Nemožnost určení map - nüvi 2340

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nemožnost určení map - nüvi 2340

Odeslatod Neony » 31.07.12 12:04 (Út)

Dobrý den, vlastním nüvi 2340 a nedávno jsem navštívil portál https://my.garmin.com/, kde mi byli doporučeny aktualizace navigace - tedy přes jejich webové rozhraní jsem to aktualizoval a po úspěšné aktualizaci se stala taková věc, že všechny mapy, které přístroj obsahuje jsou jakoby "aktivní" vidím například 2x stejný bod zájmu (Lidl 1.2km, Lidl 1.3km jedná se o stejné místo - jednou z Citinavigator EUROPE a druhé nejspíš z TOPO či Atlasu) a vše je jakoby spojeno viz foto (2x ALBERT)
Obrázek
- instalaci map mám rozděleno do samostatných img a v záložce navigace vždy aktivuju jen jednu mapu, ale vůbec to na nic nemá vliv,
Obrázek
odkliknu všechny mapy a stále to ukazuje vše, tedy nemůžu to nijak určovat. I při zvolení TOPA stále vyhledává nejspíš ve všem. viz foto
Obrázek
Obrázek
Mapy jsem i smazal a znovu nahrál přes MapSource a žádná změna, ještě jsem tedy i smazal všechny uživatelská data a též bez výsledku. Samozřejmě se navigace při navigování chová lehce nekorektně, začne bezdůvodně přepočítávat a pohyb po mapě je pomalejší - delší doba pro vyobrazení. Chtěl bych se tedy zeptat, zda se můžu dostat nějak do továrního nastavení přístroje, či co s tím? Verze softwaru je 3.6 .

Předem děkuji za odpověď
Neony

Registrace: 30.07.12 21:09 (Po)

Re: Nemožnost určení map - nüvi 2340

Odeslatod Rubic » 31.07.12 14:47 (Út)

Ahoj, chce to klid a nespěchat. Aktualizovat mapu CNEU na mygarmin.com je užitečné. Je potřebné vědět,že s každou aktualizací se zapnou všechny mapy. Zkontrolujeme to a zvolíme si jenom jednu ! To co zobrazuješ na prvním obrázku s mapou moc nesouvisí. Jsou to body zájmu - POI které si natáhl do navigace ty. Jestli je to veliká databáze ze stránek "najisto" - nediv se že došlo ku zpomalení. Pokud v těch bodech chceš mít pořádek, musíš se naučit spolupracovat s vedlejším fórem
http://www.poi.cz/phpbb/ a stahovat si jen co Tě zajímá. Návrat do výrobního nastavení je popsán v návodu k použití Nuvi. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Neony » 31.07.12 17:57 (Út)

Rubic napsal:Zkontrolujeme to a zvolíme si jenom jednu !

Ano, to jsem udělal, ale i tak to nereaguje zcela na to v čem to plánuje trasu...(Dříve bylo přímo napsáno, že hledá v TOPO, ATLAS či CitiNAV).

Rubic napsal: Jsou to body zájmu - POI které si natáhl do navigace ty.

Tak to určitě ne, tyhle informace v sobě nejspíš mají mapy, po nahratí mapy(TOPA) body přibyly..

Rubic napsal:Návrat do výrobního nastavení je popsán v návodu k použití Nuvi. :)

No, ano ale něco jako tovární reset, tam neexistuje, verze stále zůstavají, dají se jen do deufalu nastavení navigace.

Tedy o co mi jde hlavně, jestli to je na reklamaci či ne... v případě, že ne tak co s tím můžu dělat, jediné řešení je co je funkční vždy mít v přístroji pouze jednu mapu, jinak jak jsem popisoval výše při více mapách se to chová dost nekorektně, občas z ničeho nic přepočítává a ukazuje to někdy TOPO někdy zase CitiNav, prostě to vůbec neovlivním, ať si zvolím jakou mapu chci...

Takhle teď vypadá situace - vybraná je mapa TOPO a vyhledává v Atlasu ... viz fotky
Obrázek

Obrázek
Neony

Odeslatod Rubic » 31.07.12 18:30 (Út)

Omlouvám se,že jsem Ti nepomohl, snad se najde některý vlastník přímo řady 23xx, který věci uvede na pravou míru
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Neony » 31.07.12 18:40 (Út)

Rubic napsal:Omlouvám se,že jsem Ti nepomohl, snad se najde některý vlastník přímo řady 23xx, který věci uvede na pravou míru

nic se neděje i tak děkuji za reakci :)
Neony

Odeslatod Jarous1 » 31.07.12 19:31 (Út)

Takhle se mi občas chová i Oregon. Jenom jedna mapa aktivní, ale snaží se pak vyhledávat v úplně jiné.
Vyřeší to jediná věc, alespoň u mne. Jak máš tu vyhledávací obrazovku, tak dej ještě "změnit zemi", pak se nabídne ta správná mapa ;)
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Neony » 31.07.12 20:09 (Út)

Jarous1 napsal:Takhle se mi občas chová i Oregon. Jenom jedna mapa aktivní, ale snaží se pak vyhledávat v úplně jiné.
Vyřeší to jediná věc, alespoň u mne. Jak máš tu vyhledávací obrazovku, tak dej ještě "změnit zemi", pak se nabídne ta správná mapa ;)

Hmm, tak tenhle trik u mě nefunguje :( ...Ještě přikládám 2 foto stejné mapy - CityNav, když je v přístroji sama a když tam mám topo a atlas.
Obrázek

Obrázek
Neony

Odeslatod chip.cz » 01.08.12 11:12 (St)

Neony napssal: Hmm, tak tenhle trik u mě nefunguje :( ...Ještě přikládám 2 foto stejné mapy - CityNav, když je v přístroji sama a když tam mám topo a atlas.
Mám tomu rozumět tak, že jsou zapnuté mapy topo a atlas? Zapnutá musí být pouze jedna.
Bylo by dobré se podívat sem,--- nebo sem,---nebo sem a popřípadě provést nápravu tímto.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Neony » 01.08.12 12:48 (St)

chip.cz napsal:Mám tomu rozumět tak, že jsou zapnuté mapy topo a atlas? Zapnutá musí být pouze jedna.

Takhle mapu mám vždy aktivní pouze jednu.. příklad, který jsem zasílal je při aktivní CitiNav, jen s tím rozdílem, že jednou mám v přístroji pouze CitiNav(bez zelených ploch) a poté jsem tam nahrál(neaktivoval - stále aktivní pouze CitiNav) TOPO a ATLAS. Tedy problém je ten, že nemůžu nějak ovlivnit výběrem mapu na které chci navigovat.
Neony

Zpět na Garmin: GPS přijímače