Dakota 20 navigace po prosle trase

Vše co se týká železa značky Garmin.

Dakota 20 navigace po prosle trase

Odeslatod mafut » 17.06.11 21:38 (Pá)

Navigaci pouzivam pouze na kole, trasy si delam na PC sam, nebo si stahuji prosle trasy z web stranek, nebo pouzivam vlastni jiz nekdy projete a ulozene trasy. Jezdim podle sipky na kompasu, ktera ukazuje smer k nejblizsimu bodu a vzdalenost k nemu. Moje prvni navigace eTtrex Legend pred zlomem trasy zalomila sipku, ukazala kam a za jakou vzdalenost mam odbocit. Bylo to bezvadne, jen chybelo akusticke upozorneni. A citlivost cipu.

Moje druha navigace, eTrex Legend HCX, akusticke varovani sice vydala, ale sipka se nezalomila a ukazala az na aktualnim miste, tedy nikoli par metru predem, kterym smerem pojedu. To taky slo, bylo to sice vzrusujici, cekat info na posledni chvili, kam ze to vlastne pojedu, ale slo to, vedel jsem to alespon diky pipnuti predem a vedel jsem za kolik metru to prijde, protoze v zatacce byl pochopitelne i bod trasy.

Ted jsem si koupil Dakotu 20 a ta nejenze nepipne, ale ani nijak jinak nevaruje a sipka ukaze spravny smer pomerne pozde. A jeste k tomu ani neukazuje pocet metru pred bodem zlomu, resp. odboceni ci zatacky. Ukazuje pro me nepochopitelny udaj k nejakemu bodu trasy. Samozrejme mam nastaveno spravne pole "Vzdalenost do pristiho".
Takovy zpusob navigace je pro mne nepouzitelny.

Pokud si nastavim na displayi mapu, mohu na ni videt linii sve trasy, ale na display neni vzdy dobre videt a stale na nej za jizdy cumet proste nejde. Aspon to pipnuti kdyby u toho bylo !
Snazne doufam, ze je to spatnym nastavenim a ze mi nekdo poradi. Zatim jsem nasel jen na jednom nemeckem foru reseni ve forme konverze trasy na Route a pak ze to pry pipa i ukazuje. To jsem provedl, ale bez uspechu. Vzdalenost do pristiho bodu ukazuje vzdalenost az do posledniho bodu, pipani zadne a sipka si dela co chce.

Dalsi pro mne tezky prusvih je to, ze pokud z trasy sjedu, ukazuje sipka stale na posledni neprojety bod, ostatni body ignoruje a spravny smer ukaze az kdyz se bezprostredne priblizim k nejakemu dalsimu bodu trasy.

Drive jsem tedy vedel, ze se alespon pohybuji paralelne s trasou, sipka vzdy ukazovala nejblizsi bod a vzdalenost od nej.

Ted uz nevim nic nez to, ze se od bodu vzdaluji, musim tedy prepnout na mapu, podivat se, kde trasa je a vybrat smer. Za jizdy velice vzrusujici zabava !!

Nechci moc, jen spojit dobre vlastnosti tech tri navigaci, ale s kazdou navigaci je to pro mne horsi.
Jestli je to vlastnost Dakoty a ne moje chyba, mam novou Dakotu na prodej !!
Diky za rady..............
Naposledy editoval Path dne 07.07.11 11:00 (Čt). Počet editací: 1x.
Důvod: Odražení textu
mafut

Registrace: 17.06.11 21:04 (Pá)

Re: Dakota 20 navigace po prosle trase

Odeslatod mafut » 23.06.11 9:37 (Čt)

Ze by nikdo nejezdil s navigaci na kole podle sipky na kompasu od bodu trasy k bodu pristimu?
Nebo ze by nikdo nepresel od eTrexu k Dakote a nenarazil na stejny problem?
To se mi nechce verit..............
Zda se ovsem, ze zadny z novych pristroju vcetne 62 a asi i noveho Legenda neumi jiz navigovat po prosle trase tak, jako to umely pristroje stare.
To je ovsem zavazny kupni argument.
Jine zkusenosti ci nazory?
Mylim se?
Nebo rada, ktere forum by mohlo poradit?
mafut

Registrace: 17.06.11 21:04 (Pá)

Re: Dakota 20 navigace po prosle trase

Odeslatod juraka » 04.06.12 23:29 (Po)

Tenhle problém mne také přivádí na myšlenku, proč je vubec šipka (ukazatel) v nabidce? Vubec nerozumím principu jejího chování :evil:
juraka

Registrace: 19.02.12 16:17 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače