Stránka 1 z 1

Externí anténa pro Garmin 1490

OdeslatOdesláno: 05.09.12 20:42 (St)
od kofran
Chci používat navigaci Garmin 1490 v obytném automobilu. Bohužel kovová nástavba nad kabinou brání příjmu signálu z družic. Ve volném terénu postačuje pro běžnou navigaci boční příjem satelitů. Jakmile je silnice v hlubším zářezu, nebo v okolí jsou lesy (horský terén) ztratí však navigace signál a podává zcela protichůdné informace. Pro navigaci pomocí tabletu jsem zcela úspěšně používal Bluetooth modul Evolve vložený do větracího okenka nad řidičem. Toto řešení se však zřejmě nehodí pro tuto navigaci (navigace Bluetooth modul nenajde) a pro připojení externí antény nemá navigace vstup. Může prosím někdo poradit jak tento problém řešit?

Re: Externí anténa pro Garmin 1490

OdeslatOdesláno: 06.09.12 13:42 (Čt)
od Dula
Obávám se, že pokud trváte na Garminu 1490, je řešením pouze tzv. GPS Repeater. Cena je ovšem cca 25000Kč.

Re: Externí anténa pro Garmin 1490

OdeslatOdesláno: 07.09.12 19:45 (Pá)
od kofran
Pane Dulo děkuji za radu. Ani jsem netušil, že něco podobného existuje. Myslím, že zcela reálně dostupný je GPS Repeater AS-43 (Aucon), kde cena je jen 46 US Dolarů (nebo podobná cena v Euro). Technické řešení - vzdálenost od GPS cca 40 cm - zcela postačí pro mnou používaný Garmin 1490 na přístrojové desce. Problém snad nebude ovlivnění signálu z vnějšku automobilu (oknem). Potom by bylo nutno řešit odstínění.

Re: Externí anténa pro Garmin 1490

OdeslatOdesláno: 16.05.18 15:17 (St)
od Brtník
kofran napsal:Chci používat navigaci Garmin 1490 v obytném automobilu. Bohužel kovová nástavba nad kabinou brání příjmu signálu z družic.

Zdar kolego bydlikáři. Také jsem řešil podobný problém. Tehdy jsem měl GARMIN GPS III s odnímatelnou anténou pomocí BNC konektoru. Jelikož to na palubce fungovalo bídně a to jsem neměl alkovnu, ze zahraničního trucku jsem sehnal sdruženou anténu GSM, GPS a rádio (vypadá jako nynější obyč. anténa s předsunutou základnou), přimontoval ji na střechu, kabely protáhl k navigaci a bylo vyřešeno. Dokonce i pro telefon! Tato kombinace dokonce poskytuje daleko lepších výsledků než jakákoli navigace za oknem – vidí o mnoho víc satanů a to se cení. Tobě by se ovšem víc hodila magnetická „želvička“, co je specialisovaná část oné sdružené ant. Jelikož máš-li vysoký vůz, nechat nahoru trčet ještě anténu od rádia, byť by byla hodně sklopená – rychlá, není nejlepší nápad. Obou typů antén jsou na webu mraky, leč v době kdys to psal (2012) to byl úkol pro znalé. Jistě jsi to už vyřešil a možná už bydlouše ani nemáš... A také, zásadní dotaz, má ta Tvoje navigace možnost připojení ext. GPS antény? Ne-li radím dobře, leč zbůhdarma...
Mob. telefony mají někdy (kvůli malé anténě) problémy s příjmem satanů a proto mám v pácu opatřit nějaký mob. tlf. právě tou „želvičkou“. Lehkým problémem je, že je nutné ji napájet. Narazil jsem ovšem na problém, že mob. tlf., který by byl vhodný k laborování již nebere poslední verze navigačních programů, čili pat.
O dost lépe jsou na tom tablety. Máme 11“ a oproti mob. tlf. je to dělo, leč na navigaci s anténou na střeše to nemá. ;)