Garmin Montana poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Montana poprvé v ruce

Odeslatod Garmin OC Letňany » 08.07.11 21:24 (Pá)

Tak mám ode dneška k dispozici "ostrou" verzi MONTANY 600 s novou TOPO PRO 2011. Zdá se že firmware obsahuje pár nedokonalostí, ale jinak jsem nadšený. Skoro jsem nevěřil vlastním očím když jsem zjistil, že Monatana ulovila 6 satelitů v podkrovní místnosti s jedním nevelkým oknem. Žádná jiná navigace mi tu ještě signál nehlásila. V režimu automobil ukazuje i řazení na jízdní pruhy a hlasový výstup je možný i do sluchátek přímo z těla přístroje. Bohužel zatím nepodporuje nový formát hlasových příkazů takže se musíme smířit jen s jedním hlasem. Podpora wherigo se nakonec nekoná, ale to mě zas tak moc nemrzí. Displej je ohromující a oregon položený hned vedle připomíná trpaslíka :) Za pár dní napíšu více postřehů..
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod syko » 12.07.11 13:44 (Út)

tak toto zariadenie ma fakt už na prvý pohľad oslnilo. Je trošku pomalšie ale snáď novým FW sa to porieši. ;)
syko

Registrace: 25.01.11 16:51 (Út)

Odeslatod mr.mates » 12.07.11 16:07 (Út)

Garmin OC Letňany napsal:.... Displej je ohromující a oregon položený hned vedle připomíná trpaslíka :) ...

Šla by sem hodit fotečka, jak vypadá Oregon vedle Montany? Dík
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 12.07.11 18:46 (Út)

Obrázek

Omlouvám se za nekvalitní fotku, ale neměl jsem po ruce lepší foťák.. Z leva DAKOTA, OREGON, MONTANA - všechny na maximální jas - MONTANA v tomto nemá konkurenci
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Garmin OC Letňany » 14.07.11 0:10 (Čt)

Po aktualizaci software vyřešen problém s hlasy :D Konečně fungují i doplňkové jako Eliška, Šmirda, Ota Brousek..
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Odeslatod Garmin OC Letňany » 15.07.11 13:36 (Pá)

Tak další poznatek o počtu keší v přístroji. Včera jsem si připravil soubor obsahující 9924 keší a nahrál jej do MONTANY. Navigace bez problémů soubor načte a všechny kešky zobrazí na mapě. Je to vlastně první navigace garmin která umí víc než 5000 keší (včetně listingu).
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

AMPS Rugged Mount with Audio/Power Cable

Odeslatod tom.pec » 18.07.11 9:38 (Po)

Tento držák určený na motorku jsem zatím viděl pouze s Montanou na ležato. Je možné její provozování také na stojato?
tom.pec

Registrace: 18.07.11 9:19 (Po)

Ukládání záznamů prošlé trasy

Odeslatod tom.pec » 18.07.11 9:47 (Po)

Je možné ukládat v přístroji prošlé trasy na SD kartu, aniž by docházelo k redukci zaznamenaných bodů? Jde o typickou situaci, kdy např. na 14 denní dovolené na motorce s sebou nevozím notebook, chci velkou četnost zaznamenaných bodů v prošlé trase a uváděných 10000 je nedostačujících. V Legendu došlo při uložení prošlé trasy k podstatnému a nežádoucímu prořídnutí zaznamenaných bodů.
tom.pec

Registrace: 18.07.11 9:19 (Po)

Odeslatod Path » 19.07.11 22:21 (Út)

Montana má volbu archivace přímo v menu, ale jestli dojde k redukci jsem netestoval a teď už ani nemám na čem. Bude to muset testnout někdo, kdo jí má po ruce.

Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod packy_gis » 21.07.11 9:47 (Čt)

Ahoj,
uvažuji o koupi této navigace - rozhoduji se mezi GPSMAP62t a touto. Jak je to s použitím rastrových map? Musím používat pouze BirdsEye, nebo mohu používat své vlastní vrstvy? (při navigaci v poušti mám vlastní družicové snímky, pro mapování v terénu vlastní georeferencované mapy)
Nejsem přílišný příznivce dotykových displejů - proto se spíše přikláním k té GPSMAP 62.
Nemáte někdo možnost udělat foto-porovnání GPSMAP a Montany? (tak jak je uvedeno výše Oregon-Dakota-Montana).
Moc díky
Packy
packy_gis

Registrace: 21.07.11 9:42 (Čt)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače