Nejrychlejší trasa - ztratil jsem důvěru

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nejrychlejší trasa - ztratil jsem důvěru

Odeslatod mlog » 13.02.12 21:39 (Po)

Taky jsem neodolal a taky si to vyzkoušel na simulaci.
Mám 3790, mapa CNEU 2012.40.
Z Jablonce po R10, přes Prahu, pak dálnice až do Bratislavy. Zkoušeno cca ve 20.37, dojezd mi to ukazovalo 23:51.
Nastaveno mám :
Režim výpočtu : Rychlejší čas
U vyhýbat se je Zaškrtnuto Obraty, Doprava, Pruhy - obs. vozidla a Nezpevněné silnice. Nezaškrtnuto Dálnice, Placené silnice a Trajekty (i když ty u nás moc neužiju ;) )
Traffic Trends i My Trends : zapnuto
A co takhle nedávat preferenci na Rychlejší čas, ale na Na dotaz a pak si vybrat podle toho co vyhovuje?
mlog

Registrace: 08.11.10 21:57 (Po)

Odeslatod eidz » 14.02.12 5:59 (Út)

To nepomůže. Buď mapou nebo uživatelským nastavením nastal výpočet trasy, který je nesmyslný. Prostě z nějakého důvodu to počítá trasu mimo hlavní tah.
Možná budou na vině rychlostní limity - z nějakého důvodu.

K tomu amerikanismu - jestli Vám nastavení objížděk přijde intuitivní, klobouk dolů. Mě přijde v první řadě blbě přeložené a v druhé řadě přesně obrácené, než člověk čeká. Takže pokud zneguji to, co chci a očekávám, tak to vyjde. Jinak ani ránu.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Rubic » 14.02.12 7:39 (Út)

No vida, dobří lidé ještě žijí! Pokud si nový uživatel nastaví 3790 dle doporučení mlog a provede také aktualizaci FW, aktualizuje CNEU na současnou verzi CNEU NT 2012.40, věřím, že bude odstraněno jeho počáteční rozčarování. eidz tady není žádným nováčkem, ale přece nebudeme fňukat nad rozlitým mlékem. Chyby v překladu příručky a tím také obtížné prvopočáteční nastavení,pro čerstvé držitele Garmina, by dříve odstranila haléřová položka - Opravenka, dnes to supluje zdejší fórum.
Všem zúčastněným děkuji za spolupráci - pomoc novému uživateli. :)
http://www.youtube.com/watch?v=dDPrAzdM ... 0xy9VRDSc-
Naposledy editoval Rubic dne 16.02.12 7:57 (Čt). Počet editací: 2x.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 14.02.12 14:13 (Út)

eidz napsal:K tomu amerikanismu - jestli Vám nastavení objížděk přijde intuitivní, klobouk dolů. Mě přijde v první řadě blbě přeložené a v druhé řadě přesně obrácené, než člověk čeká. Takže pokud zneguji to, co chci a očekávám, tak to vyjde. Jinak ani ránu.

tak blbě je tam přeložená jedna položka, s tím se člověk smíří (a když ho to štve, tak si to v XMLku opraví sám). a nastavování objížděk - nevim co je na tom tak tezkeho :) proste si prectu, co mam udelat, a to udelam :) i kdyby to bylo naopak,nez je to nyni, tak nebudu rikat ani ze je to dobre, nebo spatne. jen proste jinak. opet si prectu zadani a podle toho skrtam :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod dmi » 18.02.12 0:13 (So)

Zaregistroval som sa aby som mozno pomohol pri hladani problemu s vypoctom problematickej trasy, tu je moj vysledok:
Jablonec Nad Nisou - Bratislava II = 4hod. 10 min ; 438 km (trasa vedie iba po dialniciach)
Trasa: Jablonec - Praha - Brno - Bratislava II (Ruzinovska X Toamasikova)
Navigacia:
- nuvi 3790
- ver. SW 4.70
- GPS firmver 2.60
Nastavenie:
- rezim vypoctu - Rychlejsi cas
- Obmedzenia (oznacene) - Obr. do protism.
- Platene pruhy
- Nespevnene cesty
traffic trend - zapnute
myTrends - zapnute
Mapy:
-Cneu Dem Europe DEM
-CN Europe NTU 2012.40 3D
-CN Europe NTU 2012.40 ALL trafficTrends Europe 4.25
Navigaciu pouzivam cca 5 mesiacov,parkrat ma navigovala do jednosmerky v protismere - Zilina, Brno, Bratislava, inak v pohode.
dmi

Registrace: 17.02.12 23:36 (Pá)

Odeslatod eidz » 18.02.12 6:20 (So)

dmi napsal:Navigaciu pouzivam cca 5 mesiacov,parkrat ma navigovala do jednosmerky v protismere - Zilina, Brno, Bratislava, inak v pohode.

Pokud chcete, běžte na stránky navteq.com a proveďte hlášení, chyby v mapových podkladech. Tedy, pokud ty špatné jednosměrky byly v mapě CityNavigator.

Jinak by mě docela zajímalo, jak se daří/nedaří s výpočtem trasy. Mně se to nepodařilo nasimulovat. Nicméně, pokud by stále problém přetrvával, tak by asi bylo třeba provést reset navigace.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Rubic » 23.02.12 9:28 (Čt)

:arrow: djlukasek
Dobrý den,
dnes je to 10 dní, už jste nahrál aktuální FW 4.80, aktuální mapu CNEU NT 2012.40, provedl doporučené nastavení a zklamání z trasy stále trvá ? :car:
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod tomizde » 24.02.12 0:06 (Pá)

Tak mi to nedalo a testnul jsem svojí 3790T co mi teda ukáže

mám navolen režim výpočtu : Na dotaz
Mám zatrženo: (vyhýbat se) Doprava - protože mám RDS TMC přijímač dopravních informací
(vyhýbat se - nepoužívat) Obraty do protisměru, Trajekty, Pruhy pro obslužná vozidla a Nezpevněné silnice

ve středu jsem jí aktualizoval na:
verze sofrwéru 4.80
a mapa CN Europe NTU 2012.40 ALL trafficTrends Europe 4.25

testík proběhl dnes v cca 21:00
start: v Jablonec nad Nisou Tržní (parkoviště)
cíl: Bratislava Záhradnícka 73 (je tam restaurace)

nabízí mi to tři trasy:

Rychlejší čas - 3:38 hod - modrá
Kratší vzdálenost - 4:58 - zelená
Méně paliva - 4:21 - žlutá

Modrá: Jablonec nad Nisou,Praha,Brno,Bratislava (dálnice nebo rychlostní komunikace)

Zelená: Jablonec nad Nisou,(trochu po okreskách) Turnov,Jičín,Hradec Králové,Vysoké Mýto,Svitavy,Brno,Bratislava (vlastně E442, E462 a D2)

Žlutá: Jablonec nad Nisou,(trochu po okreskách) Ohrazenice a dále jako modrá trasa,Praha,Brno,Bratislava (dálnice nebo rychlostní komunikace)

Modrá podrobně:
z parkoviště na kruhák (z parkoviště/5.Května/Lovecká/5.Května/Mostecká)
"první výjezd" po 5.Května na další kruhák (5.Května/parkoviště/U Zeleného stromu/Pražská/Revoluční)
"třetí výjezd" Pražská - U Balvanu - Turnovská - [65] - dále najezd na [R35][E442]
u Ohrazenic z [R35][E442] na [R10][E65]
po [R10][E65] až do Prahy
v Praze z [R10] u Černého Mostu na [R1] Pražský okruh, Štěrbohorská spojka, Jižní spojka
na křižovatce Jižní spojka/Chodovská/Spořilovská najet na Spořilovskou a dále na Brněnskou a D1
pod Brnem na D2 a do Bratislavy

Zelená podrobně:
začátek stejně ale před tím druhým kruhákem doleva Dlouhá podjet trať stále Dlouhá až na Pražská, Rychnovská (přez Kokonín) Maršovická
před Maršovicema za esíčkem doprava Dalešice,mezi Klíčnov a Mukařov do Kopaniny, Anděl Strážce,Frýdštejn
směr Sestroňovice - Odolenovice do Jeníšovic, Malý Rohozec a na kruhák E65, Hrubý Rohozec, Turnov, Jičín a dál E442, E462 a D2

Žlutá podrobně:
začátek jako zelená trasa
směr Sestroňovice - Odolenovice do Jeníšovic ale z Jeníšovic směrem Paceřice do Ohrazenice
v Ohrazenicích najet na [10][35][E65][E442] a hned přez nájezd na [R10][E65] směr Praha a dále jako modrá trasa
Garmin nüvi 3490T Lifetime

TomiZde
Obrázek uživatele
tomizde

Registrace: 26.08.10 9:10 (Čt)

Odeslatod djlukasek » 29.02.12 21:00 (St)

Ano, s nejnovější verzí map, kterou jsem si nainstaloval, to už vskutku ukazuje trasu po dálnicích přes Prahu, tak jak to má být ... Čili předchozí verze mat dělala tyto zmatky ? Nejkratší trasa nebyla nejkratší ?

Ale i tak se dějí divné věci. Jedu z Jablonce směrem na Turnov, zkratkou přes Dobrou Vodu a je jasné že na výjezdu na hlavní musím odbočit doleva směrem na dálnici v rychnovském kopci (jinak jedu nazpět) a navigaci suverénně říká i ukazuje ODBOČTE VPRAVO - no to snad ne. Jasně že odbočím vlevo a po 15 vteřinách je najednou navigace spokojena. Ale co kdybych cestu neznal ??
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače