Opravdu chyba mapy?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Opravdu chyba mapy?

Odeslatod borsky » 03.10.11 2:12 (Po)

Jak jsem slíbil, pokusil jsem se situaci znovu prozkoumat na místě. Zaparkoval jsem na parkovišti v Konstantinově ulici před školou a nechal se navigovat na adresu Jašíkova 8. Zkusil jsem City Navigator a Atlas Czech na nejkratší čas a nejmenší spotřebu paliva. Z těchto čtyřech kombinací fungoval korektně jedině City Navigator na nejkratší čas, spočítal trasu Opatovskou ulicí. Na nejmenší spotřebu mne vedl po schodech, jak jsem psal výše.
Obrázek

Atlas Czech se choval při obou nastaveních stejně a to tak, že mne vedl po chodníku po opačné straně domu než je ulice, což bych se svým autem také nechtěl zkoušet, obrubník v těch místech je dost vysoký.
Obrázek

Navigaci v opačném směru, případně z jiných míst nebylo možné vyzkoušet, nebylo kde zaparkovat. Pokud má někdo další tip, co bych měl ještě vyzkoušet, pokusím se o to.
borsky

Registrace: 26.07.11 20:18 (Út)

Odeslatod Dula » 03.10.11 10:23 (Po)

Ještě bych pro zajímavost zkusil totéž, na adresu Jašíkova 14. A pokud máte nainstalovánu a zapnutou mapu Adresy ČR v.1, tak ji vypnout.
Naposledy editoval Dula dne 03.10.11 10:46 (Po). Počet editací: 1x.
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

Odeslatod borsky » 03.10.11 13:55 (Po)

Doplňuji předchozí informace. Všiml jsem si, že také v tomto případě se uplatní další podivná vlastnost moji navigace, která se projevuje i jinde. Výpočet trasy v daném místě závisí na volbě výchozího bodu. V tomto případě pokud je výchozí bod přímo v ulici V Jezírkách, navigace mne vede korektně Opatovskou ulicí. Stačí ale posunout výchozí bod o několik desítek metrů za roh do Jeřábkovy ulice a výsledky jsou takové, jak jsem je popsal v předchozím příspěvku.

Aby naše výsledky byly srovnatelné, poprosil bych laskavé testery, aby vyzkoušeli navigaci z Jeřábkovy 8 do Jašíkovy 8. Zvlášť by mě zajímalo, jak se v takové situaci chovají modely nuvi 1xxx.
borsky

Odeslatod borsky » 03.10.11 14:04 (Po)

Dula: Atlas Czech ty schody mezi ulicí Jašíkovou a V Jezírkách nezná, takže trasa do Jašíkovy 14 vede přes Opatovskou. City Navigator beze změny. Adresy ČR mám nainstalovány jen jako součást Atlasu Czech, nemohu je samostatně vypnout.
borsky

Odeslatod Path » 03.10.11 21:05 (Po)

borsky: Pokud se jedná o chybu v Atlasu, pošlete co nejpodrobnější popis prostřednictvím tohoto odkazu: http://podpora.garmin.cz/ (zatrhněte volbu Chyba v mapě)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod borsky » 03.10.11 22:07 (Po)

Podle mého názoru jsou mapy v pořádku. Jak jsem si ověřil na stránkách NAVTEQ, schody, po kterých mne navigace vede, jsou popsány jako chodník jen pro pěší. V případě Atlasu je cesta vyznačena přerušovanou tenkou čarou, tedy asi také chodník. Zase nevidím důvod, proč by mne navigace po něm měla vodit. Ani na jedné mapě není zákres chodníků úplný, ale to bych u automapy neviděl jako chybu.

Konečně jsem se dostal k tomu, abych otestoval i opačný směr Jašíkova --> Jeřábkova. Výsledek je stejný. Při režimu Nejkratší čas je trasa vedena správně po Opatovské ulici, v režimu Úspora paliva po schodech. Vše je vyzkoušeno při reálné jízdě autem.
borsky

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 04.10.11 12:56 (Út)

Kdyz na to tak koukam, tak me napada jedna vec, ktera by s tim asi souvisi. Garmin se bezne snazi ulicim, ktere nejsou "prujezdne", samozrejme vyhybat. A cini tak docela "sverepe" - nekdy se clovek musi opravdu snazit, aby donutil garmina jet po necem, po cem se jet neda.

Pokud ale clovek umisti prujezdny bod (nebo vychozi, ci koncovy) na silnici ci cestu, ktera je neprujezdna (a nebo do jeji blizkosti)- napr. na cestu pro pesi - tak garmin v jejim blizsim okoli omezeni neprujezdne cesty trosku ignoruje a snazi se nejak dostat na prujezdnou silnici. proto je dobre treba cilove body nedavat nekam do "pole" (jako ve screenshotu), ale umistit ho primo na tu silnici.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod borsky » 04.10.11 15:14 (Út)

Na screenshotu je cílový bod zadaný jako adresa. Také mě napadlo, jestli nevadí, že není přímo na ulici. Když jsem testoval opačný směr, stál jsem s autem na ulici Jašíkova před vchodem č.8 a cílový bod jsem zkoušel zadávat co nejpřesněji kliknutím na ulici Jeřábkova. Na výsledek to nemělo žádný vliv.
borsky

Odeslatod zdenekfabianek » 05.10.11 15:03 (St)

borsky napsal:Doplňuji předchozí informace. Všiml jsem si, že také v tomto případě se uplatní další podivná vlastnost moji navigace, která se projevuje i jinde. Výpočet trasy v daném místě závisí na volbě výchozího bodu. V tomto případě pokud je výchozí bod přímo v ulici V Jezírkách, navigace mne vede korektně Opatovskou ulicí. Stačí ale posunout výchozí bod o několik desítek metrů za roh do Jeřábkovy ulice a výsledky jsou takové, jak jsem je popsal v předchozím příspěvku.

Aby naše výsledky byly srovnatelné, poprosil bych laskavé testery, aby vyzkoušeli navigaci z Jeřábkovy 8 do Jašíkovy 8. Zvlášť by mě zajímalo, jak se v takové situaci chovají modely nuvi 1xxx.

Při zapnutém simulátoru GPS mě to vedlo na Metodějovu-Opatovskou-Krejpského-Jašíkova.....ale když jsem dal navigovat zpět tak to šupla klidně po těch schodech. Mám nüvi 1490.
Obrázek uživatele
zdenekfabianek

Registrace: 24.06.11 10:42 (Pá)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače