Po roce končím s Garminem

Vše co se týká železa značky Garmin.

Po roce končím s Garminem

Odeslatod djlukasek » 16.12.12 11:33 (Ne)

Loni jsem uvažoval o nové navigaci (aby to bylo lepší než vestavěná Volvo GPS, která je trošku staromodní). Chtěl jsem koupit TomTom, ale prodejce mě přesvědčoval že zdaleka nejlepší je Garmin (3790T). Nechal jsem se bohužel přesvědčit. Po roce frustrací a velké nespokojenosti s touto navigací, končím ...

Důvody:

1) Naprosto nespolehlivé vytváření tras. Příklad z minulého týdne (mám nastavenou "nejrychlejší trasu"). Jedu z Bratislavy do Jablonce. Na D1 u Jihlavy mě to vede k odbočce z dálnice (asi přes Havlíčkův Brod). Vím že to je nesmysl, po dálnici přes Prahu je to rychlejší a lepší. Před odbočkou ukazuje čas do cíle 2:30. Odbočku ignoruju a za 20 vteřin je najednou čas do cíle 1:50. WTF ?? To je navigace na vyhození z okna (tohle se mi stalo vícekrát - u tras které jsem znal. Kolikrát se mi to stalo když jsem o tom nevěděl a důvěřoval, těžko říct)

2) Často naplánuje trasu, auto se rozjede a navigace se nedokáže napojit na stávající cestu - pořád ukazuje aktivní trasu někde uplně jinde (červená linka je aktivní na jiných ulicích). Je třeba zastavit, dát trasu znovu a pak se konečně napojí

3) Často se zacykluje (jako před pár dny v Bratislavě) - přepočítávám - přepočítávám - přepočítávám - přepočítávám a takhle 5 zoufalých minut

4) Občas úplně zblbne - přehazují se okna, dotyk nefunguje, nutný restart

5) styl navigace např. na D1 u Prahy je odbočka na prosek, Hradec, Mladá Boleslav - odbočka doprava z dálnice. A navigace na tomto místě zásadně hlásí "odbočte vlevo" a "držte se vlevo" (apod na jiných místech)

6) Při zapnutí - hledání družicového signálu často trvá nekonečně dlouho ( i několik minut). GPS na mobilu se v tomtéž autě chytne za pár vteřin

Takže tohle už opravdu ne ... Chtěl jsem to při podobném chování a bloudění před pár dny naprosto vážně vyhodit z okna jedoucího auta :) Ale uvážil jsem neekologičnost tohoto aktu ...

Jdu si koupit TomTom ... (který jsem měl už 2x před Garminem a fungovalo to fajn ..

Omloouvám se za toto zde asi nevítané sdílení, tuto navigaci jsem si koupil s plnou důvěrou, ale co je moc, to je moc ...
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Re: Po roce končím s Garminem

Odeslatod Sally » 16.12.12 19:57 (Ne)

...zřejmě bude nějaká chyba v periferii mez židlí a navigací, takže rád vás tohohle nepovedeného kousku za cenu poštovného zbavím
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod thomas007 » 17.12.12 12:56 (Po)

Tak podle popsaných "problémů" bych usuzoval na jednu mnohokrát omílanou uživatelskou chybu. A to určitě nejen na tomto fóru. A docela chápu Sallyho, že se toho takhle hned chytil :D
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Strogoff » 17.12.12 14:20 (Po)

Panove, mam stejny aparat (Garmin 3790), a musim potvrdit ze to, co popisuje djlukasek je (aspon trosku) pravda.

1) tohle muze souviset s TMC trafic. Pokud TMC hlasi zacpu (a nekdy behem 3 dni na stejnem miste) tak Garmin planuje nesmyslnou trasu. Na to neni reseni.

2) ano, tohle se stava vzdy pokud ridic nenajede hned na spravnou cestu. Garmin pak prepocitava, ale az se auto dost "oddali" od predpokladaneho bodu. Reseni je popsany. Zrusit cestu a zadat znovu.

3) ano, stalo se asi 2x, ale jen ve meste, kdyz clovek jede rychlej nez pocita navigace a pokud auto nejede po planovane ceste. Je treba zastavit, a dat Garminu cas na prepocitani.

4) tohle jsem nezaznamenal.

5) zalezi na mape a na prekladu do Ceskeho zazyka. Dost spatne rozeznava "drzte se" a "odbocte" na dalnici. Nicmene staci se koukat na display.

6) ano stava se dost casto. Staci napriklad nezapnout navigaci 2 dni (vikend), nebo natahnout novy POI, a trva to nekdy az 5 minut aby Navi nasla druzice, a dalsich 5 min aby signal byl dost silnej na presnost kolem 4-6 metru. Pekne neprijemny kdyz clovek jede v neznamym meste.

Garmin 3790 uz mam 2 roky, a uznavam ze me taky dost zklamal (predtim jsme vlastnil Garmin 760). Ale nevim jestli jine znacky jsou na tom lepe. To chce holt pouzit tu 14 dni lhutu, a nemilostne vratit produkt pokud nevyhovuje.
Strogoff

Registrace: 10.06.11 15:21 (Pá)

Odeslatod Decathlon346 » 17.12.12 20:21 (Po)

Ani se ti nedivím, Garmin opravdu není to pravé ořechové!
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Registrace: 04.07.11 15:31 (Po)

Odeslatod Mikin » 18.12.12 8:51 (Út)

Mám 3760 a někdy se mně to stává také. Nevím proč. Je to velice nahodilé. Prostě člověk musí mít stále svůj rozum a nedůvěřovat slepě té černé krabičce.
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Odeslatod djlukasek » 18.12.12 12:10 (Út)

Pánové Sally a Thomas, když jste tedy tak s nadhledem moudří, můžete mi prosím objasnit možnou roli uživatele v popsaných problémech ? Připadá mi dost nereálná jako podíl na zmíněném chování přístroje (a vzhledem k tomu že stejný přístroj si před časem pořídil i kolega na Slovensku a popisuje stejné problémy, tak to asi nebude uživatelem).

Takže omšelé posměšné poznámky "mezi židlí a přístrojem" bych asi nechal stranou.

Uživatelská role v podobných spotřebních přístrojích je zjednodušena na minimum a nevyžaduje složité programování.

Pokud spustím navigaci a mám v ní nastavenou "nejrychlejší trasu" (dá se to snad specifikovat nějak více ? ) a děje se to co popisuji (vedení delší trasou), co na to říct ? Čas do cíle 2:30, nedám na špatnou radu odbočení a za 20 vteřin je to najednou 1:50 ?

Pokud spustím navigaci a 5 minut v hustém městském provozu recituje mantru "přepočítávám" - jaká je zde chyba uživatele ?

Když je odbočka doprava (a ukazuje to i graficky) a navigace hlásí "odbočte vlevo" - je hloupá navigace nebo uživatel ? V místě odbočka z D1 směr Prosek/Hradec Králové to není "držte se" , ale natvrdo odbočte. Na displej koukám, ale občas je třeba koukat i na cestu

Když v autě probíhá 5 minut Lokalizace družic a mobilní navigace v Samsung Galaxy je spuštěna za 20 vteřin - je to problém uživatele a udělal něco špatně ? :)

Když navigace za provozu z ničeho nic začne přehazovat okna, nereaguje na dotek - způsobil to uživatel ? Pokud ano, čím prosím ? Stalo se mi už asi 3x . Jediné řešení - force restart

Děkuji za objasnění těchto otázek ...

U staršího Tomtomu se mi nic z popsaného chování nedělo ...

Jaká je tedy ona "zásadní uživatelská chyba omílaná na všech fórech", která všechny tyto problémy řeší ? Díky za odhalení
djlukasek

Odeslatod thomas007 » 18.12.12 13:01 (Út)

Žádný z těchto problému se mi v navigaci neprojevil. Tedy v případě, že jsem v ní měl nahránu jen mapu EU. Problémy se špatným vedením/plánováním a případně neustálým přepočítáváním se mi zatím u všech Garminů projevily pouze v případě, kdy v daném přístroji bylo více map a nebo ještě hůře, více map stejného území.

Ještě se mi nějaké to nestandartní chování projevilo ve chvíli kdy byl v přístroji hodně starý firmware a nahrál jsem do něj a používal nejnovější mapu.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Jarous1 » 18.12.12 13:40 (Út)

... více map stejného území... a ještě k tomu preventivně všechny zapnuté :bigwink:

Tohle Garmin rád nemá, při navigování je opravdu nutné mít aktivní vždy jen jednu mapu.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod djlukasek » 18.12.12 14:25 (Út)

No já tam mám jenom ty mapy co byly v přístroji nahrané z výroby .. (a jednou jsem je updatoval) - EU. Nic jiného jsem s tím nedělal. Plus dokoupenou mapu Izraele ... Více map stejného území asi nemám (pokud tam nebyly už z výroby :)
djlukasek

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače