Přidat jako průjezdní bod.

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Přidat jako průjezdní bod.

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 05.03.12 0:25 (Po)

eidz napsal:Máte naprostou pravdu. To, že 3790 neumí MP3 na stránkách je - tím, že to tam není napsáno. Takže nelžou. Jenže když máte nižší model 765 a jdete do vyššího, tak jaxi předpokládáte, že to prostě bude mít. Chyba lávky.
Ze stejného důvodu si myslím, že u jiných modelů není popsáno, že NEUMÍ přidat pomocný bod do trasy.
Ostatně, v životě by mě nenapadlo, že vůbec někdo vymyslí to, že to nebude dostupné...

Víte.. od toho je tam funkce "porovnávač verzí"... kde přesně tyto rozdíly, které u navigací, které je nepodporují, nemají uvedený .. vyniknou :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 05.03.12 0:32 (Po)

nuvi_joe napsal:Pan tragéd z JZD považuje ty marketingové krasožvásty na webu Garmin za "informace"? A k interpretaci tzv. technických údajů tamtéž není k dispozici výkladový slovník...
Takže běžný uživatel, který nemusí být ze zákona "navigační fanatik" si to má přebrat jak?

Milej zlatej ... Když kupuju něco, čemu nerozumím .. a nebo kde je nabídka široká jak sviň - tak se normální, průměrně inteligentní člověk, zeptá někoho, kdo se v dané oblasti orientuje. Garmin za slepotu a hloupost svých zákazníků nemůže.

Mimochodem, krasožvásty myslíš strohý přehled technických vlasností stylem ano/ne, hozených do tabulky, která je jak na US tak CZ verzi porovnávače, kde vám rozdíly krásně vylezou na "vzduch"? Zkus prosím, když něco komentuješ, se aspoň podívat CO komentuješ (a kritizuješ).
Tragedie_v_JZD

Odeslatod nuvi_joe » 05.03.12 9:57 (Po)

Tragedie_v_JZD napsal:Milej zlatej ... Když kupuju něco, čemu nerozumím .. a nebo kde je nabídka široká jak sviň - tak se normální, průměrně inteligentní člověk, zeptá někoho, kdo se v dané oblasti orientuje. Garmin za slepotu a hloupost svých zákazníků nemůže.
.. krasožvásty myslíš strohý přehled technických vlasností stylem ano/ne, hozených do tabulky, která je jak na US tak CZ verzi porovnávače, kde vám rozdíly krásně vylezou na "vzduch"? Zkus prosím, když něco komentuješ, se aspoň podívat CO komentuješ (a kritizuješ).

Milej zlatej má přímou osobní zkušenost s praktikami prodejce Garminu v ČR. Svou první navigaci jsem kupoval po seznámení se všemi třemi fóry, které u nás běží o Garminu. A také po studiu nabídky v letácích i na webu Garmin.cz. Garmin v tom roce slavil nějaké výročí a oblbovací produkce marketingového oddělení vrcholila.
Po koupi jsem vedl nějaký čas čilou korespondenci s osobami v českém zastoupení (Picodas). Mými argumenty byl do očí bijící rozpor mezi tvrzením marketingu a skutečností (myslím, že se tomu říká klamavá reklama).
Korespondence byla dána mým zklamáním mimo jiné i nad nesrozumitelností technických údajů (na př. co to je "Trasy:0"). Debata mezi námi nic nevyřešila a nakonec jsme se společně zasmáli vtipu který koloval na slovenském fóru: "Kolik inženýrů od Garminu je třeba na výměnu spálené žárovky? Žádný - marketingové oddělení Garminu prohlásí tmu za normální".

P.S.
Milý tragéde, zahraniční fóra, která také sleduji, jsou ke Garminu daleko otevřenější a kritičtější. Kupodivu se tam nevyskytují "obhájci", kteří setřou každého pisálka, který si nedejbože dovolil kritizovat Velkého Garmina. Asi znají své Papenhaimské...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Romstar » 05.03.12 10:24 (Po)

Zdravím, Garmin mám rád, ale také mě dokážou čas od času vytočit tím co vymyslí.
Dovedli mě dokonale zmást a nejen mě, když povolili více průj. bodů u Nuvi 255 (osobně si myslím, že se spletl programátor), přitom řada 2xx tuto funkci neměla podporovat.
Já potom bláhově myslel, že už se vzpamatovali a tuto absolutně zásadní funkci pustí do všech řad.
Také slovenský Garmin jim na to skočil, když následně u Nuvi 1350 psali, že průjezdních bodů umožňuje 10+.
Upozornil jsem je na to, že umožňuje jen jeden a oni to opravili s tím, že 255 také umožňovala jen jeden a nakonec to bylo jinak. U 1350 to je do dnes jen jeden.
Přišel jsem na to díky Picodasu který mi půjčil na testování 1390tku, ale bez toho bych nejspíše několik zákazníků uvedl v omyl.
Na druhou stranu jsem za tři roky neměl jedinou reklamaci a to je to co dělá Garmin Garminem.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod eidz » 12.03.12 7:42 (Po)

Tragedie_v_JZD napsal:Víte.. od toho je tam funkce "porovnávač verzí"... kde přesně tyto rozdíly, které u navigací, které je nepodporují, nemají uvedený .. vyniknou :)

Ano. Máte pravdu.
Pokud sledujete web Garmin.cz pravidelně, jistě dokážete napsat datum, KDY spustili verzi webu, která to umožňuje.
Nebo mě přesvědčíte, že to CZ web uměl od doby, kdy 37xx přišla jako novinka na naše území?

Když už jsme u toho webu - stále Garmin k dnešními dni 37xx nabízí jako TOP produkt. Já za sebe tak nedotažený firmware ještě neviděl. Pokud by přidali alespoň ty funkce, které umí 765 a v 34xx jsou zpět, vzal bych to. Ale takhle si Garmin dělá ze zákazníků dojné krávy a to se mi nelíbí.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 12.03.12 11:10 (Po)

ceska verze to umi nyní. americká verze to umí už minimálně 5 či 6 let (a nejspíš i déle, ale tou dobou jsem začal jejich navigace sledovat).

nebo jsem fakt exot, a jsem jedinej, kterej kdyz nenajde dostatečné informace na ceskem webu dane korporace, tak automaticky pokracuje na mezinárodní (= rozuměj anglickou) verzi jejich webu?
Tragedie_v_JZD

Odeslatod eidz » 13.03.12 15:37 (Út)

Nevím, jestli jste či nejste.
Hledat informace na jiném webu, než CZ, se Vám taky nemusí vyplatit. Výrobce totiž nedělá 1 verzi pro všechny trhy, ale různě to ořezává. Takže na jiném webu, než CZ, si můžete přečíst, co si u nás nekoupíte.

Pokud tedy nejde do nákupu přes e-bay apod.

Ale na tomto fóru jsme se vždy bavili o legálním produktu pro území ČR, které má právo prodávat pouze Picodas.
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 14.03.12 1:52 (St)

Proboha ... má smysl ty nesmysly komentovat? :)

Když už tedy zdůrazňujete, že se tady bavíme o garminech - Garmin (hardwarově a funkčně) má navigace stejné jak v usa, tak u nás. Liší se jen v regionu Asie. Čili srovnání na americkém webu výrobce je relevantní.

Ale to o "jediném možném prodejci garminů v čr" snad raději nebudu ani komentovat :) Bo je to tak trošku hloupost. Z Garmin (picodas), který do jím prodávaných navigací "dobaluje" ještě další bonusy, z něj nedělá jediného legálního prodejce garminů u nás s nějakým "výhradním" právem prodeje Garminů zde. Žádným způsobem není nelegální, když jakýkoli jiný prodejce nakoupí navigace třeba v tramtárii, doveze je a tady je začne prodávat.

Ono "honosné" výhradní prodejce/distributor apod. znamená, že napřímo výrobce prodá své zboží pro distribuci v dané zemi jen dotyčné firmě. Ale neznamená to, že nidko nesmí na území státu zboží sehnané odjinud.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod eidz » 14.03.12 7:47 (St)

A máte jistotu, že při uplatnění záruční opravy(=pro zákazníka 0Kč) je situace tak jasná, když se jedná o záruční opravu v autorizovaném servisu, výrobku, který není určený na dané území?

On totiž nákup zboží, které nemá CZ manuál, je o párset korun levnější, obvykle signalizuje tzv. šedý dovoz, tj. prodává se na území výrobek, který je určený pro jinou zemi. Obvykle vlivem kurzu, odpočtem DPH a nepřiznáním cla se dosáhne "úspory". CZ manuál člověk oželí, obvykle čeština je už součástí výrobku. Super.

Až do doby, kdy chcete záruční opravu. Ze zákona ji poskytuje prodejce. Pokud během 2 let přestal existovat, tak záruční servis. Netřeba dodávat, že uplatnit záruční opravu u tohoto typu prodejce je sci-fi. Na fórech jsou desítky lidí, kteří popisují zkušenost, po 30 dnech neopravy odstupují od smlouvy, atd. Nemají ani výrobek, ani prachy. To se fakt vyplatí! Typický čech přece nebude v ceně platit darmožrouty, kteří zajišťují agendu okolo, např. reklamace...
Obrázek uživatele
eidz

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače