Oregon 450 a 5.80 FW - trasování problém

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 450 a 5.80 FW - trasování problém

Odeslatod JirkaaM » 07.07.12 8:43 (So)

Dobrý den,
mám problém s navigací Oregon 450 a FW 5.80, mapy Topo Czech 2011.
Pokud začnu plánovat výlet a trasovat mimo silnici, vše funguje absolutně bez problémů, ale pokud přenesu trasu do navigace, dojde k hlášce že trasa obsahuje více než 50 bodů. Tento problém jsem měl měl v prvních dnech s navigací, než jsem se dozvěděl, že musím plánovat mimo silnici. Navigaci mám asi rok a půl. Výletů jsem naplánoval nespočet a nikdy nebyl problém, až nyní po aktualizaci na 5.80.

Po pokusech nastavení routování v profilech biking, trekking atd. jsem se nedobral výsledku. Max. toho, že po naplánování trasy o délce 44km se mi zobrazí 35.6km. Je to opravdu zvláštní problém.

Byl bych opravdu rád za každou radu. Ještě doplním, že s minulým FW jsem neměl problém, celkově s oregonem nebyl problém. Děkuji
JirkaaM

Registrace: 15.12.11 9:33 (Čt)

Re: Oregon 450 a 5.80 FW - trasování problém

Odeslatod Garmin OC Letňany » 08.07.12 12:26 (Ne)

Pošlete mi gpx soubor který zlobí. Sám jsem narazil na pár chyb snovým FW, ale zatím nebyl čas se tím moc zabývat.. Zkusil jsem jen poupravit překlad který je ke stažení zde: http://uloz.to/x1rtnrW/czech-gtt
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod JirkaaM » 08.07.12 23:46 (Ne)

Situace je stejná u veškerých gpx souborů a tras, ať se jedná o nové či staré, které jsem měl v přístroji a nesmazal je.

Rozhodně se mi fungování mého přístroje zdá divné.
JirkaaM

Odeslatod Garmin OC Letňany » 14.07.12 16:01 (So)

IMPORTANT: if upgrading from a software version less than 4.80 you must follow these steps for future BaseCamp Compatibility:
If you are a user of BaseCamp now, or plan to be in the future, you must follow these steps to ensure your data is protected during this software update:
Connect your handheld unit to a computer and launch BaseCamp. Transfer all tracks, routes and waypoints to BaseCamp.
Delete the /Garmin/GPX folder from the handheld's mass storage.
Update the handheld's software via WebUpdater and reboot the handheld.
Reconnect the handheld to a computer and transfer your data from BaseCamp back to the handheld.
Please make sure the batteries in your Garmin device are fully charged before installing this software update. If the batteries fail during the update process, your device may become unusable and have to be returned to Garmin for service.

Jestlipak jste při aktualizaci dodržel toto....
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod JirkaaM » 27.07.12 20:10 (Pá)

Přecházel jsem u 5.50, takže starší FW nemám
JirkaaM

Odeslatod JirkaaM » 04.08.12 14:45 (So)

Ještě dodám, že pokud trasu uložím jako Prošlou, tak je její délka v pořádku, také jsem zkoušel nahrát trasy starší. Některé mají i 400 bodů a nejdou, přitom předtím šly a absolutně ok.
JirkaaM

Zpět na Garmin: GPS přijímače