Fenix

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Fenix

Odeslatod musashi » 28.11.12 9:52 (St)

Diky moc za jasne a konkretni odpovedi!
WAAS jdu tedy vypnout, s nastavenim trasovani si pohraju, odpichnu se od Vasi informace.
No a plavat s hodinkami budu tedy beze strachu. Jupiiii! :)

Pokud bych mohl, mel bych jeste dve otazky, kterou jsem ze (strucneho) manualu nepochopil.

1) Jak funguje vyskomer v okamziku, kdy je zapnuta GPS? Pocita se vyska v takove situaci z prepoctu barometrickeho tlaku nebo se bere vyska definovana GPS pozici?

2) Pokud mam v profilu nastaveno pripojeni na Tempe senzor a senzor neni v dosahu, prepne se pristroj automaticky na vestaveny teplomer nebo teplotu proste nemeri? Lze tohle chovani nekde nastavit? Ptam se proto, ze kdyz neni Tempe v dosahu, ukazuji hodinky, ze senzor neni pripojen a nezobrazi vubec zadny teplotni udaj.

Diky moc za Vasi ochotu a trpelivost! :)
musashi

Registrace: 19.11.12 22:25 (Po)

Odeslatod thomas007 » 29.11.12 17:46 (Čt)

Ještě ti tu zatím přidám jeden link než dostaneš odpovědi:

Fenix na GPSInformation.info
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod musashi » 30.11.12 0:28 (Pá)

Diky, projdu!
Zkusenosti se zatim nejak hromadi a postupne se s tim peru, nejak to snad dopadne :)
Problem je asi v tom, ze jsem od Fenixe cekal vicemene konkurenci Ambitu, coz tak ale nevypada a tak v nekterych smerech trosku zklamani.
Nektere veci jsou ale zase fajn, takze dojmy jsou zatim lehce v plusu. Jsem zvedavy na Garmin, jak se s podporou tohoto modelu popere a kam se hodla se softwarem pro tenhle model (jak fw, tak Garmin Connect) vydat.
musashi

Fenix a Indoor mode

Odeslatod Femil » 29.12.12 0:55 (So)

Protože chci hodinky používat i na indoor aktivity, uvítal jsem SW aktualizaci s nastavením GPS do "Indoor" režimu. Ale když pak spustím fci "Train Indoor", nikdy se po ukončení (stop) tréninku tato aktivita neuloží mezi ostatní tracky. Nerozumím tomu a nevím, co ev. dělám špatně. U outdoorových aktivit se zapnutou GPS mám nastavené, aby se track okamžitě po vypnutí GPS uložil a to tak i funguje. Navíc je možné si v tomto případě na stavové obrazovce zvolit možnost uložit track, což se ale u indoor aktivity nenabízí - k dispozici jsou pouze volby resume/clear activity a stop training.
Díky za každou radu.

P.S. 2.1.2013 - Tak jsem to během vánočních svátků zkoušel "horem-dolem" a myslím, že je to chyba firmware. Log se prostě uložit nedá. A pokud snad nějakou jinou krkolomnou manipulací a postupem ano, nevím o tom, ale stejně to považuji za chybu FW.

P.S. 11.1.2013 - Nakonec jsem zjistil opakovaným resetem a postupným nastavováním jednotlivých parametrů, že výše popsané chování závisí na nastavení GPS Indoor mode a zároveň hodnoty "Baro plot" na "Fixed". Při tomto nastavení opravdu zmizí volba "Save activity" a nelze ji uložit. Zároveň nelze zkalibrovat výškoměr. Jakmile se ale zvolí jiná hodnota z nabídky "Baro plot", funguje vše v pořádku. Tato chyba FW byla reportována Garminu a snad to v (nějaké budoucí) aktualizaci opraví.
Naposledy editoval Femil dne 12.01.13 21:48 (So). Počet editací: 1x.
Femil

Registrace: 02.09.08 23:06 (Út)

Odeslatod Femil » 02.01.13 10:44 (St)

musashi napsal:Pokud bych mohl, mel bych jeste dve otazky, kterou jsem ze (strucneho) manualu nepochopil.

1) Jak funguje vyskomer v okamziku, kdy je zapnuta GPS? Pocita se vyska v takove situaci z prepoctu barometrickeho tlaku nebo se bere vyska definovana GPS pozici?

Já bych taky rád věděl, jak pracuje fenix s výškoměrem, resp. spíše jak funguje jeho "automatická" kalibrace? Pokud zapnu v profilu fci "Auto Cal - At Start", podle návodu a názvu fce bych očekával, že se AUTOMATICKY nastaví nadm. výška po zapnutí GPS a nalezení satelitů dle hodnot z GPS. A dovoluji si tvrdit, že to tak nefunguje. Hrál jsem si s tím, např. schválně nastavil naprosto nesmyslnou nadm. výšku a čekal, jak se po nalezení GPS (tedy "at start") výškoměr sám "opraví", ale neděje se nic. Pokud tedy chci použít/zkalibrovat nadm. výšku dle GPS, je nutné kalibrovat ručně, a to tak, že se zadá "NO" pro zadání nadm. výšky, následně "NO" pro zadání barometrického tlaku a teprve pak ve třetím kroku se potvrdí volba stanovení nadm. výšky dle poslední známé pozice GPS. Teprve pak se výškoměr "sám" překalibruje. Ale tento postup bych si nedovolil v žádném případě nazvat "automatickou" kalibrací - to si představuji opravdu jinak.

A k výškoměru bych si dovolil ještě jednu poznámku - pokud nepostupuji výše uvedeným způsobem načtení poslední známé nadm. výšky z GPS, ale kalibruji výškoměr rovnou zadáním známé hodnoty, očekávám, byť fenix podporuje více nadefinovaných profilů s různým nastavením data pages, menu apod., že takto ručně zadaná hodnota nadm. výšky se bude samozřejmě zobrazovat od této chvíle napříč všemi profily - nejde přeci o parametr, který by měl být nějak odlišný profil od profilu. Ale není tomu tak. Tedy abych byl přesný - takto zkalibrovaná nadm. výška se "nepřenese" do "Indoor" profilu, tj. při volbě "GPS Mode = Indoor". V tom případě zde totiž zůstává původní nekalibrovaná hodnota nadm. výšky. I v tomto případě se dá samozřejmě použít kalibrace dle poslední známé hodnoty GPS, což zafunguje, ale samotné "ruční" zadání známé hodnoty nadm. výšky nemá v tomto "profilu" vliv a neprojeví se! A to skutečně nechápu :roll:

Nebo máte někdo jinou zkušenost?

P.S. 11.1.2013 - Částečně jsem si odpověděl metodou pokus/omyl (viz předchozí příspěvek k Indoor mode") - chyba je ve FW a projevuje se při současném nastaven hodinek do GPS Indoor mode a zároveň nastavení parametru "Baro plot" na "Fixed". Jinak kalibrace funguje správně.
Femil

Odeslatod musashi » 17.01.13 15:22 (Čt)

Co si budeme namlouvat, tech chyb ve fw je tam rozhodne vice, nez je zdravo :(
Take jsem uz na par veci narazil a docela me to irituje.
Garmin se k tomu ale stavi pomerne vlazne a osobne mam tak trosku pocit, ze uz prilis pozornosti temto hodinkam venovat nebude. Presvedcila me o tom predevsim naprosta ignorace v nove uvedenem Mobile Connectu pro iOS a stejne tak minimalni pouzitelnost v Base Camp Mobile.
Hodinky mam rad, je to sikovny pristroj, ale tohle nedotazeni veci do konce me fakt stve :(
musashi

Odeslatod Femil » 17.01.13 16:22 (Čt)

To by byla samozřejmě škoda, kdyby Garmin hodinky takto "zaříznul" :-(
No, přeci jen jsou na trhu velmi krátce a doufám, že se ještě nějakého update dočkáme, a tím i oprav některých chyb. A třeba naopak i doplnění dalších funkcionalit, což by taky nebylo na škodu. I když chápu, že asi nemohu očekávat integraci všech fcí z běžeckých hodinek, byť je to jen záležitost FW, ale to by se jim pak zase třeba hůře prodávaly Forerunnery, když by Fenix uměl (skoro) vše. Nicméně pokud již Garmin naznačil použití na Indoor a běhání, pak bych některé "pokročilejší" fce (intervalový trénink apod.) uvítal.
Femil

Odeslatod musashi » 17.01.13 17:41 (Čt)

Myslim, ze si trefil hrebicek na hlavicku s tim, ze by se pak hure prodavaly jine, vice specificke modely.
Ja ocekaval pokrocilejsi funkce jako prave intervalovy trenink, moznost nahravat si treninky do hodinek (abych si treninky nemusel pamatovat nebo si je nekam psat) a ocekaval jsem diky BTLE i vetsi moznosti v komunikaci hodinek s chytrymi telefony. To se ale dnes omezuje jen na Base Camp Mobile, ktery je ale realne prakticky k nicemu a v nove aplikaci Mobile Connect, kde by se to spojeni skrze BTLE dalo uzasne vyuzit (moznost posilat trasy pres BTLE do telefonu a pak je rovnou uploadovat na Connect bez nutnosti pripojovat hodinky k pocitaci), se omezili pouze na podporu novych cyklocomputeru a na Fenix se vykaslali. Bez ohledu na to, ze Fenix je na trhu dele a BTLE byla jedna z proklamovanych prednosti.
Do toho Garmin dnes predstavil novou variantu techto hodinek se specializaci na namorni funkce, takze je otazka, kam bude v budoucnu upinat vice pozornosti a zajmu :(
musashi

Odeslatod thomas007 » 21.01.13 10:19 (Po)

Ja si treba nemyslim, ze se Garmin na Fenixy vykasle. Ono uz jen kdyz si vezmu jak pomerne rychle upravuji chyby ve firmware. Od zacatku prodeje uz bylo osm aktualizaci fw. A navic ted s onou novou verzi hodinek ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod musashi » 21.01.13 11:38 (Po)

Pokud by to dopadlo takhle, byl bych jen rad, o tom zadna ;)
Az na par drobnosti jsem s Fenixama jinak opravdu spokojen a pote, co jsem mel moznost otestovat Suunto Ambit, jsem rad, ze jsem skoncil prave u Fenixu ...
Ale nejaky progres by zkratka neskodil, ten potencial je tam vyrazne vetsi :)
musashi

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače