Nuvi 3490-mizí mapa

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 3490-mizí mapa

Odeslatod thomas007 » 14.11.12 15:53 (St)

Zapnuté všechny mapy jsou vždy po aktualizaci, ale ne po aktualizaci map ale firmware. Tam se bohužel vždycky vyresetuje nastavení a zapnou se všechny mapy takže je potřeba ty zrovna nepoužívané povypínat :roll:
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Maloch2 » 14.11.12 16:39 (St)

Použil jsem tedy Mapupdater a znovu nainstaloval poslední mapy.Ty ve verzi 2012 zůstaly na svém místě a ty ve verzi 2013 se (snad) přeinstalovaly.Nicméně zůstaly zaškrtnuté jen ty z 2013,takže uvidím,momentálně nikam nejedu.I tak by mně stejně zajímalo jak se těch z 2012 zbavit.Zabírají místo.?
Maloch2

Registrace: 16.12.11 20:23 (Pá)

Odeslatod thomas007 » 15.11.12 10:04 (Čt)

No, určitě zabírají místo když tam jsou. Nicméně jde o to kde jsou a jestli jsou doinstalovávané nebo byly dodané v přístroji atd. Počítám, že s přístrojem byly dodány mapy Evropy, které jsi aktualizoval na verzi 2013.30. Potom bys měl mít v přístroji soubor gmapprom.img kterej bude mít okolo 2,8-2,9GB (akorát nevim v který složce, buď v .System, nebo Garmin a nebo Map). A pak ty doplňkový budou taky nejspíš v jedný ze zmíněnejch složek a počitam že to bude img soubor pojmenovanej podle nazvu mapy a nebo to bude gmapsupp.img ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod eidz » 16.11.12 6:00 (Pá)

No, když už se kolega hrabe v navigaci, tak by nemusel být líný a mohl by věnovat pár hodin studiu. Např. tady:
http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=19 ... img#p13750
http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=20 ... img#p12839
http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=19 ... img#p12193
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Maloch2 » 16.11.12 22:11 (Pá)

Nejsem liný,ale proč studovat nesmyslné hodiny když se můžu jednoduše zeptat.?Mám i jiné problémy a kdybych měl všechno hodiny studovat...,to je lepší si to možná hodit.Myslel jsem že od toho jsou právě takováto fóra.Tímto děkuji těm kteří mi věcně odepsali.
Maloch2

Odeslatod nuvi_joe » 17.11.12 9:00 (So)

Maloch2 napsal:Nejsem liný,ale proč studovat nesmyslné hodiny když se můžu jednoduše zeptat.

Teda tos pohnojil - ať si otlouká prsty o klávesnici někdo jiný, já si počkám na odpověď na stříbrném podnose.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Maloch2 » 17.11.12 10:50 (So)

Asi takhle,
kolega Eidz je nepochybně velmi pokročilý co se týká navigací a všech věcí s nimi spojených,na druhou stranu ho možná nic jiného až tak nezajímá a tak mu připadá že si to všechno chci zjednodušit na úkor těch kteří tuto problematiku studují dlouhodobě.Já mám rozsah svých zájmů velmi široký a tak se nemůžu všemu věnovat tak jak bych chtěl,ale zase mám rád když něco funguje na sto procent.Jasně že jsem se napřed pokusil najít něco sám tady na fóru,ale nepochodil jsem podle svých představ.
Doufám že jsem se tu teď někoho nedotkl,pokud ano,rozhodně to nebyl záměr.
PS.:Jenom nerozumím proč mne pan Nuvi_joe hodnotí,když sám do mého příspěvku nepřispěl vůbec ničím...
Maloch2

Odeslatod nuvi_joe » 17.11.12 16:43 (So)

Maloch2 napsal:PS.:Jenom nerozumím proč mne pan Nuvi_joe hodnotí,když sám do mého příspěvku nepřispěl vůbec ničím...

Nejdřív "zhodnotíš" neochotu ostatních, kteří se snažili ti pomoci, pak se cukáš...
1. Fórum není plné placených informátorů, kteří by byli povinni za každou cenu radit. Zvlášť, když dotaz je přiznejme, si poněkud zmatený.
2. Pokud se při aktualizaci map postupuje podle pokynů Garminu, vždy přepíše nová verze mapy tu starou.
3. Tím je dosaženo aby se v navigaci "nehromadily" staré mapy.
4. Pokud dojde k porušení posloupnosti instalace, nebo k přejmenování map uživatelem, zůstane stará mapa v navi.
5. Protože u Garminu snad dělá software parta brigádníků, může se stát, že instalace neprobíhá podle očekávání.
6. Když se v navi vyskytují takové jevy, jako "ztrácení" mapy, není něco v pořádku.
7. Kdo není kovaný v práci s Garminem obvykle v takové situaci nadělá ještě více škod. A nepomůžou mu dobře míněné rady kolegů na fóru.
8. Vždy je v takové situaci výhodnější obrátit se na prodejce.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Maloch2 » 17.11.12 17:40 (So)

Díky Eidzovi a jeho odkazům jsem našel přesně to co jsem potřeboval a problém vyřešil pomocí GmapTool během několika minut.Ještě jednou díky a ostatním také.
Maloch2

Odeslatod eidz » 18.11.12 7:31 (Ne)

Není problém poradit.
Ale jak bude fórum vypadat, když KAŽDÝ napíše, co jej trápí a bude čekat, až zdarma, nejlépe do 3 minut, někdo odpoví????
Nepleteme si fórum s placenou technickou podporou???

Kolik manuálů, návodů, příspěvků máte na svém kontě???? Copak žádný z problémů, které jste řešili za pomoci ostatních, si nezaslouží popsat pro ostatní???? V řeči nováčka, který problému nerozumí????

Z 50% je to totiž recyklace v minulosti položených dotazů, které na fóru jsou. Ano, není řazeno, tříděno. Na druhou stranu - každý z nás má možnost vložit příspěvek, kde to napraví.

A současný tazatel je takový již pokročilý uživatel, neboť s navigací zvládl nestandardní postupy. Proto obětování času pro sebevzdělávání je naprosto relevantní.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače