Nuvi 3790 české hlasové pokyny - rozpačité dojmy ...

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 3790 české hlasové pokyny - rozpačité dojmy ...

Odeslatod djlukasek » 05.03.12 11:48 (Po)

Garmin OC Letňany napsal:
Zdá se mi to a nebo si tak trochu protiřečíte? Pokud se Vám překlady nezdají tak navrhněte lepší a já si dám tu mnohahodinovou práci a hlas předělám. Štačí mi doplnit např do excelové tabulky vhodné překlady do struktury hlasu co jsem zde vypsal.

Myslím že si neprotiřečím. Problém nebude asi jen v českých překladech, ale i v některých algoritmech (proč u kolmé odbočky hlásí "držte se vpravo" a u serpentýn "odbočte vpravo" apod.)

Základní otázka ale zůstává - jaký je rozdíl mezi "držte se vpravo" a "odbočte vpravo" (když je to defacto totéž). Já osobně bych ten dost neurčitý a matoucí pokyn pokyn "držte se vpravo" úplně zrušil a nepoužíval a používal ve všech případech prostě "odbočte vpravo", tečka. I za situace že se dálniční pruhy rozdvojují, je myslím pokyn "odbočte vpravo" naprosto jednoznačný a jasný. Když uslyším "držte se vpravo", tak často nevím co mám přesně dělat a musím pracně za jízdy koukat na nákres
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 06.03.12 16:56 (Út)

Představ si situaci, kdy vede silnice. ta v bodě "A" končí , a pokračuje odbočkou doprava, rozdvojení doprava a doleva a odbočkou doleva. taková růžice.

přesně v tuto chvíli poznáš, jaký je rozdíl mezi odboč vpravo a drž se v pravo.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod djlukasek » 07.03.12 12:33 (St)

Ano, možná, ale pokyn "držte se vpravo" zatím nastává za běžných okolností, kdy se jednoznačně jedná o "odbočte vpravo", v tom je ten problém
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Odeslatod Rubic » 07.03.12 13:20 (St)

S Vámi je to těžké. Už dva uživatelé Vám doporučovali český hlas který tyto necnosti nemá, ale nic to není platné. Vám se vše musí podat na stříbrném podnose. :)
Garminu se musí porozumět, za tři roky, co ho vlastním, vidím, že se snaží . Šťastné cesty.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.5.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 08.03.12 15:35 (Čt)

djlukasek napsal:Ano, možná, ale pokyn "držte se vpravo" zatím nastává za běžných okolností, kdy se jednoznačně jedná o "odbočte vpravo", v tom je ten problém

tak si holt kupte jinou navigaci, nebo vyzkoušejte i další české hlasy. se šimrdou už pěkných pár let jezdím a s jeho chápáním držte se a odbočte se problém nemám. tečka.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod eidz » 12.03.12 7:43 (Po)

djlukasek napsal:Ano, možná, ale pokyn "držte se vpravo" zatím nastává za běžných okolností, kdy se jednoznačně jedná o "odbočte vpravo", v tom je ten problém

A je to problém hlasu nebo problém mapových podkladů?

Už Vám to tady vysvětlili, jak navigace získává hlas, jak to je naprogramované.
Jak fungují alternativní výrazy. Kdy pro jeden manévr je možné vybrat ze 4 možných variant. Pokud se Vám nelíbí, že navigace si náhodně zvolí jeden ze 4 překladů, tak používejte hlas, který nemá varianty.

Věnujte prosím čas čtením vlákna od Path, kde vysvětluje, jak to funguje. Pokud porozumíte, jak to funguje, tak nemusíte změnit názor, ale pochopíte, proč se tak děje.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače