Garmin 2495T geocatching

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin 2495T geocatching

Odeslatod mahinek » 04.09.12 17:02 (Út)

Rád bych si koupil navigaci 2495t, nicméně se chci informovat, jestli půjde použít i pro geocatching. Jde mi o to, jestli tam lze zadat pouze souřadnice a zároveň, když dorazím na nějaké místo, jestli dokáže zobrazit v souřadnicích, kde se právě nacházím. Nikde na fórech jsem se to nedočetl, díky všem za odpověď co máte s touto navigací zkušenosti.
mahinek

Registrace: 04.09.12 16:59 (Út)

Re: Garmin 2495T geocatching

Odeslatod eidz » 06.09.12 6:33 (Čt)

Nemám zkušenost s touto navigací.
Nicméně 37xx a 34xx je spíš tak orientační, než plnohodnotný nástroj.
Mnohem lepších výsledků dosahuji s mobilem C5-00 a aplikací Handy Geocaching + GPRS data. Mobil má v sobě GPSku, podle aktuální polohy stáhne nejbližší keše + popis + listing... Je tam i nástroj na luštění multin, ale ještě jsem nestihl vyzkoušet.
U navigace je potíž v tom, že sice GPS souřadnice lze zadat, nebo lépe je mít v POI, ale zrovna ten typ navigace co mám, nezobrazuje všechny informace (popis keše, listing). Jen název, souřadnice.
Navíc konverze z LOC do gpi je poměrně složitá. Nejdřív LOC do Geogetu, pak export gpx a nakonec PoiLoader.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod zdzd » 26.10.12 11:09 (Pá)

eidz napsal:Nemám zkušenost s touto navigací.
Nicméně 37xx a 34xx je spíš tak orientační, než plnohodnotný nástroj.
Mnohem lepších výsledků dosahuji s mobilem C5-00 a aplikací Handy Geocaching + GPRS data. Mobil má v sobě GPSku, podle aktuální polohy stáhne nejbližší keše + popis + listing... Je tam i nástroj na luštění multin, ale ještě jsem nestihl vyzkoušet.
U navigace je potíž v tom, že sice GPS souřadnice lze zadat, nebo lépe je mít v POI, ale zrovna ten typ navigace co mám, nezobrazuje všechny informace (popis keše, listing). Jen název, souřadnice.
Navíc konverze z LOC do gpi je poměrně složitá. Nejdřív LOC do Geogetu, pak export gpx a nakonec PoiLoader.

3790 zobrazuje všechno - jméno, hint, text, satelitní mapu...

Jen ji musíš správně nakrmit přes POI.
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Odeslatod eidz » 07.11.12 14:32 (St)

Tak se poděl o postup.
GPX podkladů s listingem, popisem, obrázky dokáži vyrobit mraky. Bohužel při prohání POILoaderem je vše oříznuto.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Meli » 21.05.13 22:24 (Út)

No bavíte s tu dost hardcore - podle mne základní info je, že každá navi garmin (co jsem zatim viděl) jde přepnout do módu chůze = nedrží se striktně nejbližší asfaltky a jdou do ní zadat souřadnice = navede tě až ke kešce.

Je pravda že u takovéto navi budeš omezen časem na baterii - tedy žádné dlouhé výlety a proti outdoor navigacím má horší signál.

Pak jsou navi které umí geocaching tak jak tu ostatní píšou - nahraješ to tam i s všema info okolo...
LEGEN... wait for it ...DARY!
Obrázek uživatele
Meli

Registrace: 13.10.09 11:41 (Út)

Odeslatod Sally » 22.05.13 15:00 (St)

>eidz: ...mrkni se na program GeoGet. Generuji si s tím celý listing i fotohinty a POIloader nic neořezává
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Zpět na Garmin: GPS přijímače