Nesmyslná trasa

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nesmyslná trasa

Odeslatod Anders » 07.11.16 12:51 (Po)

Tomu se mi nechce verit, Nuvi 2xx v pohode funguje s nejnovejsim City Navigatorem (2017.20)...
Soubor musi byt na karte, protoze tyto navigace nemely tak velkou pamet a limit FAT32 je velikost 4GB-1byte. Ostatne proto, ze se tento limit blizi, pribyla v novejsim firmware moznost mit na karte mapsety dva...
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod Pajas » 07.11.16 19:07 (Po)

No tak nevím :-(. Prostě se starejma mapama to naviguje jak víno, ale s novejma (od 2017.10 nebo možná i malinko starší, neaktualizoval jsem pravidelně) to naviguje naprosto příšerně, výpočet trvá strašně dlouho a pak to s prominutím "vybleje" takovou trasu, že by se jeden nestačil divit. Do Prahy mě to žene přes nesmyslné okliky, teďka mě to s 2017.20 žene i na placené dálnice i přes to, že tam mám zatržené objížďky placených dálnic. Nevím nevím, čím to je...
Pajas

Registrace: 11.06.11 20:37 (So)

Odeslatod Rubic » 07.11.16 20:01 (Po)

Ahoj, to jsi se upsal? Vyjadřuješ se trochu nesrozumitelně. Termín "Placené dálnice" Garmin nezná. Raději nám napiš Start a Cíl své trasy, co je špatně, ať si každý udělá svůj obrázek o "Špatné trase." Díky.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.8.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Pajas » 07.11.16 22:11 (Po)

Ano, upsal. Měl jsem zaškrtnuté Placené silnice, Nezpevněné silnice. Výsledek jsem tu už jednou postoval, Start Spálené Poříčí, cíl Nový Hrádek:
viewtopic.php?p=18926#p18926 :roll: . Mapa CN 2017.10. Nastavení tras: Rychlejší čas. Udělal jsem pokud vím všechny možné kroky. Teď jsem zkusil s novou mapou CN 2017.20 udělat to samé a výsledek:
Trasa se počítala skoro 4 minuty a vede po PLACENÝCH ÚSECÍCH! Žene mě minimálně po D11 :roll:
183.jpg

Další příklad, jedu Nový Hrádek >>> Praha (zase stejné nastavení) a místo normální trasy přes Chlumec a Poděbrady mě to žene někam na Čáslav: :roll:
164.jpg

Jak jsem uvedl, nastavení je takové:
208.jpg
Přičemž v Objížďkách je zaškrtnuto Placené silnice a Nezpevněné silnice, ale už mi to nedovolilo poslat sem víc důkazných obrázků.
Rubic napsal:Raději nám napiš Start a Cíl své trasy, co je špatně, ať si každý udělá svůj obrázek o "Špatné trase." Díky.

Doufám, že si každý dokáže udělat obrázek o tom, co je pro normálního člověka "špatná trasa".
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Pajas

Odeslatod Rubic » 08.11.16 0:24 (Út)

Děkuji, zatím jen letmý pohled, to není D11, ale pouze silnice 11. Trasa z druhého obrázku se mi zobrazí také po té silnici 11. Není to dlouho, co jsem tam jel, nejhorší to nebylo.
Rubic

Odeslatod Pajas » 08.11.16 7:41 (Út)

Aha, to já měl pocit, že to je D11, tak to se tedy omlouvám. Ale co se týče trasy do Prahy, tak tam fakt nevím, přitom u starých map to spočítá trasu o více než 20 km kratší bez nějakých zajížděk :-(.
Pajas

Odeslatod nuvi_joe » 08.11.16 8:29 (Út)

Plánování tras ve všech navigacích má své mouchy. Potom je na uživateli, aby zkrotil vestavěný algoritmus a nasázel si svoje průjezdné body. U souběžných silnic, které vedou do cíle je to skoro nutnost, protože navi má svůj rozum...

Nevýhodou u Garminu (mám starý Nuvi250W) je to, že při odbočce z naplánované trasy, třeba k pumpě mimo silnici, automaticky (!) přepočítá celou trasu a dokonce ignoruje následující průjezdní body. Tady se "automatika" tvůrcům Garminu vymkla z kontroly.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Rubic » 08.11.16 14:59 (Út)

S Vaším nastavením Nuvi - vyloučení "Placených silnic " moje navigace vybírá trasu dle Vašeho standardu - přes Chlumec, Poděbrady. Jeden či dva "Průjezdní body" jsou vždy užitečné. FW Garminových navigací byl vždy vyvíjen za pochodu. Nezkoušíte tvorbu trasy jednou uloženou "Vlastní trasou" v různých mapách? Moje 765 je o maličko mladší - ani ta to nemá ošetřeno. V každé mapě se musí uložit byť stejná Vlastní trasa znovu. :frown:
Rubic

Odeslatod Pajas » 08.11.16 15:24 (Út)

Nüvi 255W dle mě neumí vlastní trasy, nebo o tom nevím, takže vždycky dám Kam vést? a spočítá se pokaždé trasa znova. Jde mi o to, že když bych si pořídil Garmin Drive 50T, tak aby to nedělalo znova i když si myslím, že by nemělo. Ta Drive aspoň umí trasu "tvarovat", že si zvolím jenom silnice, po kterých chci jet, pokud se to nespočítá optimálně. To zas neumí TomTom, tam to jde jedině přes průjezdní body, což mi přijde trochu horší. Asi půjdu znova do Garmina.
Pajas

Odeslatod nuvi_joe » 08.11.16 16:16 (Út)

Pajas napsal:Nüvi 255W dle mě neumí vlastní trasy, nebo o tom nevím, takže vždycky dám Kam vést? a spočítá se pokaždé trasa znova.

Nevím, čemu říkáte "vlastní trasa". Máte pravděpodobně na mysli uložení právě vytvořené trasy a její zpětné vyvolání. To opravdu 255W nikdy neuměla. Toto významné omezení lze obejít tak, že se trasa vytvoří a navigace se normálně šoupátkem vypne.
Po zapnutí tam trasa je!
poznámka: stejnou funkci má i opačný pohyb šoupátka na "Zamčeno". Displej pohasne, ale navi spotřebovává energii z vnitřní baterie.

Má to spoustu zádrhelů při používání v autě. Když se během navigování vypne zásuvka 12V napájení z baterie, trasa se "ztratí". Z toho důvodu jsem musel v autě rezervovat pro navigaci nevypínanou zásuvku. Svého času jsem si napsal pro navigaci svůj manuál s podrobným popisem funkcí...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače