Automatický přepočet trasy - jak vypnout?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Automatický přepočet trasy - jak vypnout?

Odeslatod Path » 08.07.11 11:12 (Pá)

zdenekfabianek napsal:Mylím, že jsem na problém přišel.Jen prosím o potvrzení mé myšlenky. Neměl jsem v navigaci zaškrtnuté políčko doprava. Navigace asi přepočítala trasu při husté dopravě.Je to možné?

Je to možné. Například nuvi 37xx při zachycení dopravních informací (a uživatel má zatrženo "vyhýbat se dopravě") změní trasu bez varování, např. po tankování na pumpě si toho řidič nemusí všimnout. Takhle mě nakrkla cca 250 km před Vídní směr ČR. Koukám a místo na Mikulov mě táhla na Dolní Dvořiště, což byla o něco málo delší trasa. Samozřejmě jsem ji ignoroval a než jsem do Vídně dojel, žádná zácpa tam už nebyla.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Pavel M » 08.07.11 13:14 (Pá)

Je to přesně obráceně, než píše zdenekfabianek !
Pokud "JE" zaškrtnutá doprava, navigace si automaticky bez dotazu přispůsobuje trasu tak, aby se husté dopravě vyhnula.
Pokud "NENÍ" doprava zaškrtnutá, navigace na problém s dopravou upozorní, s možností místu se vyhnout. Odzkoušeno na NUVI 1490 TV :bigwink:
Garmin NUVI 1490TV, NUVI 760, CN 2012.10, Atlas 2011, TopoCzech, TopoSlovakia
Obrázek uživatele
Pavel M

Registrace: 03.03.11 11:18 (Čt)

Odeslatod Path » 08.07.11 16:00 (Pá)

Jasně, to s tím zaškrtnutím jsem přehlédl. Vyjadřoval jsem se obecně k routingu s preferencí vyhnutí dopravním událostem.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Předchozí

Zpět na Garmin: GPS přijímače