Jak na CURRENT:GPX

Vše co se týká železa značky Garmin.

Jak na CURRENT:GPX

Odeslatod Karel » 01.11.11 11:29 (Út)

Občas prohlížím projeté trasy tak, že si stáhnu do PC soubor CURRENT.GPX, se kterým dále pracuji v programech TrackMaker a GoogleEarth.
Počet uložených tras je již velký, v některých místech se překrývají a zobrazení je nepřehledné. Potřeboval bych zaznamenané trasy občas vymazat. Mám Nuvi 1310.
Soubor CURRENT.GPX by se měl po vymazání údajně znovu vytvořit automaticky při dalším zapnutí a to bez dříve zaznamenaných tras. Co se však stane s body Oblíbené, které v tomto souboru jsou také uložené ? Je to tak, že se Oblíbené automaticky obnoví (jsou uloženy jinde a do CURRENT.GPX se při prvním spuštění načtou), takže pak by CURRENT.GPX měl obsahovat jen Oblíbené a žádné trasy ?

Ptám se proto, že jsem v různých diskusích našel informace o problémech, které nastaly s položkou POI / Oblíbené potom, co byl CURRENT.GPX smazán.
Provádíte bezproblémově mazání tohopto souboru ?
Karel

Registrace: 11.10.11 6:59 (Út)

Re: Jak na CURRENT:GPX

Odeslatod Sally » 01.11.11 12:35 (Út)

Karel napsal:Počet uložených tras je již velký, v některých místech se překrývají a zobrazení je nepřehledné. Potřeboval bych zaznamenané trasy občas vymazat.

...asi trochu odbočím, ale skoušel jsi editovat prošlé trasy v Mapsource? Můžeš si je pojmenovat, umazávat i barevně odlišit
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod Karel » 01.11.11 13:09 (Út)

Sally napsal:...asi trochu odbočím, ale skoušel jsi editovat prošlé trasy v Mapsource? Můžeš si je pojmenovat, umazávat i barevně odlišit

Tak toto jsem nyní nezkoušel. Co nejdříve se na to podívám.
Kdysi jsem to dělal s e-Trex Legend, ale tam jsem měl jen málo tras a ty se navíc nepřekrývaly.
Díky za tip.
Karel

Registrace: 11.10.11 6:59 (Út)

Odeslatod F.Komín » 16.02.12 15:23 (Čt)

Sice jsem to podrobně nezkoumal, ale to smazání prošlých tras je jako funkce přímo v navigaci (v nástrojích), takže předpokládám, že ten soubor se při tom nemaže, ale edituje a vyhodí se z něj jenom ty prošlé trasy, ostatní zůstane.
F. Komín
F. Komín
F.Komín

Registrace: 02.02.12 16:06 (Čt)

Odeslatod jíva » 21.02.12 7:59 (Út)

Mám navi 1490 druhý rok. Vypozoroval jsem, že soubor CURRENT.GPX se vytváří vždy nový po každém zapnutí navi. Můžete jej smazat a po zapnutí navi se vytvoří, pravděpodobně z databázových souborů (v adresáři /System/sqlite?).
I po vymazání souboru CURRENT.GPX v navi zůstanou Oblíbené v jiných souborech a projeté trasy také.
Pro mazání projetých tras či POI zadaných přes navi, mám nabídky v menu.
Garmin Nuvi 1490LMT
Obrázek uživatele
jíva

Registrace: 19.07.10 14:56 (Po)

Zpět na Garmin: GPS přijímače