Nesmyslná trasa

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nesmyslná trasa

Odeslatod labyorkie » 23.07.11 11:56 (So)

Zdravím vás a prosím o pomoc s naším rok starým nuvi 1390T. Rodiče se dneska chystají na dovolenou a na mapy.cz si vyjeli mapu z Prahy do Plzně a samozřejmě že jim logicky ukázala trasu přes Prahu a na Plzenskou dálnici, ale navigace je žene pouze po okreskách (i když jsou dálnice a placené silnice zaškrtlé). A místo délky 1h 45m jak jim ukazují mapy.cz, navigace přes okresky ukazuje 2h 30m i přesto že je tam nastaven nejrychlejší čas. Nikdy s ní předtím nebyly problémy, ale poslední dobou se jí to stává a když jí člověk ignoruje a jede po dálnici tak se ho navigace staží z dálnice dostat pryč. Nevíte někdo prosím kde může být problém?
labyorkie

Registrace: 11.07.10 19:42 (Ne)

Re: Nesmyslná trasa

Odeslatod Kodýl » 23.07.11 12:06 (So)

Tato otázka je tu už snad stokrát položená.
HLEDAT !!!

zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde
Naposledy editoval Kodýl dne 23.07.11 13:07 (So). Počet editací: 1x.
http://svobodne-radio.cz/
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Rubic » 23.07.11 12:09 (So)

V "Objíždkách" zatrháváte to - co nechcete používat! "Dálnice" nesmí být zatrhnuté, to je špatný překlad. Tím si vyloučíte silnice 1.třídy. Chcete-li používat dálnice, nesmí být zatrženo "Placené silnice".
Naposledy editoval Rubic dne 23.07.11 12:25 (So). Počet editací: 2x.
Garmin Nuvi 765T, GE v6.3.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod labyorkie » 23.07.11 12:15 (So)

Já jsem hledala a nic nenašla, nevím pod čím bych to měla hledat.
Jinak to je to tak nesmyslně vysvětlené, že to člověk chápe spíše tak, že kudy chce jet by měl zaškrtnout? Už mě to napadlo, ale netušila jsem, že to opravdu myslejí vážně. Moc děkuju za pomoc
labyorkie

Odeslatod Rubic » 23.07.11 12:21 (So)

Nástroje, nastavení, navigace, objíždky - názvy nejsou na všech Nuvi shodné, ale určitě najdete obdobu.
Rubic

Odeslatod labyorkie » 23.07.11 12:27 (So)

Jojo to jsem našla, ale vážně bych netušila že ten zakopaný pes je právě tohle. Vážně moc děkuju, navigace už naviguje jak má a netahá z dálnice.
labyorkie

Odeslatod borsky » 27.07.11 14:34 (St)

Zdravím účastníky tohoto fóra. Jsem čerstvým majitelem modelu 1350 a děkuji Prozřetelnosti, že jsem narazil na toto fórum v momentě, kdy rozčarování nad novou navigací začínalo být větší než malé. Hlavně ale děkuji lidem, kteří jsou ochotni pomoci druhým při překonávání pastí, které na ně nastražil výrobce.

Musím potvrdit názor, že lokalizace produktu je tristní. Hlášky typu "Úspora paliva" se dají přejít s útrpným úsměvem, ale že je třeba měnit defaultní nastavení v položce "Objížďky", aby routování bylo použitelné, na to bych bez pomoci asi nepřišel. Takže zatímco CityNavigator se při testování v Praze choval celkem rozumně až na drobné schválnosti, jako navigace přes léta nedokončenou Vysočanskou radiálu nebo přes schod mezi sousedícími parkovišťi, trasy navržené pomocí Atlas nebo Topo Czech vypadaly jako špatný vtip. Navíc když jsem navrženou trasu ignoroval a chtěl jet třeba Kbelskou nebo Průmyslovou ulicí, navigace se mi v tom snažila za každou cenu zabránit.

Takže ještě jednou děkuji za pomoc. Pokud bude routování opravdu v pořádku, třeba mě ani nebude tolik bolet, že přístroj neumožňuje zadat trasu s více průjezdnými body. To jsem pokládal za natolik základní funkci, že jsem se na ni při nákupu ani nezeptal a pak jsem byl překvapen, když moje úsilí nikam nevedlo.

Zbývá mi poslední nejasnost, a sice jaký je význam položky "Doprava" v nastavení "Objížďky". Podle toho, co jsem se zatím dozvěděl bych očekával, že se navigace bude vyhýbat dopravně přetíženým místům. Ale při současně nastavené volbě "Nejkratší čas" a mapě Atlas Czech mě navigace vedla přes notoricky ucpané Vršovice, kde jsem strávil popojížděním půl hodiny, přestože existuje několik pohodlných objízdných tras.
borsky

Registrace: 26.07.11 20:18 (Út)

Odeslatod Rubic » 27.07.11 15:34 (St)

Zdravím,
pochopil jste to správně, pokud máte funkční příjem RDS-TMC , jezdíte převážně po Praze, máte zaškrtnutou "Dopravu", zelená ikona dopravy se změní na červenou, pak by to mělo fungovat. Nedá se však na to spolehnout. Je výhodnější nemít zaškrtnutou dopravu, pokud se informace dostane až do Nuvi, zvolit si objíždku sám. Já jezdím povětšinou mimo Prahu a s tímto se nechytám ani když už je informace v mapě DI, do Nuvi se to nedostane.
Rubic

Odeslatod Dan63 » 29.07.11 13:43 (Pá)

Pane borsky, moc se mýlíte, když píšete tohle: "Takže ještě jednou děkuji za pomoc. Pokud bude routování opravdu v pořádku, třeba mě ani nebude tolik bolet, že přístroj neumožňuje zadat trasu s více průjezdnými body. To jsem pokládal za natolik základní funkci, že jsem se na ni při nákupu ani nezeptal a pak jsem byl překvapen, když moje úsilí nikam nevedlo."
U Garminu nuvi 1490T (myslím, že i u jiných) jde navolit 100 průjezdních bodů a není to ani moc složité. To by nebyla navigace, ale krabička na připínáčky pokud by to nešlo tak, jak píšete.
Dan.
Dan63

Registrace: 29.07.11 13:01 (Pá)

Odeslatod borsky » 29.07.11 15:17 (Pá)

@Dan63:
Sdílím Váš názor na krabičku na připínáčky, ale bohužel model 1350 do této kategorie patří. Sám jsem tomu nechtěl věřit, ale na několika místech tohoto fóra mi bylo potvrzeno, že moje snaha o zadání trasy je marná.

@Rubic:
Děkuji za Váš názor. Zatím se funkcí "Doprava" nebudu zabývat. Třeba se časem situace zlepší.
borsky

Registrace: 26.07.11 20:18 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače