mp3 POI hlášky v Nüvi3790

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: mp3 POI hlášky v Nüvi3790

Odeslatod zdzd » 03.04.12 8:45 (Út)

Tak princip asi odhalen.

Pokud se stahování otevře prostým klikem přímo v aktuálním okně nebo CTRL+klik v nové záložce, tak se pamatuje poslední nastavení o přidání vlastníhp linku z dané sady. Na změny generování nereaguje a plodí pořád stejný soubor. Pokud se ale otevře nové okno přes "Otevřít v novém okně", tak pak zakliknutí zabere a vygeneruje se správný soubor. A ten už se zase generuje pořád dokola.

Zajímavé je, že to tak funguje i při nastavení IE "Obnovit stránku při každé návštěvě" a taky to, že pro mp3 funguje klikadlo i "online".

Je to duchařina...
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Odeslatod zdzd » 03.04.12 13:17 (Út)

Já se z toho picnu. Zkusmo jsem si to vyexporotval znovu. A zase se to chová nevyzpytatelně. To výše napsané už zase neplatí. To by mne fakt zajímalo, v čem je problém...
zdzd

Odeslatod eidz » 03.04.12 21:35 (Út)

Můj postup:
v uživatelském nastavení volba gpx, upozornění, wav

V základním výběru poi vyberu poi, co chci, kliknu na uložení - logo garminu. Objeví se další obrazovka.
Pokud chci upozornění:
- zatrhnu zaškrtávátko, napíšu vzdálenost, stisknu druhé tlačítko
Pokud nechci upozornění:
stisknu první tlačítko

Používám Operu.

Funguje to 100%, odkaz na wav je jen v těch GPX, kde to chci.

Nicméně, spíš by chtělo toto vlákno přenést na jiné forum...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod zdzd » 03.04.12 23:01 (Út)

Dělám to stejně, jen jsi přehodil tlačítka. Vyzkoušen IE a Chrome, mp3 vždy OK, wav blbne...
zdzd

Odeslatod eidz » 04.04.12 5:02 (St)

Přesunul jste to správně, odpověď máte zde
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 767#p45767

Konstatuji, že jsem potvrdil chybné chování. Nicméně v kombinaci, kterou jsem za 3 roky používání vytvořil až teď, když jsem zkoušel stahovat všemi (i nesmyslnými) volbami uživatele.

CZ-Nakup_Albert - pouze stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění (v profilu mám nastaveno mám gpx, wav)
CZ-Nakup_Albert2 - aktivní zatržítko, vyplněna vzdálenost na upozornění, stisk vytvořit soubor s upozorněním
CZ-Nakup_Albert3 - ponecháno zatržítko, ponechána vzdálenost, stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění (uloží se chybně soubor s upozorněním)
CZ-Nakup_Albert4 - zrušeno zatržítko, zrušena vzdálenost, napsáno 0, stisk tlačítka vytvořit soubor bez upozornění

Za mě tedy konstatování - ano, je na stránce bug. Pokud zatrhnu zatžítko, napíšu číslo a zvolím vytvoř soubor bez upozornění, je mi uložen soubor s wav. Za cca 3 roky používání poi, z toho cca 1 rok s wav, jsem to dnes na Váš podnět objevil poprvé. Pokud stahuji gpx bez wav, nic nevyplňuji, hned stahuji. Pokud chci upozornění, vyplním.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod zdzd » 04.04.12 7:08 (St)

Ano, to je ta chyba.

Na POI.cz jsem psal admninům, a také založil vlákno s tímto problémem. Uvidíme co se stane.

Globální soubor radarů se generuje dobře, jednotlivé soubory bez upozornění taky. U souborů s upozorněním je výsledek ve smyslu gong/hlas loterií, funguje to nevyzpytatelně.

Jednotlivě se to dá obejít vygenerováním mp3 a editací, ale je to opruz.

Pokud s tím na POI něco udělají dám vědět i sem.
zdzd

Odeslatod eidz » 05.04.12 7:53 (Čt)

zdzd napsal:... U souborů s upozorněním je výsledek ve smyslu gong/hlas loterií, funguje to nevyzpytatelně....

Nesouhlasím.
Před rok stahuji wav s upozorněním a funguje to 100%.

Na rozdíl od Vás jsem popsal stav, kdy jsem nasimuloval chybu, na rozdíl od Vašich podnětů, bez popsání postupu. Jak mám tedy opakovat to, kde podle Vás vznikne chyba????
Chybu jsem nasimulovat při nesmyslném zadání parametrů. Jinak se mi nepodařilo přivodit stav, kdy to uloží něco jiného, než chci.
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod zdzd » 05.04.12 8:47 (Čt)

Té reakci nějak nerozumím a postup už jsem popsal. Tak tedy znovu a jinak:

V profilu nastaveno wav.

Stisk tlačítka "Bez upozornění" vygeneruje bez upozornění. Možná ne vždy, ale nikdy při tom nezašktrtávám připojit wav, tudíž je mi to šumák.

Zadání vzdáleností a stisk "s upozorněním" vždy vygeneruje gpx s vloženým proximity, což je OK. Ovšem nereaguje na zaškrtnutí vložit wav. To je ta chyba. Bez ohledu na stav zaškrtnutí mi vždy generuje stejný soubor. Např. u policejních kontrol tam mám vždy link na wav, který tam nechci. Nemám ovšem zájem aby GPS na policejní hlídku pokřikovala: "Bacha, policajti!". Klinkat může. Naopak, třeba u inforadarů nechci klinkání, ale komentář. A tam mi ti pro změnu link na wav nikdy nedá.

Nevidím v tom žádné nesmyslné zadání. Od toho tam to klikadlo je. Chci upozornění v zadané vzdálenosti a to podle zvoleného výběru - klinkání pokud nezaškrtnu, pokec když zaškrtnu. To je nesmyslné?
zdzd

Odeslatod zdzd » 05.04.12 10:58 (Čt)

Test je jednoduchý:

Nechat generovat nějaký soubor:

1. Dát vzdálenost, neoznačit vložit odkaz na wav, klik na vytvořit soubor s upozorněním.
2. Označit vložit odkaz na wav, klik na vytvořit soubor s upozorněním.

V obou případech mi vytváří stejný soubor.
Vždy obsahuje údaj proximity, tedy upozornit.
Vždy obsahuje, resp. neobsahuje link na wav.

V případě CZ-Info_rychlost tam link na wav nikdy nemám - tam ho přitom chci.
V případě CZ-Policejni_kontroly tam link na wav mám vždy - tam ho ale rozhodně nechci.

Zkrátka zaškrtávadlo "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/CZ-Policejni_kontroly.wav)?" nemá žádný efekt. Systém se pro nějakou variantu z neznámých důvodů rozhodl a té se tvrdošíjně drží.

V případě přepnutí na mp3 hlášky se to chová korektně a link na mp3 se generuje podle aktuálního stavu "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (mp3/CZ-Policejni_kontroly.mp3)?"

Aktuální vzorek:

http://zd.wwwcity.cz/POI-GPX-MP3-WAV.zip
zdzd

Odeslatod zdzd » 05.04.12 11:43 (Čt)

Tak jsem zkombinoval předchozí testovací údaje a asi mám výsledek:
Při wav generování kašle na stav "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/*.wav)?" a to v případě, že je vyžadováno vytvořit soubor s upozorněním. Což je špatně.

Naopak stav "Chcete také vložit do skriptu odkaz na vlastní wav hlášku (wav/*.wav)?" je respektován v případě tlačítka vytvořit soubor bez upozornění. Což je taky špatně.

Nicméně vytvářením souboru bez upozornění a manipulací se vzdáleností a vlož link se dá dospět do situace, kdy se vkládání linku chová podle přání. Následující vytvoření souboru s upozorněním si toto nastavení vložení linku ponechá, bez ohledu na aktuální stav zatržítka.

Zatržítko se testuje ve špatné kombinaci se stisknutým tlačítkem.

Jen doufám, že se to za pět minut zase nebude chovat nějak jinak...
zdzd

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače