auto navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

auto navigace

Odeslatod timi.m » 23.05.11 22:37 (Po)

Dobrý den,
dostal jsem za úkol vybrat navigaci do auta pro staršího pána.
Požadavky jsou:
co největčí displej
veliká tlačítka
musí mluvit česky
a co nejjednodužsí
Přijde mi to dost neřešitelný. Nic jako jesnoduchou navigaci pro důchodce jsem nikde nenašel.
Mám zkušenost jen s turistickým garminem vista hcx, kterého používám dost let k velké spokojenosti. Jelikož vždy vše vybírám velmi dlouho a toto musíme příští týden koupit poprosil bych o nějaký názor.
Potřeboval bych alespon nasměrovat, jestli nějaký vyžší model od Garmin případně TomTomu.
Máte prosím někdo zkušenosti s oběma přístroji?

Tomáš
timi.m

Registrace: 13.09.10 17:07 (Po)

Re: auto navigace

Odeslatod Tarabys » 24.05.11 14:03 (Út)

Ono záleží co si představuje pod pojmem jednoduché. Jestli mu Garmin, TomTom nebo obecně navigace přijdou složité tak je to asi opravdu neřešitelný problém...

Osobně bych asi doporučil Garmin Nüvi série 14xx (tzn. 1410, 1450, 1490...) - 5" displej, česky umí, mapy sežene jakékoli bude chtít. Vedle nešlápne ani s TomTom co taky dělá modely s 5" displeji...

Tož tak...

EDIT: samozřejmě musí stanovit požadavky: maximální cenu, kterou do toho chce investovat, funkce které to musí mít (plánování tras, Bluetooth, přehrávač, FM transmitter atd.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Registrace: 20.04.11 15:13 (St)

Odeslatod timi.m » 24.05.11 17:16 (Út)

Děkuji za odpověď. Je to dárek k narozeninám a asi ani neví, že to má dostat. Nejspíš nikdy neměl možnost vyzkoušet navigaci. Co se týká peněz tak se řeklo "klidně do 6 tisíc".
Jinak u Garminu se mi líbí, že je možnost i mapy Topografické turistické mapy. Jenže, předpokládám, že nemá kompas? Takže když si vyběhnou s navigací mimo auto najit nějaký poklad (geocaching), tak to nebude ukazovat směr pokud se nebudou pohybovat?
O TomTomu jsem někde četl, že je prostě lepší. Jenže byl to hodně starý článek a lecos se mohlo změnit.
timi.m

Odeslatod mr.mates » 24.05.11 19:09 (Út)

Tak já jsem ze začátku lovil keše s Garmin Nuvi 765 a celkem úspěšně a kompas jsem nepotřeboval. Problém je ale ten, že je to autonavigace, takže vlhko škodí a výdrž baterií nic moc. Co se týká odolnosti, pak asi Zumo 600 (je to i pro motorkáře a má měnitelný akumulátor), ale tu jsem osobně neměl. Obě nejsou ale tak veliké a hlavně u 765-tky ta rychlost nic moc.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod timi.m » 24.05.11 20:42 (Út)

Děkuji za odpověď. Vybírám víceméně mezi 5ti palcovým garminem a tomtomem. Ani jednu jsem neměl v ruce a nemohl vyzkoušet jak se ovádá a jak naviguje. Pán pravděpodobně nevycestuje mimo ČR, jenže většina je stejně nabízena s menší či větší trasou Evropy. Upřímně řečeno si myslím, že na naší zemi je snad nejlepší papírovej atlas.

Zkušenost se zmiňovanou sérií Garmin Nüvi série 14xx (tzn. 1410, 1450, 1490...) máte? Je rychlejší než Garmin Nuvi 765? Na mém starším turistickém garminu je rychlost překreslování Topo mapy docela mizerná a novější jsem v ruce taky neměl.
timi.m

Odeslatod Anders » 25.05.11 9:02 (St)

nejlevnejsi vodotesny Garmin dostupny v CR je Nuvi 550 ma jen 3,5" LCD ale TOPO a Atlas CR v cene. Stoji ale 8500kc
http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... i-550.html
U modelu Zumo 6xx se dostanete na minimalni zenu 12000kc... A LCD maji jen 4,3".

vetsi nez 4,3" a to s 5,2" LCD & vodotesny Garmin dela jen GPSMAP 620 ale ten nema interni baterii a stoji 15000kc
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Nuvi 3790LMT as 3490LMT, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod Tarabys » 25.05.11 9:24 (St)

timi.m napsal:Zkušenost se zmiňovanou sérií Garmin Nüvi série 14xx (tzn. 1410, 1450, 1490...) máte? Je rychlejší než Garmin Nuvi 765? Na mém starším turistickém garminu je rychlost překreslování Topo mapy docela mizerná a novější jsem v ruce taky neměl.

Mám, ale sám vlastním Nuvi 1300 a nemám s rychlostí problém, samozřejmě, že to není 100% ideál, ale myslím, že to stačí. Obecně jsou už navigace ze série 1xxx celkem svižné... Pokud by jste chtěl rychlejší překreslování tak raději zvolte Czech Topo verzi 2, měla by být méně náročná a tak i "rychlejší".

Jinak se mi zdá, že chcete celkem dost funkcí jako třeba kompas a potom, že jste ochotný dát "klidně 6 tisíc", což na outdoorovou navi stačit asi nebude. Vždy tam bude nějaký kompromis...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.tarabys.blogspot.com
Obrázek uživatele
Tarabys

Registrace: 20.04.11 15:13 (St)

Odeslatod timi.m » 25.05.11 12:12 (St)

Anders napsal:nejlevnejsi vodotesny Garmin dostupny v CR je Nuvi 550 ma jen 3,5" LCD ale TOPO a Atlas CR v cene. Stoji ale 8500kc
http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... i-550.html
U modelu Zumo 6xx se dostanete na minimalni zenu 12000kc... A LCD maji jen 4,3".

vetsi nez 4,3" a to s 5,2" LCD & vodotesny Garmin dela jen GPSMAP 620 ale ten nema interni baterii a stoji 15000kc

Popletl jsem to, nevšimnul jsem si, že Topo mapu mají jen ty drahé. Navigace bude určená převážně do auta. Nemusí být vodotěsná. Kešky hledali jen s náma s Garminem Vista HCX a tak jsem si říkal, že turistická mapa by mohla být dobrý doplněk. Mimochodem ten můj outdoor je prý moc složitej. Nejsem si jistý, jestli autonavigace bude jednodužší.
timi.m

Odeslatod Path » 25.05.11 12:52 (St)

Zbytečně se neupínejte k topografické mapě. Má-li to být do auta, držte se primárního určení. Předpokládáte-li využití pro staršího člověka, který není příznivcem žádných klikátek a jiných IT udělátek, kupte mu pokud možno co nejjednodušší model.

Podle mého názoru bohatě postačí nuvi 1300 s mapou ČR. O něco větší displej nabízí řada 14xx, ale poohlédl bych se i po nuvi 2xxx, který sice není širokoúhlý, přesto dostačuje. Ideální varianta je levný model s doživotní aktualizací map, čímž si do budoucna ušetříte čas a starosti se sháněním aktuálních map. Máte-li poblíž kamenný obchod, zajděte tam a přístroje si osahejte. Jednotlivé modely Garmin si můžete porovnat na této stránce. Stejný průzkum si udělejte i u TomTomu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod timi.m » 25.05.11 14:34 (St)

Děkuji Vám za rady.
Popis člověka jste vystihl velmi výstižně. Měl bych zkusit zajít někam do obchodu a nechat si ukázat Garmin i TomTom s 5ti palcovým displejem a vzít tu, která mi přijde jednodužší na ovládání. Jaký je prosím hlavní rozdíl mezi řadou 14xx a 2xxx?
timi.m

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače