Nuvi 3490-mizí mapa

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 3490-mizí mapa

Odeslatod Maloch2 » 18.11.12 14:30 (Ne)

Dorá,
vidím že jsem poctěn v podstatě kolektivním útokem na mou osobu,který podle mého názoru vznikl pouze proto že jsem se špatně vyjádřil.Rád bych tedy uvedl věci na pravou míru.
1.V první chvíli se ,mně trošku dotklo když jsem byl nazván líným a tak jsem odpověděl ostřeji,ovšem bez úmyslu se někoho dotknout.
2.Nevím o tom,že bych si stěžoval na neochotu ostatních.
3.Jsem si velice dobře vědom toho že veškeré příspěvky jsou dobrovolné a velice si vážím těch kteří jsou ochotni poradit ostatním zdarma,prostě jenom pro to že chtějí.
Ano,je pravda že hledám pomoc na zdejším fóru jen když mám fakticky nějaký problém s nuvi a nejsem aktivní v jiných tématech,ale je to tím že nuvi v mém případě není primárním zájmem.Troufám si tvrdit že takových jako já jsou tu stovky.Většina příspěvků je tu od stále se opakujících uživatelů,pro které je tato problematika evidentně koníčkem.Já se mezi ně neřadím a tak mně docela potěšilo když mně v posledním příspěvku pan Eidz nazval docela pokročilým protože jsem zvládnul některé nestandartní postupy.Já si to nemyslím,považuji se za začátečníka a tyto postupy jsem zvládl jenom díky zdejšímu fóru a hlavně díky těm kteří mi poradili jak na to.Tímto se dostávám k poslední otázce a to kolik mám sám příspěvků,návodů a manuálů na svém kontě?Žádné,právě proto že mé znalosti jsou vlastně mizivé a tudíž si myslím že v podstatě nemám dostatečnou kvalifikaci na to abych mohl někomu radit,nebo snad dávat nějaký návod.A v těch pár příspěvcích co tady mám(ve většině případů jsou to prkotiny) je vše co mně přivedlo ke zdárnému vyřešení a tak nevím jak víc se o tom rezepisovat pro ostatní a ještě jedna věc,vždy jsem za každou radu slušně poděkoval.
To je asi vše,mrzí mně že vůbec k takové debatě muselo dojít a tak se ještě jednou omlouvám všem,kterých jsem se dotkl svým řekněme ostřejším zobákem.
PS.:Mimochodem,myslím že v současné době jsou mé hodiny strávené studiem zde na fóru v naprostém nepoměru s objemem závad nuvi které jsem tu řešil ve prospěch práve těch hodin.Holt jsem nikdy nebyl studijní typ,ale zase mi nechybí odvaha pustit se do závažnějších zásahů nejenom v případě nuvi.Když problém vyřeším,během pár týdnů na to zase zapomenu a když se závada opakuje musím se radit znova.Prostě to tak mám.
Na závěr,toto není odpověď na stříbrném podnose pouze pro pana nuvi_joe,za svým názorem si stojím ,pouze zde vysvětluji svou prvotní poznámku kvůli které to všechno vlastně vzniklo.V jiném oboru,bych mohl dát vám všem rovněž cenné rady a udělal bych to rád ovšem to na tyto stránky nepatří.Ale možná se někdy na jiném fóru v jiné věci třeba sejdeme.Svět je malý...
Maloch2

Registrace: 16.12.11 20:23 (Pá)

Odeslatod Decathlon346 » 18.11.12 17:28 (Ne)

Nevzdávej to. Ze mě tady jeden nejmenovaný "expert" také dělal blba, když jsem pohanil navigaci Garmin. Narozdíl od ostatních, on sám mi však nikdy s ničím neporadil.
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Registrace: 04.07.11 15:31 (Po)

Odeslatod Maloch2 » 18.11.12 17:42 (Ne)

Díky za podporu,já to nevzdávám jen mi přijde ,že dospělí chlapi prostě nemají něco takového zapotřebí.
Maloch2

Odeslatod eidz » 20.11.12 12:21 (Út)

Nepodceňuj se. Co třeba pro začátek udělat popis posledně řešeného problému? Tj. co byl za problém, jak jsi jej vyřešil, postup.
Toto, zdánlivě nepodstatné, bude klíčem do budoucna, neboť na to se pak budou dělat odkazy, že to přece před nedávnem řešil ten a ten a je to vlastně vyřešeno...
:)

Na foru nechybí problémy, chybí reakce uživatelů, když problém vyřeší...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Maloch2 » 20.11.12 17:56 (Út)

Dobře, tomuhle rozumím a pokusím se to vylepšit.
Závada spočívala v tom,že za jízdy při navigování zničeho nic zmizele mapa z obrazovky nuvi a to hlavně při návratu z menu.Řešením v tu chvíli bylo v restartu a to ještě s nejistým výsledkem.Ve správci map jsem měl zaškrtnuté mapy city explorer a city navigátor-o které šlo konkrétně je napsáno v mých předešlých příspěvcích.Protože nevím co je co,nechal jsem to tak jak to nastavil Garmin Lifetime updater.Až tady na fóru mi bylo řečeno že jde o různé mapy a že se tím pádem spolu nesnesou.Řešení-buď zrušit zátržítko u map které nepoužívám,nebo lepší alternativa odstranit příslušné mapy z přístroje i z důvodu ušetření místa.Vyhledal jsem proto v nuvi mapové soubory s příponou img,ale při tom zase narazil na problém jak je od sebe rozeznat.Dostal jsem typ na program s názvem Gmaptool,který je volně ke stažení na webu.V tomto programu jsem zadal cestu ke jmenovaným souborům a stiskl OK,načež mi vypsal který soubor je která mapa.Tyto soubory jsem po té jednoduše vymazal a zdá se že je po problému,navíc se ukázalo jako by to byly v podstatě jenom zástupci kteří se tvářili že tam jsou,ale při tom nejsou protože to byly soubory o velikosti několika megabajtů krom jednoho který měl asi 450 .To je vše,třeba to někomu pomůže.
Maloch2

Odeslatod thomas007 » 21.11.12 10:10 (St)

Určitě nešlo jen o nějaké zástupce. City Navigator jsou zpravidla mapové sady typu celá Evropa (nebo její části), celá severní Amerika (nebo části) apod. kdežto CityXplorer jsou jen jednotlivá města obsahující kromě mapy daného města také databáze spojů mhd. ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Maloch2 » 21.11.12 17:31 (St)

Aha,no byla to jen taková úvaha narychlo.Z předešlého jsem vyrozuměl,že by mohlo jít v podstatě o dvě podobné mapy stejného typu a to jedna z roku 2012 a druhá z roku 2013.Na základě této myšlenky se mi pak zdály mapové soubory příliš malé.Ale tak jsem zase o něco chytřejší.Je možné že po další aktualizaci budou zase zpátky.Rozumím tomu dobře, že jedu mimo města podle cityeurope a když přes město a chci podrobnější informace tak přepnu na cityxplorer?
Maloch2

Odeslatod Rubic » 21.11.12 18:39 (St)

Pro navigaci ve vozidle je určena mapa CNEU; pro navigaci pěší - po městě ke kterému máte zakoupenu mapu CityXplorer pro velká města dle informace
http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovk ... -a-1314327
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000080
http://www.youtube.com/watch?v=YfYIojJZhv8
Naposledy editoval Rubic dne 24.11.12 6:01 (So). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.3.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 21.11.12 23:12 (St)

Maloch však v pohodě, jen jsem dával info k dobru ;) Je to jak píše Rubic
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače