Nejrychlejší trasa - ztratil jsem důvěru

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nejrychlejší trasa - ztratil jsem důvěru

Odeslatod djlukasek » 13.02.12 0:31 (Po)

Mám v nastaveních trasa - nejrychlejší (a nevyhýbat se ničemu).

Jel jsem z Jablonce nad Nisou do Bratislavy. Vím dobře, že nejrychlejší je jet po dálnici Jablonec - Praha - Bratislava. Navigace má však jiný názor, stále mě na R10 tlačí na výjezdy a chce abych to vzal někde po okreskách. Trvám si na svém a na každém výjezdu odmítám odbočit. U jedné z odboček to navigace konečně vzdá, přejíždím ji a setrvávám ve směru na Prahu - "přepočítávám" a najednou se čas 3:50 rázem změní na 3:12 (= trasa po dálnici) (!!!!). Na jižní spojce mě najednou zase začne tlačit někam do Kolína, odmítám a jedu k odbočce na Brno, čas opět klesne o 10 min (!!!)

Jedu zpět z Bratislavy. Na D1 navigace opět připravuje odbočku doprava u Jihlavy. Vím že je to blbost. Čas k cíli u odbočky 2:20. Odbočku ignoruju. Po pár stech metrech "přepočítávám" a čas se náhle mění z 2:20 na 1:40.

Co tohle má znamenat ? To je naprosto absurdní. To je úplně špatně. Nejrychlejší trasa je snad nejrychlejší trasa, to je prostá aritmetika. Kdybych sám trasu neznal, tak se nechám vést po okreskách a cesta bude trvat mnohem déle. A co když někde trasu opravdu neznám - jak můžu této navigaci důvěřovat ? Nemůžu ... Začínám trochu litovat že jsem se nechal prodejcem přemluvit a nepřídil Tomtoma jak jsem původně chtěl.

Jak je tohle možné ? Vždyt to je úplné selhání základních navigačních parametrů. Nejrychlejší trasa je jednoznačná věc. Pokud tohle navigace neumí určit hned na začátku a nutí člověka jet úplně jinudy a déle - k čemu je pak taková navigace dobrá ? Zkontroloval jsem znovu nastavení, je to opravdu tak - je a vždycky byla zatrhnuta nejrychlejší trasa. Takže fakt nevím co si o tom mám myslet
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Re: Nejrychlejší trasa - ztratil jsem důvěru

Odeslatod RadstaR » 13.02.12 1:26 (Po)

Bohuzel tohle je naprosto normalni :( Pouzivam navigaci pouze v Praze a hodne casto kroutim hlavou kudy me to vubec vede :(

Ale nema to proti stare navigaci C510, kde jsem chtel jen z Prahy na Moravu a nejkratsi cesta vedla pres As :D :D :D
RadstaR

Registrace: 09.05.11 3:20 (Po)

Odeslatod eidz » 13.02.12 5:45 (Po)

djlukasek: Jak máte nastavenou navigaci? Konkrétně, nemáte zatržené, že se chcete vyhýbat placeným silnicím? To, co popisujete, přesně odpovídá stavu, kdy uživatel navigaci řekne, nechci jet po dálnici či placené silnici. A pak čistá aritmetika dá výsledek, co popisujete plus pokus na každém sjezdu tomuto uživateli naznačit, že jede kudy nechce. Vypočtený čas do cíle je pak okreskami, ne po dálnici či placené silnici.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Rubic » 13.02.12 6:36 (Po)

-->djlukasek
Zdravím,
Chce to klid a pozorné čtení. Chyba je viditelná hned ve Vaší první větě. V Garminu se zpravidla nastavuje čemu se chceme vyhýbat nikoli nevyhýbat. Hlavně nesmíte mít zatrženo, že se chcete vyhýbat "Dálnicím", to je příčinou popisovaných problémů. Bylo to popisované mnohokrát, jen si to vyhledat. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.5.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod djlukasek » 13.02.12 10:15 (Po)

To jsem samozřejmě měl na mysli - v tom čemu se vyhýbat NEMÁM dálnice zatržené ... (nikdy jsem neměl ani nemám - to je první věc, kterou jsem si nastavil a posléze i pečlivě zkontroloval). Takže v tom to opravdu není. Až tak triviální věc bych tady asi nesdílel ;)
djlukasek

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 13.02.12 10:50 (Po)

a co placené silnice? nemáte je zaškrtlé?
jinak - chyba na 100% není v navigaci, ale ve vašem nastavení.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Rubic » 13.02.12 11:35 (Po)

Po zaškrtnutí správných veličin jste je nakonec také potvrdil ? (Uložil ?) :ohmy:
(Jablonec - Bratislava, Garmin navrhuje: E65 - D1 - D2)
Rubic

Odeslatod djlukasek » 13.02.12 13:52 (Po)

Nastavení mám stále stejné od počátku, nic jsem na tom neměnil ... Ale ted jsem speciálně zaběhl do auta, abych to ještě jednou potvrdil, mám to v ruce a dívám se na to:

Nastavení - navigace - Nu route :

režim výpočtu: rychlejší čas

Vyhýbat se (zapnuto) - zatrženy pouze poslední 3 , nic jiného (Pruhy - obs. vozidla, nezpevněné silnice, oblast C)

Traffic Trends (vypnuto)

My Trends (zapnuto)

Takhle to mám celou dobu a nikdy jsem to neměl nastavené jinak. Tak nevím jaké jiné nastavení by podobné chování mohlo způsobit ?
djlukasek

Odeslatod Rubic » 13.02.12 13:57 (Po)

Nemám 3790, nemohu Vám přesně napsat co nastavit, ale zkuste v simulačním režimu zadat cestu Jablonec - Bratislava a uvidíte zda je to v pořádku. Pokud ne, dejte sem obrázek trasy, kterou Vám to navrhuje.
(je nastaven režim pro Automobil ? Prodejce Vám neprodává nastavenou navigaci, co koupíte, na to nelze spoléhat, že je to nastaveno správně.)
Rubic

Odeslatod djlukasek » 13.02.12 14:35 (Po)

Zkusil jsem ted zadat trasu znovu zčerstva, nabádá vyjet u Ml. Boleslavi z dálnice R10 a jet mimo dálnici přes Kolín atd a napojit se na D1 až u Jihlavy. Což je sice o něco méně km, ale časově vyjde déle.

Prostě totéž do čeho mě to nutilo (při zmíněných daných nastaveních) v pátek i včera při cestě zpět (a když jsem odmítl, najednou se v určitém bodě podstatně zkrátil celkový čas). Takže jsem z toho zmatený .. a nevím co bych ještě měl jiného nastavit (už ani nic jiného snad nejde), aby se to začalo chovat normálně ...
djlukasek

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače