Nüvi 40 vs Nüvi 1300 rozdíly?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nüvi 40 vs Nüvi 1300 rozdíly?

Odeslatod WolfN » 07.06.13 0:09 (Pá)

Prohlížeš obrázků mi oproti 1300 celkem chází, přitom jsou snad přístroje ve stejné kategorii, jde to tam nějak dohrát, třeba upraveným FW a tak prosím?
WolfN

Registrace: 06.06.13 23:10 (Čt)

Odeslatod thomas007 » 07.06.13 13:57 (Pá)

Omlouvám se, ale nechápu, že když si někdo kupuje nový přístroj, nezjistí si co umí a potom chce upravovat software, aby danou věc uměl. V případě podobných zásahů se dost čast člověk věci neznalý dostane právě do stavu, kdy s přístrojem už nejde hnout a musí ho poslat na servis a ten samozřejmě nebude uznán jako oprávněný neboť zásahy do firmware nejsou uživatelskou záležitostí. Nemluvě o tom, že takovéhle výmysly samozřejmě v 99% nejdou. Garmin není Mio, nemá WinCE do kterých lze "cokoliv" dohrát nebo dinstalovat.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod WolfN » 07.06.13 21:49 (Pá)

Hele v pohodě, nepotřebuji to jenm mě to zajímalo..OS použité u garminu či TT jsou dost uzavřené, hlídané a ke zdrojákům nic moc přístup asi nebude i když snad oba běží na linuxu.

Porad mi prosím jinoui věc, dnes jsem navigaci protáhl na lince v práci, asi 400km, šlapala dobře,ale ač výrobce v spec. píše Vysoce citlivý GPS přijímač" přijde mi jeho citlivost oproti TT o fous horší.
Je normální když někde zaparkuji a skládám zboží, pak chci vyjet na hlavní, chvilku trvá než se navi rozkouká mezi budovama a třeba nechtěně zahnu místo doleva, doprava a pak se musím otáčet, tohle dělá tomtom.
U garmina se mi ale dnes celkem často stávalo, že při projíždění telčí či havl brodem, prostě najednou autíčko vypadlo z cesty, začřalo přepočítávání, fialová linka se ztratila a tak popřád dokolečka...musel jsem trasu smazat a z historie adresu vyvolat znovu...jako by signál padal, přitom bylo hezky, budou moc vysoké nejsou a ukazatel naplno.
Verze GPS se hlásí tuším 3.00, včra jsem přes my garmin updatoval vše co mi nabídlo a samo FW na 3.50.
Chtělo by to možná FW samotného GPS Chipu přehrát ale nevím kde jej sehnat, poradíš prosím jak na to? tovární nstavení z menu co je přístupné nepomáhá, jiný nějaký Hard reset neznám, možná zálohovat a navi naformátovat nevím.
WolfN

Odeslatod noEXP » 09.06.13 8:55 (Ne)

WolfN: ja jsem ji kupoval jako novinku a prvni soft stal za prd (pomala, ten tvuj problem s rozkoukanim navigace) ale cim novejsi tim rychlejsi. myslim ze od 2.7 uz je 40ka v pohode. Mam s uz urcite vic jak 15tkm najeto a ze by stratila polohu nebo neco se me nestalo i tunely zvlada s prehledem. kousek za tunelem ma hned signal. asi bych reklamoval pokud neni problem v mape
noEXP

Registrace: 22.06.11 9:35 (St)

Odeslatod WolfN » 09.06.13 9:46 (Ne)

Jasná, zatím počkám, třeba se to po pár dnes spraví až bude "vyježděná" :) nejraději bych přehrál FW GPSky ale nevím kde jej sehnat...také máš v info u gps verzi 3.00?
WolfN

Odeslatod noEXP » 09.06.13 11:08 (Ne)

WolfN: gps taky 3.00 , na fw 3.10 mam najezdeno nejvic a zadnej problem. jezdis s atlasem? mozna ti to dela na stejnych mistech?
noEXP

Odeslatod WolfN » 09.06.13 14:27 (Ne)

Dělalo mi to v telči a havlíčkově brodě...zejtra mám klatovy a okolí a divil bych se kdyby to bylo jinak...jezdím s Atlas ČR2013 co je jako lifetime v navigaci, mohu koupit mapy od garmina Navigator Europe NT 2013 nebo jak se to jmenuje ale v nich (mapách) myslím problém nebude a zase do toho vrážet další prachy se mi nechce...
WolfN

Odeslatod noEXP » 09.06.13 17:57 (Ne)

WolfN: proc jsi nevzal 140t? cenovy rozdil neni velky za 1/2 eu map, tmc a trasy. Jinak nemuze bejt problem v umisteni pokud jezdis s nakladakem?
noEXP

Odeslatod Rubic » 10.06.13 5:31 (Po)

Je to prosté. Uživatel WolfN vzal nejjednodušší typ navigace proto aby ušetřil. Návod k použití nečte, neuvědomuje si, že chytrosti vložené do navigací dražších musí nahradit svou hlavou. Každou jednotlivou cestu musí také ukončit. Teprve potom si může nastavit další jednoduchou cestu, max. s jedním průjezdním bodem a zase tu cestu musí ukončit. Jinak se bude stále divit, co mu ta navigace vyvádí. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.3.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 10.06.13 8:34 (Po)

Rubic napsal:Je to prosté. Uživatel WolfN vzal nejjednodušší typ navigace proto aby ušetřil. Návod k použití nečte, neuvědomuje si, že chytrosti vložené do navigací dražších musí nahradit svou hlavou...)

Ano, Rubic má pravdu - s tou výjímkou, že skutečné vlastnosti kupovaného výrobku se nedají zjistit z reklamních blábolů a že v manuálu je jako příklad uvedena cesta do nejbližší hospody a zpět.
Skutečné funkce navigace se dají zjistit až po vybalení výrobku doma a také po delší době užívání.

Protože Garmina vlastním, přesvědčil jsem se na vlastní kůži, jakých podrazů se tato navigace dopouští. Byl by to dlouhý seznam. Také jsem při nákupu "ušetřil" a teď musím ale jó namáhat hlavu, abych kompenzoval nedostatky výrobku. Garmin to řeší svérázně: levnější navigace neobsahují spoustu základních funkcí. Chceš dospělou navigaci? Kup si ji s dalšími zbytečnými funkcemi za několikanásobek ceny toho levného šmejdu.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače