Nuvi 3790 české hlasové pokyny - rozpačité dojmy ...

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nuvi 3790 české hlasové pokyny - rozpačité dojmy ...

Odeslatod djlukasek » 01.12.11 12:47 (Čt)

Nějakou dobu už používám tuto navigaci (včetně 2 týdnů v Izraeli). Je moc fajn, za nejslabší bod ale považuju české hlasové pokyny. Kdo tohle překládal nebo vytvořil, by zasloužil "metál".

Hodně matoucí jsou stálé pokyny ve stylu: "po 200 metrech se držte vpravo" (ve skutečnosti často následuje kolmá odbočka doprava). "Držte se vpravo" je dost neštastný a neurčitý termín: bud jedu rovně, nebo odbočím doprava nebo doleva. Správný a jednoznačný pokyn by byl: "po 200 metrech odbočte vpravo". Podobně i pokyny: "po 500 m zvolte výjezd vpravo" Opět by stačilo říct: odbočte vpravo, ne ? (a bylo by všechno jasné) nebo sjedte ...

Co je dost otravné, jsou pokyny na kruhových objezdech. "na kruhovém objezdu zvolte první (2., 3. 4. ...) výjezd vpravo. Proč tam pořád je to "vpravo" ?? To snad ani jinak nejde, leda by chtěl někdo přistát ve středobodu objezdu ? Takovou blbost jsem ještě na žádné navigace neslyšel ...

nebo: "po 200 m najedte na nájezd" To je taky dost málo říkající (a dalo by se snadno upřesnit ). Bez toho aby se člověk pozorně díval na navigaci a nákres situace, by to bylo ve všech těchto případech hodně nejednoznačné ...

Existuje i nějaký jiný (lepší) set českých pokynů nebo je to jediné k dispozici ? Kdo tohle vytvořil ?
djlukasek

Registrace: 09.11.11 22:00 (St)

Re: Nuvi 3790 české hlasové pokyny - rozpačité dojmy ...

Odeslatod Romstar » 01.12.11 15:21 (Čt)

Zdravím, myslím, že to není taková hrůza, ba naopak. S Garminem mám najeto hodně a vůbec mi nevadí hlasové pokyny.

Od jisté doby používám Šmirdu, najdete ho tady na fóru a je to nejlepší navigátor na světě. :-)
Po 200m vyjeď vpravo a potom se drž vlevo mi přijde logické, když jeden pruh odbočuje doprava a druhý vede rovně.

Na kruhovém objezdu zvolte druhý výjezd vlevo oceníte v Anglii. Stejně jako angličan u nás vpravo.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod mr.mates » 01.12.11 16:34 (Čt)

Pokud jsem četl správně, pak není zmíněno o jakou češtinu jde.
Taky používám pouze Smirdu a jsem s navigací spokojený. Najezdím tisíce kilásků a navigování podle tohoto hlasu pouze chválím. A že jsou někde hlášky jako najeď, drž se, ... však navigace je pouze doplňková a tak stačí jedním okem juknout na display navigace a je jasno. V pohodě jsem s tím odjel Francii i Španělsko.
Ještě je ke stažení hlas Brouska, taky je tu někde odkaz, nebo Eliška.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod blu.ray » 01.12.11 22:00 (Čt)

Kdysi dávno jsem měl na nějaký ten měsíc půjčený Tom Tom a tam se mi hlasové povely velice líbily, nicméně jsem přešel na Garmin a taky jsem občas z jeho povelů jaksi vedle :oops:
G 755T
blu.ray

Registrace: 02.01.09 14:37 (Pá)

Odeslatod djlukasek » 02.12.11 0:06 (Pá)

Já tam mám vestavěnou z výroby jen tu jednu paní ... Jsou nějaké jiné možnosti pro stažení ? Tomtom jsem používal dlouho a jak zminuje kolega nade mnou, ty pokyny byly o něco inteligentnější a více k věci ...
djlukasek

Odeslatod Sally » 02.12.11 1:41 (Pá)

...stačí GPS připojit k PC. GPS se zobrazí jako externí disk. Pak už stačí jen požadovaný hlas nakopírovat do GPS.
Pokud si ale nejste jistý tím co s GPS provádíte, tak bych doporučil nejdřív všechny soubory v GPS zálohovat do PC. Všechny potřebné informace i hlasy najdete zde na webu
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod Monoid » 05.12.11 18:41 (Po)

Vic by asi vedeli tvurci free hlasu, treba Path....

Nicmene, pokud se nepletu, tak jsou hlasky dane pouzivanou mapou. Takze zalezi, jak dany manevr ohodnoti tvurci mapy. Neco jde samozrejme doladit i typem hlasu.

Mne spise nez vami zminovane pripady vadi to, ze navigace neuvede zadny povel na manevr v nasledujicim pripade. Jedu po silnici a ta ma tahlejsi zatacku doprava. Z ni v zatacce odbocuje podradnejsi silnice doleva. Mam sjet z te vetsi silnice na tu mensi. Z hlediska navigace je rovne na tu silnicku a tak nic nehlasi. Z hlediska ridice je rovne po te silnici do zatacky a sjet na silnicku by ho napadlo pouze, kdyz dostane od GPS povel. A ten nedostane.

Protoze Garmini neumoznuji zakazat automaticke prepocitavani, tak navigace cestu preplanuje a muze to znamenat treba 20 km navic...

Tady by stacilo dat pokyn odbocit vlevo (i kdyz je to v podstate rovne) nebo pridat dalsi typ hlasky neco ve stylu Jedte primo, opustte soucasnou silnici.

Obdobne pro manevr pokud mam jet po te vetsi silnici by byla lepsi hlaska Jedte vpravo, zustante na soucasne silnici. V soucasne dobe GPS da hlasku "Zabocte doprava" a clovek hleda, kam ma zabocit.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 05.12.11 20:05 (Po)

Ono s hlasy je to složité. U navigace tomtom je to tak jednoduché, že si přístroj vystačí s necelou šedesátkou příkazů, ale hlas O.Brouska jich obsahuje skoro 450! Pokud by se našel někdo kdo by chtěl namluvit nějakým příjemným hlasem navigaci a pošle mi soubory, tak jsem ochoten hlas poté vygenerovat. Ota Brousek s tím byl ve studiu hotov za cca hodinu - byl to docela zážitek :-)
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod djlukasek » 12.12.11 12:03 (Po)

Pointa je v tom jestli jiné CZ hlasy říkají stejné texty nebo jiné ... Ty hlasové pokyny jsou pro mě často tak nepřesné a nicneříkající, že bez toho abych se stále díval na navigaci nevím co mám dělat. Třeba "po 200 m najedte na nájezd" - ale ta hláška je stejná at je nájezd rovně nebo vpravo atd. (a jsou tam i jiné směry). Takže by stačilo říct jedte rovně nebo odbočte vpravo (analyzovat v té chvíli co je nebo není "nájezd" je dost ošemetné) apod. Nebo "držte se vpravo" často znamená "odbočte vpravo" - a v tom je podle mě dost rozdíl ...
djlukasek

Odeslatod Stando » 20.12.11 0:00 (Út)

Zdravim, neco podobneho jsem resil i já. Vid. vlákno: Nepresný spůsob navigace.
Zial, zmena/oprava neni mozna. Zmena hlasu to nevyriesi - tam se meni pouze intonace a slova.
Ja som mal pred Garminem, pozicanou znacku Navon, a ta vedela navigovat presne jak pisem na zacatku sveho vlakna. Dokonce pri odbočovaní vlevo mi nekdy rekla ze mám pokračovat po hlavni silnici (která smerovala vlevo).
Stando.
Nüvi 3790T v4.90, CN Europe 2013.10
Stando

Registrace: 11.04.11 20:50 (Po)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače