Fenix

Vše co se týká železa značky Garmin.

Fenix

Odeslatod musashi » 19.11.12 22:29 (Po)

Ahoj!

Rad bych se poptal na Vase zkusenosti ci tipy s timto zajimavym zarizenim.
musashi

Registrace: 19.11.12 22:25 (Po)

Re: Fenix

Odeslatod thomas007 » 20.11.12 9:36 (Út)

Já bych řekl, že největší zkušenosti s nimi zatím má tadyten pán ;)
http://www.dcrainmaker.com/2012/10/garm ... eview.html
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod musashi » 20.11.12 11:27 (Út)

Diky, mrknu!
Mam je od vcerejska a snazim se nejak dopatrat optimalniho nastaveni a zpusobu pouzivani od nekoho zkusenejsiho ... :)
musashi

Odeslatod musashi » 26.11.12 10:03 (Po)

To je tu opravdu nikdo nema ... ? :(
musashi

Odeslatod thomas007 » 26.11.12 10:12 (Po)

U par lidi uz jsem je videl, ale nevim jestli jsou tady na foru :)
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod musashi » 26.11.12 10:20 (Po)

Zjevne ne :)
Skoda, doufal jsem, ze posbiram par praktickych zkusenosti ...
musashi

Odeslatod thomas007 » 27.11.12 10:10 (Út)

Tady nějaká diskuse o Fénixech. Je to sice na "konkurenčnim" fóru a v AJ, ale třeba se ti to bude hodit ;)

Garmin Fenix - Noeman
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod Garmin OC Letňany » 27.11.12 11:49 (Út)

No a co konkrétně Vás zajímá? Používám Fenix už nějaký ten pátek, ale poslední dobou jen nemám moc času na toto fórum. Doporučím spíš komunikovat přes facebook protože tam nás přispívá z firmy hned několik. :bigwink:
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod musashi » 27.11.12 13:14 (Út)

Zdravim!
Diky za reakci! Tusim, ze jsem hodinky kupoval zrovna u Vas ;)
Tech otazek je hromada, ale na neco snad prijdu sam a navic to tu nechci zahltit, nize tedy jen par veci, ktere me zajimaji nejvice. Za pripadny nazor ci doporuceni budu velmi rad!

1) Zajimalo me napr. zda ma smysl mit u GPS zapnute WAAS. Zda je z praxe pozorovatelny nejaky vliv na presnost ci vydrz baterie. Ve forech ctu rozporuplne udaje, takze info od zdroje by asi bylo nejlepsi.

2) Dale me zajimalo, jaka je z Vasi praxe optimalni hodnota cetnosti trasovani pro turistiku. Vim, ze jde nastavit az na jednu vterinu, ale nejsem si jisty, zda to neni zbytecne prilis. Pokud si vybavuji dobre, dokazi hodinky ulozit max. 10.000 bodu, tj. v takovem pripade by to stacilo na neco malo pres 2.5 hodiny? V Oregonu jsem nic takoveho nenastavoval, tak si ted nejsem jisty, jak to pojmout. Samozrejme na to muzu prijit praxi a zkousenim, ale proc objevovat jiz objevene? :D

3) Narazil jsem ve forech na problemy s pronikanim vody do hodinek. Po pravde, docela me to vydesilo. Zajimalo by me, zda se jednalo jen o nejakou vadnou serii (udajne se ten problem vyskytoval u 3 kusu za sebou) nebo jde o nejaky obecny vyrobni problem? Zatim jsem totiz nemel odvahu hodinky namocit, jelikoz mam obavu, jak se pak Garmin postavi k pripadne reklamaci, kdybych mel smulu a do hodinek se mi voda opravdu dostala.

P.S. Diky za tip s prekladem, upravil jsem si par veci a je to fajn moznost ;)
musashi

Odeslatod Garmin OC Letňany » 27.11.12 22:32 (Út)

V rychlosti:
1. WAAS je v techto končinách obtížné chytit a odebírá skutečně víc energie - osobně nepoužívám a nemám pocit, že jsou hodinky nepřesné :)
2. Fenix již po jedné aktualizaci nemá limit 10 000 bodů, ale trasu ukládá až do zaplnění paměti - mám test (viz. Facebook) kde s ultratrack režimem a ukládáním jednou za minutu fungovaly hodinky víc jak 54 hodin. Na běžnou turistiku bych si nastavil záznam po cca 15ti metrech - tady je to asi fakt hodně individuální. Já je používám spíš na sport a tam mám záznam po jedné vteřině.
3. Ano, také jsem to četl, ale pokud vím tak se na servis vrátily zatím jen dva kusy co se zamlžily. Osobně jsem s hodinkami již několikrát plaval a 2x je vzal na víc jak tři hodiny do saunového světa v Čestlicích - vše bez sebemenšího problému. Servis případné vniknutí kapaliny vyřeší kladně 8)
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače