Garmin Montana poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Paměťová karta mikro SD nebo SDHC ?

Odeslatod tom.pec » 22.07.11 17:00 (Pá)

Hmm, oficiální informace hovoří o microSD kartách. To by znamenalo omezení kapacity na 2 GB. Nechce se mi věřit, že v dnešní době uvede firma produkt nepodporující SDHC s větší kapacitou. Má někdo zkušenosti v této oblasti?
P.S. Path: díky za reakci na prošlé trasy.
tom.pec

Registrace: 18.07.11 9:19 (Po)

Re: Garmin Montana poprvé v ruce

Odeslatod Garmin OC Letňany » 22.07.11 21:05 (Pá)

Montana bez problémů pracuje s 16GB kartou, ale dokáže načíst do paměti jen 8GB mapových podkladů
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Path » 23.07.11 1:18 (So)

packy_gis napsal:Jak je to s použitím rastrových map? Musím používat pouze BirdsEye, nebo mohu používat své vlastní vrstvy?

Existuje několik prográmků a utilitek na převod rastrových map do formátu, který Garmin umožní zobrazit (např. zde). NA netu se toho určitě válí dost. Bohužel je tam omezení, co se týče maximální velikosti mapy v pixelech, takže pro větší dílce map budete mít celkem dost práce.

packy_gis napsal:Nejsem přílišný příznivce dotykových displejů - proto se spíše přikláním k té GPSMAP 62.
Nemáte někdo možnost udělat foto-porovnání GPSMAP a Montany?

Montanu už nemám, ale rozdíl ve velikosti je dost velký. Na této stránce najdete alespoň fotku Oregonu vs GPSMAP 62, takže představu asi získáte. Pokud budete navi tahat jen v ruce, pak bych o Montaně moc neuvažoval. Na offroad je ale Montana jako dělaná.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Pár postřehů

Odeslatod tom.pec » 08.08.11 10:05 (Po)

Už se mi dostala Montana také do rukou. Prošlá trasa se ukládá do paměti přístroje do GPX souboru jako "Aktuální prošlá trasa". Při intervalu ukládání 1 sekunda by došlo k "zaplnění logovacího souboru" po cca 7 hodinách.

Ještě před zaplněním je možné soubor uložit pod vlastním názvem, a nebo použít automatickou archivaci. Ukládání a manuální nebo automatická archivace probíhá v paměti přístroje a nedochází ke změnám obsahu původního souboru "Aktuální prošlá trasa". Uvítal bych možnost volby ukládání na microSD kartu, ale jinak je funkce prošlé trasy OK. Citlivost přístroje je opravdu dobrá.

Negativní poznatky mám s plánování trasy. Omezení je max. 50 vybraných bodů na trase, trasa dlouhá cca 1000 km nebyla vypočítána celá, ale byla "zkrácena" - použita přímka do cíle, a navíc se přístroj při plánování trasy několikrát vypnul.

Stabilitu software bych hodnotil jako nedoladěnou beta verzi, přístroj se občas vypne, někdy nereaguje SW tlačítko, někdy vůbec nereaguje na display ani na stisk a držení HW tlačítka - je nutno vyjmout akumulátor! Verze software 2.60.

Navigaci přístroj sice umožňuje, ale plánování trasy je horší, indikace odboček neinteligentní (např. při jízdě po silnici 1. tř. upozorňuje šipkou na přímý směr v místě kde se připojuje nezpevněná cesta, na křižovatce tvaru T signalizuje odbočení doleva ale naplánovaná trasa vede doprava), chybí rozumný itinerář.

Vykreslování mapy při větším oddálení při ručním posouvání je zoufale pomalé. Poněkud rozpačité zařazení Montany musím bohužel doplnit o její rozpačitou funkčnost.
Naposledy editoval Path dne 08.08.11 14:59 (Po). Počet editací: 1x.
Důvod: Odsazení odstavců
tom.pec

Re: Pár postřehů

Odeslatod Path » 08.08.11 15:03 (Po)

tom.pec napsal:Navigaci přístroj sice umožňuje, ale plánování trasy je horší, indikace odboček neinteligentní (např. při jízdě po silnici 1. tř. upozorňuje šipkou na přímý směr v místě kde se připojuje nezpevněná cesta, na křižovatce tvaru T signalizuje odbočení doleva ale naplánovaná trasa vede doprava), chybí rozumný itinerář.

Já sem problém s odbočkami u Montany nezaznamenal, rozhodně mě do jiného směru nevedla. Můžete natípnout obrázek místa, o kterém je řeč? Co myslíte chybí rozumný itinerář? Že ten standardní je nevyhovující?

Jinak už je na světě verze fw 2.70
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Re: Pár postřehů

Odeslatod tom.pec » 10.08.11 13:57 (St)

Zmátla mne tato situace, kdy bych měl podle návěstí po 100m odbočit vlevo na oranžovou silnici, ale správně mám jet po plánované fialové:
Obrázek

Itinerář v Montaně ani neumím využít, např. podle něj nejsem schopen naplánovat přestávky po určité době jízdy. Je fakt, že jsem nepátral, k čemu se dá ve své podobě využít. Itinerář v iGO Primo mi přijde mnohem použitelnější.
tom.pec

Odeslatod Path » 18.08.11 2:19 (Čt)

Na obrázku je vidět určité zalomení vektoru, který bych musel prozkoumat podrobněji. Znáte souřadnice křižovatky?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Cuba Libre » 18.08.11 13:00 (Čt)

Path napsal:Na obrázku je vidět určité zalomení vektoru, který bych musel prozkoumat podrobněji. Znáte souřadnice křižovatky?

Tak podobný případ, ale z 3790 s mapou NTU 2012.20. Souřadnice křižovatky jsou: 49°59'22.355"N, 14°40'37.726"E
To zalomení tam je, ale například nuvi 1300 se stejnou mapou to indikuje správně.
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod Rubic » 18.08.11 13:42 (Čt)

Zdravím,
nenaskočí u Montany ještě před dosažením ul. Olivové v ukazateli jízdních pruhů 16 m s odbočením doprava?
http://www.mapy.cz/#x=14.677767&y=49.98 ... %C3%BDchod
U starších typů Nuvi to zobrazovalo vzdálenost i přes křižovatku až k odbočce.

Pro tom.pec , těch 100m do odbočky v mapě ještě nevidíte, musíte přijet blíže.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Cuba Libre » 18.08.11 13:55 (Čt)

Rubic napsal:Zdravím,
nenaskočí u Montany ještě před dosažením ul. Olivové v ukazateli jízdních pruhů 16 m s odbočením doprava?

Ten screen s Olivovou je z nuvi 3790, píšu to tam :D To byl jen příklad, že to nedělá jen Montana, ale asi obecně všechny navigace. Jinak tam další odbočení nenaskočí.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače