Nüvi 3790T - Problém se záznamem na SD kartu

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nüvi 3790T - Problém se záznamem na SD kartu

Odeslatod ihanacek » 23.08.11 0:27 (Út)

Nesetkali jste se u této navi někdy s problémem záznamu na SD kartu?

Navi mám novou, zkusil jsem k tomu i 4GB mikro SD kartu, Kingston.
Nejdříve jsem více méně ze zvyku zkusil na kartu zasunutou do navi uložit nějaké pokusné soubory (foto, PDF, Word, atd.) jak to funguje, ale narazil jsem.
Při přístupu přes PC (karta se jeví jako USB disk) to třeba některé fotky poškodilo (rozhodilo obraz), u některých nešel ani náhled, u jiných to hlásilo "vykreslení se nezdařilo". Někdy to nastalo hned po záznamu souborů, někdy až po cca 3. přístupu ke snímku, někdy až po odpojení a opětném připojení navi. Když si ty fotky chci projít přímo v navi, zobrazí se místo nich jen šedivé ikony se symbolem foťáku.
Když tu kartu nahranou v navi vrazím do čtečky, soubory jsou vidět taky poškozené.
Taky se už stalo, že soubory na kartu nahraju, odpojím a po připojení tam už nejsou...
Myslel jsem, že chyba je na kartě, vzal jsem jinou 4GB ale je to totéž. Stejně se to chová i s 1GB.
Když tu kartu morduju jen ve čtečce karet přímo u PC, tak je vše OK!
Vychází mi z toho jediné - cokoliv na tu kartu uložené skrz navigaci je nejisté a nespolehlivé.
To přece není normální, ne?
Neblbne Vám to taky?
Díky za každou zpětnou vazbu.
Nüvi 3790 LMT Lifetime
ihanacek

Registrace: 22.08.11 22:50 (Po)

Re: Nüvi 3790T - Problém se záznamem na SD kartu

Odeslatod Path » 23.08.11 1:04 (Út)

Teď jsem to zkoušel a mám stejný problém. Vloženou kartu dokonce nelze naformátovat. Očividně je tady nějaká HW/SW chyba. Popravdě jsem si toho nikdy nevšiml, protože veškeré operace s kartou provádím vždy v externí čtečce.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod goast » 23.08.11 18:04 (Út)

2460 to samé.. :evil:
Navi 3597 LMT
goast

Registrace: 15.06.11 23:15 (St)

Odeslatod Mikin » 23.08.11 19:02 (Út)

Mám 3760 a na 4GB kartě mám hožený mapy Atlas, Topo a Adresy. Nahrával jsem to přes MapSource do GPS. S těmito soubory nemám žádný problém. Pokud se přepnete do Diag. režimu, je tam i test karty.
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Odeslatod Kostěj » 07.10.11 9:36 (Pá)

Mám stejný problém s čtečkou v navigaci. Jde už o druhý kus 3790T Lifetime, první totálně umřel při pokusu o aktualizaci firmwaru, tento druhý vyreklamovaný kus nedokáže zapsat data na SD kartu 8 Gb Kingston (už druhý kus, první kartu navigace úplně odvařila). Ať kopíruju soubory přes Lifetime Updater, Map Source či Map Install a chci je uložit na kartu, kopírování jede třeba 8 hodin a nakonec skončí chybovou hláškou, data se nezapíší. Stejné je to třeba i s fotkami, po určité době se zápis sekne, v externí čtečce vše funguje jak má. Podle technické podpory v Picodas Praha je to prý u tohoto typu častá závada. Jinak je navigace super, funkčně bez výtek, displej nemá chybu. Měl jste někdo podobnou potíž?
Kostěj

Registrace: 06.10.11 21:44 (Čt)

Zpět na Garmin: GPS přijímače