Nastavení hlasového navigování nuvi 2460 LMT

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nastavení hlasového navigování nuvi 2460 LMT

Odeslatod celerek » 26.03.12 13:17 (Po)

Zdravím,

v navigaci mi funguje vše na výbornou, "jen" mi nefunguje hlasové navigování (hlas mi neříká za 300 metrů odbočte vpravo atd.) Nemůžu nikde najít, co by nebylo nastavené, že mi to hlas neříká. Dopracoval jsem se k tomu, že když zvolím trasu, hlas mi řekne za X metrů vjedete na kruhový objezd, ale další hlášku už neřekne (kdy sjet a další křižovatky už mlčí a musím se jen dívat na šipky na mapě). Nenapadá někoho, co bych tam mohl mít špatně nastavené?
celerek

Registrace: 26.03.12 13:13 (Po)

Re: Nastavení hlasového navigování nuvi 2460 LMT

Odeslatod Rubic » 26.03.12 15:23 (Po)

Nazdar,
nepíšeš který hlas používáš. Pokud hlas výrazy nemá, nemůžeš je slyšet. Se starou Nuvi mi nejlépe vyhovuje http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1271#CC10 který obsahuje mnohem více výrazů nahodile se obměňujících. Vyzkoušej to a uvidíš. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 27.03.12 10:18 (Út)

Já tipuju že máte zapnuté dvě mapy současně a to je chyba.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Ikon » 12.04.12 15:09 (Čt)

Předpokládám, že stejný problém s 2495 LMT se bude řešit obdobně. Je to tak?
V té souvislosti mne napadá, proč nám, blbejm nebo nezkušenejm uživatelům, jsou takováto kolizní nastavení umožněna? To by si to nemohl firmware ohlídat? :?
Ikon

Registrace: 12.04.12 14:33 (Čt)

Odeslatod chip.cz » 12.04.12 20:47 (Čt)

Ikon napsal:To by si to nemohl firmware ohlídat? :?

To je zřejmě hudba budoucnosti. Když se GPS zapne, taky pokaždé naskočí varování, že se nemá GPS ovládat při řízení. Upozornit po zapnutí, že mám zapnuté 2nevhodné mapy, to by bylo něco. Někteří tam nacpou 10 map, mají je všechny zapnuté a diví se co jim to dělá za psí kusy. Samozřejmě je lepší, když je zapnutá pouze 1. Ono to zas tak nevadí, pokud zapnu více map, ale má to jeden háček. Nesmím zapnout 2 mapy stejného, nebo překrývajícího se území např. Atlas CZ+CNEurope, nebo Atlas CZ+Topo CZ. Mohu ale mít zapnutou např. Atlas CZ+Roads SK.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Anders » 13.04.12 12:31 (Pá)

chip.cz napsal:
Ikon napsal:To by si to nemohl firmware ohlídat? :?

To je zřejmě hudba budoucnosti. Když se GPS zapne, taky pokaždé naskočí varování, že se nemá GPS ovládat při řízení. Upozornit po zapnutí, že mám zapnuté 2nevhodné mapy, to by bylo něco. Někteří tam nacpou 10 map, mají je všechny zapnuté a diví se co jim to dělá za psí kusy. Samozřejmě je lepší, když je zapnutá pouze 1. Ono to zas tak nevadí, pokud zapnu více map, ale má to jeden háček. Nesmím zapnout 2 mapy stejného, nebo překrývajícího se území např. Atlas CZ+CNEurope, nebo Atlas CZ+Topo CZ. Mohu ale mít zapnutou např. Atlas CZ+Roads SK.

Ono to neni tak jednoznacne, jsou mapy - napr Adresy CR, ktere musi byt zapnuty s jinou mapou, jinak by se nezobrazovalo nic nez basemapa. Ostatne Basemapa je take mapa, ktera je zapnuta furt...
Takze kolik ma byt zapnuto map se neda uplne jednoduse rici...
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Nuvi 3790LMT as 3490LMT, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod chip.cz » 14.04.12 11:43 (So)

Nechtěl jsem reagovat a natahovat toto vlákno, ale tady si myslím a to se na mě nezlob střílíš od boku.
Anders napsal:(1)...jsou mapy - napr Adresy CR...
(2)...napr Adresy CR musi byt zapnuty s jinou mapou, jinak by se nezobrazovalo nic nez basemapa.
(3))Ostatne Basemapa je take mapa, ktera je zapnuta furt...
(4)Takze kolik ma byt zapnuto map se neda uplne jednoduse rici...
(1)Adresy CR není mapa, ale data čísel popisných. Jsou vydána jako dopněk pro uživatele map, kde tyhle data chybí. U nových map už tyhle data jsou a proto není potřeba Adresy CR instalovat.

(2)Zde máš pravdu, ale i tady tě GPS dovede na místo určení i když okolo nic neuvidíš jen tu silnici po které jedeš a protože tam nejsou všechny, tak ikona auta se může zobrazovat v prázdném poli displeje.

(3)Ano Basemapa je také mapa, ale udělaná tak, že jsou tam data pouze silnic celého světa a tyto data neovlivňují jiné doinstalované mapy. Je uložena v GPS jako soubor gmapbmap.img, bez možnosti uživatele tuto mapu přez menu vypnout.

(4)Takže se dá úplně jednoduše říci, které mapy mohou být zapnuté a které ne.

Edit pro Andres.
Opravdu nechci toto vlákno natahovat a tak ti odpovím tady!
Anders napsal:hmm, od boku...
ad1: Adresy cr mapou jsou, nevim, kde jste prisel na to, ze ne
ad2: adresy jsou potreba pro vsechny starsi navizace, nez Nuvi 1xxx...
(1) Dnes 15.4.2012 jsem provedl jednoduchou zkoušku, jestli jsou Adresy CR mapou, nebo ne. Z GPS odstranil soubor gmapbmap(basemapu). Zapnul přístroj nastavil simulační režim a v mapách zapnul pouze Adresy CR. Zadal cíl trasy a dal Start. Na displeji přístroje naskočilo oznámení "Trasu nelze vypočítat".
Z tohoto je jasné, že Adresy nejsou mapa, ale jen holá data čísel popisných a jsou schopna spolupracovat třeba jen s basemapou. V bodě (2)před tímto editem o tom jasně píšu.

(2)Já říkám, že Adresy CR nejsou potřeba a řady přístrojů(starší/nové) s tím nemají co dělat. Pokud si je uživatel nainstaluje udělá jen dobře. V bodě(1)před tímto editem o tom jasně píšu jak to je.
Naposledy editoval chip.cz dne 03.05.12 9:38 (Čt). Počet editací: 2x.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Anders » 15.04.12 16:10 (Ne)

hmm, od boku...
ad1: Adresy cr mapou jsou, nevim, kde jste prisel na to, ze ne
ad2: adresy jsou potreba pro vsechny starsi navizace, nez Nuvi 1xxx...
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Nuvi 3790LMT as 3490LMT, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod Kodýl » 15.04.12 20:49 (Ne)

chip.cz napsal:Na displeji přístroje naskočilo oznámení "Trasu nelze vypočítat".
Z tohoto je jasné, že Adresy nejsou mapa, ....

Když budeš mít mapu bez routovatelných dat, taky ti vyskočí, že trasu nelze vypočítat.
Tím by jsi tvrdil, že to taky není mapa.
Spíš jde o to, že Adresy CR mají stejnou kompilaci jako každá jiná mapa,
ale obsahuje jen adresní body a to se s žádnou jinou zároveň zapnutou mapou netluče.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod pschonmann » 16.04.12 11:52 (Po)

Je to pouhé slovíčkaření. Když vezmu citaci z wiki. Jedná se o znázornění údajů (čímž můžou být jakákoliv data od ČP až po silnice ) na povrchu země v určitém souřadnicovém systému.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/cs/wiki/Mapa
pschonmann

Registrace: 10.02.12 12:11 (Pá)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače