POI do 250W

Vše co se týká železa značky Garmin.

POI do 250W

Odeslatod Kelton » 13.02.08 23:44 (St)

Poraďte prosím,jak nastavit Nüvi 250W, aby při průjezdu městem mě upozorňoval na blížící se restauraci nebo zámek,apod. Zatím mi to hlásí radary se zvukovým upozorněním. Když procházím mapu měst, tak ve velikosti 80m to je zaplněné spoustou ikon, ale jakmile jedu tak mlčí i když mám zapnutý zvuk.Hlásí pouze odbočování, křižovatky, pípne, když bude radar,ale nepípne blížící se POI (ty v GPS). Díky
Kelton

Registrace: 13.02.08 23:33 (St)

Re: POI do 250W

Odeslatod Path » 14.02.08 0:26 (Čt)

Je potřeba rozlišit POI, které jsou součástí mapy a POI, které si uživatel specifikuje (do přístroje nahraje) sám. POI, které jsou součástí mapy neozvučíte. Nemělo by to ani smysl, protože by se vaše 250W-čko v závislosti na dané lokalitě doslova upípalo.

Akustickou signalizaci můžete tedy nastavit pouze pro uživatelské POI.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Kelton » 14.02.08 9:05 (Čt)

Moc díky. Jak postupovat aspoň při tom, aby se zobrazily třeba kulturní památky na trase bez zvuku. Nahrál jsem si cca 2300POI (z poi.cz), ale hodně základních, např. restaurací v.Čech zcela chybí. Proto mě napadlo, že když mám verzi TOPO50 a hodně bodů tam je, tak je využít do 250W. Oni asi to POI jako takové nejsou. Dají se proto "POI" z TOPO 50 (příp. TOPO Czech) vytahat do .gpx, a následně pak do Garmina jako POI, které by se ukazovaly po trase? V zapnutém režimu Uživatelské body. Ještě potřebuji vědět, jak dlouho nabíjet Garmina mimo auto. Ta červená LEDka nesignalizuje, kdy je nabitý (na jiném typu se rozsvítí zeleně Mio).
Kelton

Registrace: 13.02.08 23:33 (St)

Odeslatod Path » 15.02.08 10:05 (Pá)

Kelton napsal:Moc díky. Jak postupovat aspoň při tom, aby se zobrazily třeba kulturní památky na trase bez zvuku.

Bohužel to nelze. Uživatelské POI nebo POI, které jsou součástí mapy lze zobrazit pouze ve 2D zobrazení v hladině 80 m. Ve 3D se zobrazují pouze waypointy, resp. Oblíbené.

Kelton napsal:Dají se proto "POI" z TOPO 50 (příp. TOPO Czech) vytahat do .gpx, a následně pak do Garmina jako POI, které by se ukazovaly po trase?

Z mapy POI do souboru gpx nevytáhnete. A vzhledem k licenčním podmínkám ani nesmíte.

Kelton napsal:Ještě potřebuji vědět, jak dlouho nabíjet Garmina mimo auto. Ta červená LEDka nesignalizuje, kdy je nabitý (na jiném typu se rozsvítí zeleně Mio).

Červená led pouze informuje o tom, že je nuvi připojen k el.síti - nabíjí se. Indikátor o plném dobití zkrátka není. Můžete nuvi odpojit od externího zdroje napájení a stav nabití vyčíst z grafického indikátoru v menu nebo pokud potřebujete přesný stav akumulátoru - v diagnostickém režimu. Osobně jsem se nad dobíjením nikdy nepozastavoval. Nuvi používám pouze ve vozidle a v krajním případě jako chodec. Nestalo se mi, abych nuvi kompletně vybil.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 18.02.08 14:58 (Po)

Mam Nuvi 250 chvilku a az doted jsem si myslel, ze se mi uzivatelske body POI budou zobrazovat i v 3D pohledu. Je to jiste velmi subjektivni, ale 3D pohled mi prijde lepsi nez 2D.
Uzivatelske body POi bych vyuzival rad (radary) a jestli tomu dobre rozumim, mam dilema - 3D bez POI nebo 2D s POI? Skoda...
Anonymous

Odeslatod Path » 18.02.08 23:56 (Po)

Předpokládám, že Garmin omezil zobrazení POI kvůli vyšší přehlednosti v mapě. Zvláště na místech s vysokým výskytem POI by se mapa mohla stát nečitelná. Proč ale Garmin nenabízí přepínač pro aktivaci/deaktivaci tohoto zobrazení vážně nevím - a je to škoda. Co se týká radarů, tak v tomto případě bych jejich zobrazení nijak extra nevyžadoval, radar se zobrazí až když to je aktuální a s dostatečným předstihem.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Zpět na Garmin: GPS přijímače