po upgrade firmware na Nuvi 760 se dokola vypina

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: po upgrade firmware na Nuvi 760 se dokola vypina

Odeslatod Eross » 13.03.09 15:30 (Pá)

No to som nasiel aj ja ale ak sa nemylim to bolo len pre nuvi 2xx a nie pre 7xx radu
preto som to ani neinstaloval - skusit mozem Obrázek
Takze nakoniec GCD subor je BT firmware ? doteraz som bol presvedceny ze BIN subor je BT.
Eross

Registrace: 10.03.09 12:57 (Út)

Odeslatod Path » 13.03.09 15:31 (Pá)

tenhle sw je stejný.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Path » 13.03.09 15:35 (Pá)

Teď jsem narazil na webu na další možnost reaktivace BT. Zkuste to a dejte vědět, jestli to pomohlo: http://www.fixya.com/support/t191467-bluetooth_enabling (příspěvek od silenspoon)

Edit: ještě jednou jsem si jeho postup přečetl a koukám, že je v podstatě stejný, který jsem zmiňoval už dřív, takže zpátky na stromy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Eross » 13.03.09 15:50 (Pá)

Takze BT sa v diag. rezime zmenil na verziu 2.40 otestoval som ju a funguje.
V navi ukazuje stale 3.40 neda sa editovat a nepodarilo sa mi ani vynutit reinstalaciu.
Skusim ten prispevok od silenspoon mozno sa niekam dostanem a dam vediet.

doplnujem:
Spravil som downgrade 4.60 na 4.20 vymazal komplet restore spravil upgrade na 4.60
a uz sa objavil nejaky novy subor 006B063000.GCD (v diag. rezime zistim co to je)
a aj 006B055301.GCD co je ten BT
Tiez sa mi zda totozny co sme uz skusali Obrázek
Nic, musim dosiahnut aby navi v diag. rezime isla vynutit tu reinstalaciu BT.
Eross

Odeslatod Eross » 13.03.09 17:22 (Pá)

Tak tu som nasiel presne ten isty problem - dufam ze tam nieco najdem noveho:
pripsevok od vidas
Code: Vybrat vše
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=116365&whichpage=2

doplnam :
- uz neostava nic ine, len to poslat do servisu Obrázek
- mimochodom nevie sa kedy by mohol vist novy firmware ktory by to mozno poriesil_?
- nespolieham sa nanho, ale kebyze to bude uz teraz tento tyzden, vyckal by som so servisom
ak az o mesiac posielam to hned v pondelok UPS nech to mam este do konca tyzdna aj s vyjadrenim servisuObrázek
Eross

Odeslatod Path » 13.03.09 21:20 (Pá)

Tak jsem si to přečetl a zdá se, že downgrade fw na nižší verzi než 4.00 může přepsat nějaké regiony v paměti, což může způsobit problém s novou verzí BT. Překvapuje mě, že garmin nevypustil nějaký fix, který by to řešil. Nepsal jste, že verze BT 2.40 funguje bez problému?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Eross » 13.03.09 21:50 (Pá)

Presne tak to je.
V mojom pripade to asi netrebalo riesit ako to pisal JohnyT na zaciatku topicu
ale rovno pouzit ten vas firmware cure_fw_nuvi_760_460_nomaps_, ktory nenacitava mapy
a zachovava ho aktualnym. Mam pocit ze ten soft od JohnyT znizil verziu firmware (neoficialne)
niekde pod 4.10 teraz to vazne neviem a skusat to uz nejdem a tym padom to prepisalo pamat.
Garmin ten fix v podstate urobil a to ten ze ked vydal firmware 4.00 tak ho potom aj stiahol a ostal
uz len 3.10 a neskor vydal az 4.10 ktory nedovoluje cez webupdater ist nizsie s firmware
- myslim ze takto nejako tam pisali, o inom oficialnom na stiahnutie fixe neviem a toto by malo byt riesenie garminu.

Ten BT 2.40 fungoval s firmware 3.10 vtedy ked este nebol robeny celkovy update.
Inak vsetky verzie BT mi v diagnostickom rezime teraz ukaze ze pracuju, v navi nie ale uz
stym nic nespravim pretoze by to chcelo sa dostat niekde do pamate navi kde by
mohli/mali by byt nejake registre a tam to upravit a to vedia uz len v garmine si myslim.

Skor ma trapi teraz to, ze to nedokazem vynutit tu instalaciu BT v diag. rezime
zjavne uz stym len stracam cas ale dokym im ho neposlem mi tu len tak lezat nemozeObrázek
Eross

Odeslatod Path » 13.03.09 21:57 (Pá)

Hmm, asi bych měl pro jistotu u toho příspěvku na service firmware z italského webu připsat nějaké upozornění...

Můžete to s tou verzí fw 4.00 upřesnit? Byl v ní obsažen fix pro BT? Pokud vím, tak verze fw 4.00 je k dispozici ke stažení.

Edit: Aha, tak já jsem to pochopil jinak, verzí 4.00 mohlo rovněž dojít k poškození funkce BT, proto tuhle verzi stáhli. Na tenhle problém se určitě přeptám českého distributora.
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:52 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Editace
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Eross » 13.03.09 22:09 (Pá)

Praveze nie, ten 4.00 firmware stiahli nakolko robil tie problemy
a nechali 3.10, neskor vydali novy a to rovno 4.10 alebo ten 4.00 len upravili
no teraz uz neviem presne kde som to cital ale na svedomi to mal vraj firmware 4.00.
Ano ta 4.00 sa da stiahnut ale len od gpsinformation.org a nie z garminu ale to
by az tak nevadilo tu je skor problem ten ze ho nieje moznost nainstalovat aspon
mne sa ho nepodarilo ked som tam mal 4.10 proste nizsiu verziu tam uz nedam ziadnu
jedine tym softom co tu dal JohnyT alebo co som este nasiel N710_N760_v2.40_kolo_ratunkowe
tak sa dostanem na tu 2.40 neviem mozno su to rovnake softy ale aj s 1 aj 2 sa da ist nizsie ako je 4.10.
inak nie a auz ked sa pojde pod tu 4.10 a zaroven sa urobi update na 4.60 tak ten BT uz nepojde.
Takto som to vsetko pochopil ja, ovsem ak mate chut mozte to skusit na svojej ale dopadnete ako ja Obrázek

Edit: otestujem ten od JohnyT na aku verziu sa dostanem a doplnim, uz nemam co stratit.
Takze po instalacii nuvi7xx missing software sa v navi nainstaluje 2.50 verzia firmware.
On v podstate pomoze, ale len pokial mate v navi firmware 3.10 a mate snim problemy
ale uz pri 4.10 sa neodporuca instalovat - hrozi nefunkcnost BT ako sme sa presvedcili.
Vo vseobecnosti by som ho neodporucil vobec, skor ten ktory ste vytvorili pre dany firmware
na obidenie map a to pri hociktorej verzii, tam nehrozi ziadne riziko Obrázek
potom kludne odstranit remoteSW zlozku a skusit aktualizovat cez webupdater este raz.
Eross

Odeslatod Path » 13.03.09 22:34 (Pá)

Vrtá mi hlavou, jak tenhle problém řešit. Až budu mít víc času, zkusím se víc popídit, jestli to už někdo neřešil jinak než servisem. Kdyby ta moje teď nefrčela na 14 dní do Portugalska, asi bych na ní ten zapeklitej downgrade pod 4.00 zkusil taky. Jestli ona to nebude mít na svědomí jiná verze bootloaderu, ale čert ví. V každém případě jsme to do konce nedotáhli, což je škoda. Dejte pak vědět, jak se k tomu Garmin postavil.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače