Oregon 550 - nenaběhne

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 550 - nenaběhne

Odeslatod Smolik » 24.09.12 20:26 (Po)

Ahoj,

dnes jsem jel hledat kešky, zapnul jsem navigaci a objevilo se na display "Plná paměť", zmačkl jsem Ok. Vybral jsem ze seznamu kešku a dal navigovat. Vypočetla se trasa na 60% a navigace zhasla. Znovu jsem ji zapnul na display "Plná paměť" dal jsem OK a navigace zhasla. Přijel jsem domu navigaci zapnu a na display "jen nápis GARMIN" - nenajede. Zkoušel jsem už vyndat a zandat baterie, vytáhnout paměťovou kartu nic nepomohlo.

Včera jsem jen nahrál nové kešky do navigace, jinak jsem nic s ní nedělal.

Porosím poraďte, jsem zoufalý.

Na baterie garmin nabihá a nejda vypnout, to samé s PC.
Smolik

Registrace: 07.08.12 10:42 (Út)

Re: Oregon 550 - nenaběhne

Odeslatod Miroslav Pragl » 24.09.12 21:02 (Po)

Reset uzivatelskych dat (zapnuti s vyprstenim leveho horniho rohu displaye) nezabira?

MP
Miroslav Pragl

Registrace: 13.08.08 11:45 (St)

Odeslatod Smolik » 24.09.12 21:11 (Po)

Miroslav Pragl napsal:Reset uzivatelskych dat (zapnuti s vyprstenim leveho horniho rohu displaye) nezabira?

MP

Nejde ani reset.
Smolik

Odeslatod chip.cz » 25.09.12 12:30 (Út)

Pokud se přístroj spojí s PC, tak pro uvolnění paměti je možno některé soubory vymazat.
Pro jistotu je ale potřeba udělat zálohu všech souborů adresáře "Garmin."
Vytáhneme SD kartu z GPS a připojíme k PC. Dále otevřeme Total Coom. a zde zadáme zobrazovat skryté soubory. Klikneme na písmeno disku GPS a ukáže se nám to co na obr.1. Soubor "FOUND.000 vymažeme, může být dost velký. U mě v GPS měl 30MB. Dále otevřeme adresář "Garmin" (obr.2) a zde se může vymazat soubor "GUPDATE.GCD", otevřít soubor RemoteSW a zde vymazat soubory s koncovkou GCD. Můžeme též vymazat všechny řeči kromě češtiny v souboru "Voice" a to samé v souboru "Text".
Suma sumárum: FOUND.000=30MB+soubory GCD=7MB+Voice=27MB+Text=1MB = ušetřeno 65MB.

Uvolnění paměti.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Smolik » 25.09.12 15:46 (Út)

Všechno kromě souboru "FOUND.000" jsem vymazal. FOUND .000 tam není, zobrazovat skryté soubory jsem dal. Navigace nenaběhla.

chip.cz napsal:Pokud se přístroj spojí s PC, tak pro uvolnění paměti je možno některé soubory vymazat.
Pro jistotu je ale potřeba udělat zálohu všech souborů adresáře "Garmin."
Vytáhneme SD kartu z GPS a připojíme k PC. Dále otevřeme Total Coom. a zde zadáme zobrazovat skryté soubory. Klikneme na písmeno disku GPS a ukáže se nám to co na obr.1. Soubor "FOUND.000 vymažeme, může být dost velký. U mě v GPS měl 30MB. Dále otevřeme adresář "Garmin" (obr.2) a zde se může vymazat soubor "GUPDATE.GCD", otevřít soubor RemoteSW a zde vymazat soubory s koncovkou GCD. Můžeme též vymazat všechny řeči kromě češtiny v souboru "Voice" a to samé v souboru "Text".
Suma sumárum: FOUND.000=30MB+soubory GCD=7MB+Voice=27MB+Text=1MB = ušetřeno 65MB.

Uvolnění paměti.jpg
Smolik

Odeslatod chip.cz » 25.09.12 21:14 (Út)

To byla rada na možné uvolnění paměti. Proč GPS nenaběhne, tak to už je jiný problém. Ještě přesně popiš jak nenaběhne, nebo co to dělá. Tohle z tvého prvního dotazu nechápu:
"Na baterie garmin nabihá a nejda vypnout, to samé s PC."
Můžeš udělat screnshot adresárě Garmin a dát ho sem, abych viděl jaké soubory obsahuje tvá GPS? Ještě také zkus webupdater a aktualizuj. Ještě popiš jaké mapy máš nainstalované a kde, jaké v paměti přístroje a jaké na sd kartě. Také velikost vnitřní paměti.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 26.09.12 22:49 (St)

Pro oživení navigace je nutné podehrát firmware až někam k verzi 3 pomocí rgn souboru (nedoporučuji však beta verzi). Poté by se navigace měla srovnat a půjde aktualizovat na současnou verzi 6. Zaručeně to funguje :D
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Smolik » 28.09.12 6:17 (Pá)

Garmin OC Letňany napsal:Pro oživení navigace je nutné podehrát firmware až někam k verzi 3 pomocí rgn souboru (nedoporučuji však beta verzi). Poté by se navigace měla srovnat a půjde aktualizovat na současnou verzi 6. Zaručeně to funguje :D

Dobrý den, bylo by možno tento postup více rozepsat.
Děkuji.
Smolik

Odeslatod Garmin OC Letňany » 28.09.12 13:42 (Pá)

http://www.uloz.to/xqYJq8k/oregon550-webupdater-310-zip

z odkazu stáhněte a rozbalte dva soubory. Soubor s příponou .rgn přetáhněte myší nad updater.exe a vyberte USB propojení s navigací. Oregon vypněte a následně stiskněte zapínací tlačítko - toto držte stisknuté a rychle připojte USB kabelem k PC. V programu updater.exe se nyní objeví připojené zařízení na USB konektoru - nyní stačí jen zmáčknout OK a spustit nahrávání firmwaru a zapínací tlačítko můžete pustit.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Smolik » 28.09.12 22:13 (Pá)

Garmin OC Letňany napsal:http://www.uloz.to/xqYJq8k/oregon550-webupdater-310-zip

z odkazu stáhněte a rozbalte dva soubory. Soubor s příponou .rgn přetáhněte myší nad updater.exe a vyberte USB propojení s navigací. Oregon vypněte a následně stiskněte zapínací tlačítko - toto držte stisknuté a rychle připojte USB kabelem k PC. V programu updater.exe se nyní objeví připojené zařízení na USB konektoru - nyní stačí jen zmáčknout OK a spustit nahrávání firmwaru a zapínací tlačítko můžete pustit.

Mockrát děkuji, navigace naběhla (problém vyřešen) :D
Smolik

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače