Garmin Nüvi 40 - nezobrazování ikon

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Nüvi 40 - nezobrazování ikon

Odeslatod Silenoz » 31.01.12 18:39 (Út)

Prosím o pomoc, jak zobrazit POI body nebo jakékoliv ikony (ikona domů, nebo nově vloženého cíle s vybranou ikonou - viz. obrázky) na mapě (zobrazuje mi to pouze kostely).
V adresáři "Body zájmu" vyberu např. benzinu a na mapě mi to na ní nasměruje - ale žádná ikona není u jakéhokoliv měřítka. Je to dost nepraktické, když jsem v nějakém městě a hledám např. restauraci nebo poštu.

Po doposovani s Garminem jsem se dozvedel o strance (http://www.gpstravelguide.cz/cz/uvod/). Po vlozeni POI bodu z http://www.gpstravelguide.cz/cz/download/ do pristroje se ikony POI bodu z "Kam vest/Ruzne" zobrazuji.
Z "Kam vest/Body zajmu" stale ne.
A z vlastne vlozeneho cile, kteremu vyberu jakoukoliv ikonu stale ne... a to mam seznamu cca 50 svych cilu a bez ikon je to totalne neprakticke :((

Zde ukazky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Silenoz

Registrace: 31.01.12 18:30 (Út)

Re: Garmin Nüvi 40 - nezobrazování ikon

Odeslatod vgy68 » 31.01.12 19:19 (Út)

Nazdar.Ja mám tiež nüvi 40-ku,teraz som vyskúšal,tak to isté ako u Teba, ikony neukazuje.Mna viac trápi to,že pri prepočítaní trasy chýba hlasová výzva.Ja som už chcel prístroj reklamovať, ale keď som pýtal na to výrobcu dostal som nasl.odpoveď:
"bohužel toto na reklamaci není,jelikož si lidé u Garminu stěžovali na neustálé hlášení o přepočítávání trasy a tak to garmin potlačil u nových přístrojů tak, že to není slyšet. Jedná se o úmyslné fw zpracování od Garminu."
Aj u teba je to tak?
vgy68

Registrace: 20.01.12 23:17 (Pá)

Odeslatod Silenoz » 31.01.12 19:27 (Út)

vgy68 napsal:Nazdar.Ja mám tiež nüvi 40-ku,teraz som vyskúšal,tak to isté ako u Teba, ikony neukazuje.Mna viac trápi to,že pri prepočítaní trasy chýba hlasová výzva.Ja som už chcel prístroj reklamovať, ale keď som pýtal na to výrobcu dostal som nasl.odpoveď:
"bohužel toto na reklamaci není,jelikož si lidé u Garminu stěžovali na neustálé hlášení o přepočítávání trasy a tak to garmin potlačil u nových přístrojů tak, že to není slyšet. Jedná se o úmyslné fw zpracování od Garminu."
Aj u teba je to tak?

Ja mam jeste tyden na vraceni pristroje eshopu a asi to udelam, pokud ty ikony nejak nezapnu (pro me je to k nicemu, budu v Nemecku, budu si chtit najit na mapce v ulici postu, penzion a mam smulu,,,,vse pres body zajmu...coz je dle me neprakticke). Snad NUVI 1300 ikony zobrazit umi a pujdu asi do nej.
Hlas Otaka Brouska ml. a tez mi neupozorni - docela nevyhoda. Zenskou co jsem mel i v Nuvi 255W jsem zatim nezkousel.
Silenoz

Registrace: 31.01.12 18:30 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 31.01.12 19:32 (Út)

Jak jsem Vám oběma psal již na helpdesku - ikony tyto série bohužel neumí - to mají až nové série nuvi 2495, 2595, 3490, 3590.

Přepočítávání je potlačeno v hlasech Eliška a Brousek - o firmwaru jsem se nezmiňoval..
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod vgy68 » 31.01.12 19:54 (Út)

Garmin OC Letňany napsal:Jak jsem Vám oběma psal již na helpdesku - ikony tyto série bohužel neumí - to mají až nové série nuvi 2495, 2595, 3490, 3590.

Přepočítávání je potlačeno v hlasech Eliška a Brousek - o firmwaru jsem se nezmiňoval..

Už ako som písal aj na helpdesk,nie je potlačená výzva len v určitých hlasoch,ale vôbec nie je výzva pri prepočítaní,to je jedno,že aký hlas vyberiem.Skúšal som 5 jazykov.
Mimochodom potom prečo je v prístroji info:
Obrázek
vgy68

Odeslatod Garmin OC Letňany » 31.01.12 20:04 (Út)

Konkrétně u Elišky a Brouska je nastavena 80% pravděpodobnost, že se hláška vůbec neozve - až budu mít víc volného času tak Vám mohu vytvořit hlas jen pro Vás co bude hlásit každé vybočení z trasy. Co se jiných hlasů týče tak bych řekl, že je to nastaveno podobně..
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod vgy68 » 31.01.12 20:20 (Út)

Ďakujem,ale keď máte na mysli vytvoriť hlas český,nemusíte,lebo som z južného Slovenska a pri cestovaní mám nastavení maďarský hlas.Ale ďakujem za Vašu ochotu.
vgy68

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 31.01.12 22:50 (Út)

vgy68 napsal:Nazdar.Ja mám tiež nüvi 40-ku,teraz som vyskúšal,tak to isté ako u Teba, ikony neukazuje.Mna viac trápi to,že pri prepočítaní trasy chýba hlasová výzva.Ja som už chcel prístroj reklamovať, ale keď som pýtal na to výrobcu dostal som nasl.odpoveď:
Aj u teba je to tak?

Shodou okolností jsem si dneska všiml, že me garmin nehlásí přepočítání (mám šmirdu, na starších navigacích to hlásil vždy - takže je to věc firmwaru).

A jediné, co na to mohu říct, je - SLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁVA. SLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁVA. Hláška o přepočtu mě štvala. Jsem rad, že zmizela :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače