Nesmyslná trasa

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nesmyslná trasa

Odeslatod borsky » 29.07.11 15:53 (Pá)

Chtěl bych se zeptat odborníků na další podivnost, na kterou jsem hned zkraje narazil. V MapSource vypadá takto:
Obrázek

Při výjezdu z parkoviště mi navigace nechtěla dovolit odbočit doleva, ale posílala mne doprava a po objetí bloku mne vedla na tutéž křižovatku z opačné strany. Přitom je to úplně obyčejná křižovatka, žádné zákazy ani příkazy.

Nejpodivnější na věci je, že teď už chybu umím reprodukovat jen v MapSource. Přístroj si po několika dnech zvykl a klidně mě naviguje doleva. Napadly mne dvě vysvětlení, ale ani jednomu moc nevěřím. První možnost je, že si přístroj umí zapamatovat vlastní chyby a po nějaké době je přestane opakovat. Anebo jsem mu trochu pomohl tím, že jsem se snažil zadat mu právě tuto trasu s odbočením doleva. MapSource ji do přístroje odeslal, sice ji nijak nemohu použít, ale v paměti přístroje jsem ji našel jako GPX\Temp.gpx. Tak nevím.
borsky

Registrace: 26.07.11 20:18 (Út)

Odeslatod borsky » 29.07.11 17:58 (Pá)

Na poslední příspěvek si sám odpovím. Žádná záhada se nekoná. Je to chyba mapy a v navigaci se přestala projevovat, protože jsem při laborování s "Objížďkami" zrušil zaškrtnutí "Obraty do protisměru". Zajímavé je, že v tomto bodě se Atlas Czech i City Navigator chovají stejně.
borsky

Odeslatod Rubic » 29.07.11 18:55 (Pá)

Asi se Vám smůla lepí na paty. Hned v počátcích narazit na chybu v mapě - to člověk znejistí. Bude tam chybně definován počátek jednosměrky v ul. Křejpského. :)
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod borsky » 29.07.11 19:28 (Pá)

Nevím v čem přesně chyba spočívá. Když výchozí bod umístím kamkoliv jinam v okolí než na ono parkoviště, trasa se spočítá správně. Dokonce když dám výchozí bod přímo na výjezd z parkoviště, mohu doleva odbočit. Asi jde o prkotinu, ale štve mě to, protože právě na tom parkovišti často parkuji. Až se trochu rozkoukám, pokusím se to nahlásit.
borsky

Odeslatod Rubic » 29.07.11 19:40 (Pá)

Zkuste si přesouvat začátek trasy
http://www.mapy.cz/#x=14.515875&y=50.02 ... 0Praha&rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}
Ta ulice asi není celá jednosměrná.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 30.07.11 17:55 (So)

borsky napsal:Nevím v čem přesně chyba spočívá... Asi jde o prkotinu, ale štve mě to, protože právě na tom parkovišti často parkuji. Až se trochu rozkoukám, pokusím se to nahlásit.

Uživatel "borsky" objevil jednu z mnoha chyb, která spočívá v nesmyslně implemetované funkci Objížďky, konkrétně položka Obraty do protisměru.
Zatržení této položky způsobí (mimo jiné) i to, že trasa je sestavena chybně: výjezd z míst mimo silnici je povolen jen směrem doprava! A to i v situaci, kdy to odporuje logice.
A toto není jediná chyba. Navigace za jistých okolností odmítne hladký průjezd křižovatkou dvojité T a zvolí složitý manévr (na př. odbočení na vedlejší silnici a návrat zpět), aby takovouto křižovatku projela...

Závěr: nepoužívat volbu Objížďky - Obraty do protisměru.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Problem s trasováním

Odeslatod rytirzde » 31.07.11 21:28 (Ne)

Ahoj, mám problém s trasou. V mapsourcu si vytvořím spokojeně trasu přenesu to s mapou společně do GPS. Ale pokud si v GPS nakliknu trasu a dám si jí zobrazit vyhodí mi to její totálně zjednodušenou verzi složenou ze 3 vektorů. Mám Garmina VISTA HCx. Díky za odpověď
rytirzde

Registrace: 31.07.11 21:20 (Ne)

Odeslatod freewall » 01.08.11 14:42 (Po)

nuvi_joe napsal:Závěr: nepoužívat volbu Objížďky - Obraty do protisměru.

Dobrý postřeh, v životě by mne nenapadlo, že ta funkce znamená tohle
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Re: Problem s trasováním

Odeslatod Path » 01.08.11 15:38 (Po)

rytirzde napsal:Ahoj, mám problém s trasou. V mapsourcu si vytvořím spokojeně trasu přenesu to s mapou společně do GPS. Ale pokud si v GPS nakliknu trasu a dám si jí zobrazit vyhodí mi to její totálně zjednodušenou verzi složenou ze 3 vektorů. Mám Garmina VISTA HCx. Díky za odpověď

Nemusíte dotazy pokládat 2x.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Pajas » 14.10.16 17:21 (Pá)

Ahoj, rád oživím toto téma.
Co se mi stalo tohle léto s Nüvi 255W jsem ještě nezažil. Jel jsem v ČR z dovolené a trasa se mi spočítala viz obrázek:
835.jpg
Je to City Navigator NT 2017.10. Když jsem to přepnul na prehistorickou mapu 2010, která je v navigaci z výroby, výpočet trval velmi rychle a navrhnul NORMÁLNÍ trasu.
932.jpg
Ta nová mapa City Navigator je úplně hrozná, třeba z Prahy to oproti jiné mapě vypočte trasu o 30 km delší a když sjedu z této trasy, tak čas dojezdu se zkrátí např. o 20 minut...
Podotýkám, že s Garmin Express si tahle navigace netyká. Když Nüvi aktualizuji, tak se nehnu z místa, když je tam první krok - příprava. Přes to se nedostanu. Musím nainstalovat mapu jedině do PC a pak přes MapInstall to jde.
Jinak nastavení mám Objížďky: placené silnice a nic víc, režim na Rychlejší čas
Uvažuji už i nad koupí nového přístroje, ale uvidím, jestli to vůbec bude Garmin. Ale to je na jinou debatu.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Pajas

Registrace: 11.06.11 20:37 (So)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače