Garmin nüvi 1390T Lifetime

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin nüvi 1390T Lifetime

Odeslatod Path » 15.09.11 0:29 (Čt)

Věřte, že to tak není. Když si pročítám předchozí příspěvky, tak to vidím jako zdravou výměnu názorů/zkušeností. Jak už to bývá, někdo je s touto značkou spokojený, jiný ne a obě dvě skupiny uživatelů potkávám téměř denně. Vynásobte si vaše trápení s Garminem stonásobně a pak se přiblížíte k rozpoložení, ve kterém se poslední dobou nacházím sám.

Faktem je, že Garmin v poslední době hodně zhoršil přístup u vývoje software právě pro automobilovou řadu a vypouští do světa aktualizace, které nejdou stabilní nebo mají skrytou chybu. Kdybych měl příležitost, plivl bych vedoucímu těchto projektů přímo pod rohožku... Nicméně, zatím se mi ještě nestalo, aby mě Garmin někam nedovedl. Konkrétně vámi kritizovaný model mi vždy pracoval spolehlivě a najezdil jsem se s ním dost. Ale také můžu mít štěstí na kousek. V jiné sekci fóra se často kritizuje nuvi 3790, ale doteď s ní jezdím (střídám dokola 4 kusy 3790) a kromě občasného přidrhnutí hlasu žádný významný problém nemám.

Uvidíme, jak Garmin zapracuje na svých chybách. Do té doby tu budeme diskutovat, kde jsou chyby a jak je obejít, či se s nimi naučit žít. Tedy co je a není smyslem tohoto fóra, k tomu se asi nemá smysl nějak vyjadřovat.

Pozor na tvrzení "konkurence je lepší", ať už z kteréhokoli strany. Ve svém okolí doporučuji vzít na palubu srovnávané konkurenční výrobky a zasoutěžit si s nimi v praxi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Decathlon346 » 15.09.11 19:54 (Čt)

Ano, přesně tento příspěvek řadím mezi ty vyjímky, protože o tomhle má být diskuse.
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Registrace: 04.07.11 15:31 (Po)

Odeslatod nuvi_joe » 19.09.11 21:04 (Po)

Decathlon346 napsal:Začínám to chápat tak, že tohle fórum slouží k tomu, aby se zde Garmin pouze chválil. Jakmile někdo napíše negativní recenzi, hned je kamenován (s vyjímkou intelektuálně vyspělejších jedinců). Mělo by se to tady přejmenovat z "Fóra" na "Chválozpěvník".

Pan Decathlon, který se nám rozprostřel se svými nářky na třech různých fórech (!) o navigacích Garmin, považuje své výpady za "negativní recenzi". No ne...
Protože před drahnou dobou dal ten svůj krám na reklamaci, očekával jsem zprávu o tom, jak dopadlo reklamační řízení. A stále nic, čtu jen jeho další filozofické povídání.

Prozřel jsem! Teď už vím, že nepatřím k intelektuálně vyspělejším jedincům. Sorry.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Decathlon346 » 19.09.11 21:22 (Po)

S tou poslední větou naprosto souhlasím :D :D :D :D
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Odeslatod Garmin OC Letňany » 19.09.11 22:35 (Po)

Pročetl jsem si tuto diskusi a nechápu tolik kritiky. Sám jsem nuvi 1390 vlastnil a byl jsem opravdu spokojený a to mám několikaleté zkušenosti i s konkurecními výrobky jako prodejce a vedoucí v síti Euronics. Jen tak pro zajímavost, napište mi co jste reklamoval a jak reklamace dopadla (případně mi zašlete do SZ výrobní číslo a já si vše dohledám sám). Garmin není dokonalý, vadný kus se najde vždy a u některých konkurenčních značek i mnohem častěji.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod nuvi_joe » 20.09.11 20:08 (Út)

Decathlon346 napsal:S tou poslední větou naprosto souhlasím

Souhlasit může Vaše Ctihodnost se vším - s tím nic nenaděláme. Ale kde je závěrečná zpráva z reklamace? Decatlone, hoďte sebou! Ať si můžeme zvýšit naši dosud nízkou intelektuální vyspělost.

P.S.
Před lety jsem zveřejnil na tomto fóru tento text, za který jsem byl místními fundamentalisty velmi pokárán:

Patero otázek nastávajícím uživatelům GPS Garmin

1. Jste počítačový laik ? ANO/NE
Pokud odpovíte ANO, bude pro vás nejlepším přítelem ikona "Kam vést ?". A nemusíte dále číst.

2. Jste počítačový profesionál? ANO/NE
Když odpovíte ANO, obrňte se trpělivostí, svérázné způsoby programátorů-magiků Garmina vás zaměstnají na dlouhé týdny.

3. Pracujete s počítačem (jste tzv. BFU) a nezaleknete se systémových souborů? ANO/NE
Odpověď ANO: připojte Garmina k PC a mažte a editujte cokoliv, co je ve složce Garmin. Na tomto fóru se dovíte, co vše se dá ještě smazat a obnovit až do (ne)funkčnosti přístroje. Jako "konečné řešení" všech patálií bude pro vás upgrade firmware.

4. Chcete využívat všech možností koupené navigace? ANO/NE
Když odpovíte ANO, tak nečtěte toto fórum, jen vás bude odvádět od průzkumu toho, co vše navigace skutečně umí a za co se výrobce stydí a tím pádem to do manuálu nenapsal. Modlou se pro vás stane "Doživotní aktualizace mapy".

5. Měli jste před Garminem navigaci jiné značky? ANO/NE
Po odpovědi ANO se doporučuji koupit výrobek z Kentucky - burbon (např. Four Roses). Po požití toho nápoje ve verzi "professional edition" (viz poznámka pod čarou) budete mít hlavu očištěnou od návyků z předchozích navigací. Jen tak lze porozumět filozofii výrobků Garminu.

Když odpovíte na otázky 2., 3. a 4. NE, přemýšlejte o koupi jiné značky než Garmin.

Pokud přesto chcete navigaci Garmin, která má většinu podstatných navigačních funkcí, musíte se poohlédnout po dražším modelu protože levnější mají (navzdory marketinkovým žvástům) podstatně omezeny navigační funkce.
U dražších modelů dostanete jako bonus i spoustu funkcí, které s navigací nesouvisí.

Pokud neodoláte a koupíte levnější model, dostanete spolu s navigací v celkové ceně 4.900Kč mapy v za 7.200 Kč. Tento zázrak je rozšířen o možnost si za pouhé Kč 3.100 dokoupit tzv. doživotní aktualizaci mapy (v našem případě CityNavigator Eu). Stav z roku 2009.
Aktualizace má jen malou nevýhodu: až čtyřikrát do roka musíte obětovat víkendový den, nebo den dovolené na stažení a instalaci nové mapy. Předpokládá se rychlé připojení k internetu a několik hodin strávených u počítače.

Když se během jízdy ozve z navigace "Přepočítávám" těšte se na to, že poznáte exotické krajiny a cestičky, po kterých jste ještě nikdy nejel.

Klasifikace množství požitého alkoholu:

0.1L - demo
0.25L- trial version
0.5L - personal edition
0.7L - professional edition
1.0L - network edition
1.75L - enterprise
3L - for small business
5L - corporate edition
flaška domácí pálenky - home premium
štamprle nakonec - Service pack
ranní štamprle - Recovery tool
pivo - patch
nuvi_joe

Odeslatod Decathlon346 » 20.09.11 21:19 (Út)

Kolega je asi spisovatel a rád se čte :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D PS: Reklamace není ještě vyřízena.
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Odeslatod nuvi_joe » 04.10.11 16:35 (Út)

Přijedu z dovolené a koukám:
Decathlon346 napsal:Kolega je asi spisovatel a rád se čte :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D PS: Reklamace není ještě vyřízena.

Prosím to napsal pan Decathlon, který celkem do třech různých diskuzních fór napsal celkem 1772 slov na téma "toho svého krámu", který koupil od Garmina...
P.S.
Za přesný součet slov neručím, počítal to Writer z OpenOffice. Tak teď si nejsem jist, kdo je větší spisovatel.
nuvi_joe

Odeslatod Decathlon346 » 10.10.11 19:03 (Po)

Jednoznačně ty a navíc v sobě dusíš nějaký mindrák :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Garmin Nüvi 1390T
Decathlon346

Odeslatod nuvi_joe » 11.10.11 17:45 (Út)

Decathlon346 napsal:Jednoznačně ty a navíc v sobě dusíš nějaký mindrák

Decathlone, Decathlone! Na ty svoje vtípky jednou dojedeš. Na každém fóru se vždy najdou takoví kazisvěti, kteří se chtějí jen a jen hádat.
Pan Decathlon nepřekousnul to, že buďto neumí ovládat "ten svůj krám" (tj. navigaci Garmin), nebo neumí reklamovat vadu výrobku. Místo toho přenesl své (smyšlené?) problémy na veřejnost a snaží se všechny přesvědčit, že Garmin je šmejd. Vícero diskutujících se jej snažilo ujistit, že (mírně řečeno) se mu práší od úst.
Místo toho, aby podpořil své podivné argumeny nějakými technickými fakty (na př. snímkem obrazovky) tak jen, pln emocí napadal všechny, kteří se zúčastnili debaty.

Na tvoje invektivy nelze reagovat, nezbývá mi, než se přepnout do "read only" režimu. Na takové žertování si najdi jiné fórum, nebo se drž předmětu tohoto vlákna.

P.S.
Citát - v Bibli (Římanům 1) je řečeno: "... Tím, že soudíš druhého, odsuzuješ sám sebe – vždyť sám děláš to, co soudíš!“
Naposledy editoval nuvi_joe dne 12.10.11 8:29 (St). Počet editací: 1x.
nuvi_joe

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače