Garmin Montana poprvé v ruce

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin Montana poprvé v ruce

Odeslatod Path » 20.05.11 2:10 (Pá)

A je to tady! Dne 18. května 2011 Garmin oficiálně oznámil outdorový model Montana

Minisite: odkaz
Porovnání modelové řady Montana: odkaz

Poznámka: Dle informací české distribuce můžeme na českém trhu očekávat Montanu přibližně v polovině června.

Na první pohled mi z jejich webu nesedí informace o dostupné velikosti vnitřní paměti Montany 650T, kde Garmin uvádí pouhých 3,5 GB. To je ale nesmysl, protože samotná mapa Recreational Map Europe na disku zabere 3,63 GB, ledaže by Garmin tuto mapu pně započítal do výbavy a zaměnil Built-in memory s Volným místem. Pak by to sedělo.

Nechce se mi přepisovat všechny informace, ale určitě se podívejte na maximální počty tras, stop, waypointů atp. Konečně také na webu Garminu vidím provedení držáků, které podle očekávání nejsou součástí balení. Kdo bude chtít držák, bude si ho muset přikoupit:

Univerzální: Auto Friction Mount Kit with Speaker (70 USD)
Obrázek

Na sklo: Automotive Suction Cup Mount with Speaker (53 USD)
Obrázek

Na motorku: AMPS Rugged Mount with Audio/Power Cable (38 USD)
Obrázek

Nová baterie stojí cca 37 USD, externí anténa 31,5 USD a pouzdro 12,7 USD.

Video z webu:
www.youtube.com Video na serveru : www.youtube.com
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mr.mates » 20.05.11 7:23 (Pá)

Pěkné, jistě to dalo dost práce a "spisovatelskou" slinu. Díky. Nezbývá než doufat jak píše Garmin OC Letňany, že se vzpamatují a ve finále dodělají podporu Wherigo a Chirp.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Path » 20.05.11 8:35 (Pá)

Díky. O dodatečné podpoře Wherigo jsem nezaslechl ani zmínku, ale nic není nemožné. A co se týká Chirpu, tak ten je v Montaně standardně podporován.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 20.05.11 16:05 (Pá)

Dodatečně připojuji ukázku nastavení zkratky, resp. obsahu souboru gsf. Nikde na webu Garmin se mi ale nepodařilo vyšťourat všechny dostupné tagy (položky) nastavení.

xml Code: Vybrat vše
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<Shortcut>
   <Settings>
      <Icon>749</Icon>
      <ProfileSettings>
         <Profile>Automotive</Profile>
         <Waypoint>Home</Waypoint>
         <ScreenLock>1</ScreenLock>
         <TrackLog>0</TrackLog>
         <TrackLogZoom>0</TrackLogZoom>
      </ProfileSettings>
     <Application>4</Application>
   </Settings>
</Shortcut>
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 23.05.11 14:09 (Po)

A tady je video z tiskovky v Söldenu, které pořídili Holanďané (Eddy De Clercq). Na konci videa můžete vidět odlesk nebe (bílého světla) na displeji, který jsem v recenzi zmiňoval:

www.youtube.com Video na serveru : www.youtube.com
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 25.05.11 12:40 (St)

Několik fotek, na kterých můžete vidět Montanu zacvaknutou v aktivním držáku - Auto Friction Mount Kit with Speaker. V zadní části těla si všimněte výstupu zabudovaného reproduktoru (obdobně jako u nuvi 37xx):

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod mpistora » 31.05.11 23:27 (Út)

Nechci kazit skvěle napsanou rezenzi (díky), nějakými doplňky, ale mám drobnou poznámku.
Z
V zobrazení grafu nás čeká jedna významná novinka, kterou je vyobrazení výškového profilu trasy. Abych byl přesnější, mám na mysli nejen profil trasy, kterou už máme za sebou, ale také profil trasy, která nás teprve čeká.

se zdá, jako kdyby starší Garminy neuměly zobrazit výškový profil plánované trasy. Moje Vista HCx má v místní nabídce trasy a aktivní trasy položku Vyskovy profil, kde se to zobrazuje. Nóvum je tedy jen v tom, že Montana umí v jednom grafu zobrazit prošlou a plánovanou část vedle sebe.

Ten stávající profil je navíc lepší než v MapSource, umí přechod do aktuálního místa v mapě.
mpistora

Registrace: 04.01.09 1:06 (Ne)

Odeslatod Path » 01.06.11 1:19 (St)

V podstatě je to tak jak uvádíte. Novinka je v tom, že uživatel vidí v grafu (ose x) svou aktuální elevační polohu a díky rozdílným barvám se velice rychle zorientuje. Už si přesně nepamatuji, jak Vista polohu v profilu aktivní trasy interpretovala, ale nevzpomínám si, že by se profil před uživatelem za pohybu přizpůsoboval poloze - nemám na mysli prošlou trasu. Ruku do ohně za to nedám a možná se pletu.

A je v pořádku, když reagujete. Klidně mě opravte. Od toho diskuzní fóra jsou.

mpistora napsal:... Ten stávající profil je navíc lepší než v MapSource, umí přechod do aktuálního místa v mapě.

Jen pro úplnost.. MapSource to opravdu neumí a umět už nebude. BaseCamp tenhle problém nemá.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod bogi » 01.06.11 15:14 (St)

Path, vdaka za cenne informacie o novom zariadeni!

Myslim, ze kvoli velkej hmotnosti, rozmerom a vyssej cene sa toto zariadenie nerozsiri v takej miere, ako Oregon. Napriek proklamovanej univerzalnosti pojde podal mna o zariadenie najma pre motorizovane offroad aktivity (terenne auto, motoka, stvorkolka, snezny skuter, motorovy cln, ale snad aj rogalo, vetron ci lahke lietadlo a pod.). Kto neplanuje zariadenie pouzivat po vacsinu casu uchytene v nejakom drziaku, kupi si nieco s mensou hmotnostou.

Ma niektory z tych drziakov zabudovany reproduktor, alebo ako ma byt riesena hlasova navigacia v automobile?

Ohladom tych vyskovych profilov (prejdena a planovana cast trasy v jednom obrazku), zhruba rok to uz vedia aj Colorado/Oregon/Dakota a predpokladam ze sa to tyka aj EDGE 800:
http://www.gpsfix.net/garmin-oregon-bet ... -tracknav/
bogi

Registrace: 24.06.09 13:30 (St)

Odeslatod Path » 01.06.11 15:54 (St)

No jo, tak to jsem opravdu slepej. Teď nemám Oregona po ruce, ale musím se podívat co tam mám za firmware, že jsem si toho vůbec nevšiml. Díky za tip.

K držákům... V tomto příspěvku jsem uváděl odkazy na dostupné držáky, kde první dva mají vestavěný reproduktor, přímo v těle. Jedná se o Auto Friction Mount Kit with Speaker a Automotive Suction Cup Mount with Speaker. Třetí varianta držáku nemá repro v těle, má pouze výstup do audio konektoru: AMPS Rugged Mount with Audio/Power Cable.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače