Nepresný spůsob navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nepresný spůsob navigace

Odeslatod Stando » 12.04.11 10:01 (Út)

Zdravím, sem čerstvým majitelem Garmin navigace.
Pri simulaci uložené trasy mne zaujal nepresný spůsob navigace.
Jedu vlevo a až o 200 metru pak vpravo. Navigace mi 70 metrů před prvnim odbočenim zahlasi:
"Zatoč vlevo a pak vpravo".
Problém je že kým přijedu na odbočku vpravo (t.j. musím ujet tých min. 180 m.) je v ceste ješte další odbočka vpravo. Tým je takéto navigovaní značne desinformatívne, protože musím odvratit zrak z cesty a oveřovat to na navi.

Nemohol by hlas hlásit: "Zatoč vlevo a o 200 metrů pak vpravo"?
Vlastně i na první stránce diskuse o novém formáte hlas. souborů Path uvádí:
"že nový formát podporuje pouze hlášení od 100 metrů výše."
Tu je to až 200 metrů a nedeje sa tak.
Takhle "nesprávne" navigují hlasy: Smidra_1.60, Eliska_2.02, O.Brousek ml. i originál hlas.
Uvítal bych kdyby se hlas menil nielen intonačne a výběrem slov zaboč / zahni / vem to ale i informatívně - pokračuj po hlavní silnici, odboč na druhé zprava a hlavně kdyby vždy obsahoval horeuvedené hlašeni o vzdálenosti nad 100 metrů.
Myslim si, že tým by sa len zvýšila kvalita navigování, a vodič by nemusel pořád koukat a oveřovat cestu.
Jaký máte na túto nepresnost názor vy ostatní?

Stando
Nüvi 3790T v4.90, CN Europe 2013.10
Stando

Registrace: 11.04.11 20:50 (Po)

Re: Nepresný spůsob navigace

Odeslatod Rubic » 12.04.11 10:46 (Út)

Zdravím,
Chybí tady obrázek popisované trasy. Musíte se napřed naučit navigaci porozumět. Vzdálenost k avizované odbočce udává "Asistent řazení do pruhů". Chybička se najde v každé mapě a není vhodné dělat unáhlené závěry. Pěkný den. :)
Naposledy editoval Rubic dne 12.04.11 13:12 (Út). Počet editací: 1x.
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod mr.mates » 12.04.11 12:26 (Út)

Jak praví Rubic, chyba je v každé mapě. Navíc je potřeba si zvyknout na navigaci :bigwink: a ne hned slepě odbočit když to navigace řekne. Ono to sice blbě vypadá, když řekne odboč doleva a přitom je odbočka až za 100 m, ale tak to prostě je. Horší by bylo, kdyby jsi jel těch povolených 50km/hod a řekla ti 5m před křižovatkou, že máš odbočit. To by se pak děly věci :roll:
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Stando » 12.04.11 13:58 (Út)

Zdravim
Ja nereklamujem to že hlas to poví 70 metrů pred odbočkou, ale to že nasledujici odbočka - druhá v poradi je až za 200 metrů (nie 50 a ani 100 metrů ale 200) a hlas to pomoci vzdálenosti neupresní, hoci by mohl.
Tot všechno. K čemu obrázek? Můj popis nestačí? Garmin nie je moje prvni navi ;)
Nüvi 3790T v4.90, CN Europe 2013.10
Stando

Registrace: 11.04.11 20:50 (Po)

Odeslatod Cuba Libre » 20.04.11 10:48 (St)

Stando napsal:Zdravim
Ja nereklamujem to že hlas to poví 70 metrů pred odbočkou, ale to že nasledujici odbočka - druhá v poradi je až za 200 metrů (nie 50 a ani 100 metrů ale 200) a hlas to pomoci vzdálenosti neupresní, hoci by mohl.
Tot všechno. K čemu obrázek? Můj popis nestačí? Garmin nie je moje prvni navi ;)

No řeknu vám to takhle: byl jsem svědkem soudního jednání, kdy zákazník argumentoval, že mu navigace v určitou chvíli něco řekla a že kdyby hned poslechl, tak by naboural atd. Prodejce argumentoval tím, že přeci od toho je taky displej s mapou, aby si to zkontroloval. No a víte jaká byla odpověď? Že si přeci nekupoval navigaci, aby koukal na displej. Fakt nekecám :D No a prodejce to prohrál, protože soudce byl magor, který si myslel, že když je soudce, ví všechno nejlíp.
Je to prostě o tom, že než koupíte navigaci, chce to si o tom dost přečíst, protože mezi laiky je například celkem dost rozšířen i názor, že "je to přeci přes satelit, tak jsou tam pořád aktuální mapy, ne?" atd.
Opět fakt nekecám!
Osobně - podle toho co píšete a co vím o navigacích Vás tipuji, že je to Vaše první navigace i když tvrdíte něco jiného. Bez urážky... :bigwink:
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod Monoid » 20.04.11 11:45 (St)

Uz se to tady kdysi resilo. Path rikal, ze americani v novem systemu hlasove navigace nemaji hlasku pro odboceni za malou vzdalenost. Pokud se to tedy od te doby nezmenilo.

Problem je v tomto pripade asi v tom, ze americani (Garmin) nepocitaji s tim, ze by byly dve odbocky nekolik desitek metru od sebe. Oni to tak v americe nemaji a jinym uzemim se v tomto asi zatim neprozpusobili.

Proto nehlasi, ze je odbocka za 180 metru, protoze je prece 'jasne', ze zadna jina drive neni.

Muze jit take o chybu v mape v danem miste.

Zkus to tam s jinou mapou, nebo to zkus se stejnou mapou na jinem, podobnem miste.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod jíva » 22.04.11 13:01 (Pá)

Já mám svou první navigaci asi rok. Koupil jsem ji tuším v srpnu a hned s ní jel na dovolenou na Moravu. Fakt je, že první dny jsem šílel a zvykal si. A nejhorší jsou odbočky cca po 10-15 metrech. Vracel jsem se, jel jsem krokem a stejně mne navi zavedla na jakési parkoviště tuším v Holešově či tam někde :D

Dostal mne vnouček, který se mne ptal kdeže mám na obrazovce ty auta okolo nás :)

Pak si člověk holt uvědomí, že je to jen pomůcka, že je dobré zvlášť před delší cestou si trasu projít aspoň očima po obrazovce jako simulaci, zkontrolovat všechny své volby, atd. atd. A aktualizovat jak mapy, tak FW.
A tak se pomalu stávám spokojeným uživatelem :P
Garmin Nuvi 1490LMT
Obrázek uživatele
jíva

Registrace: 19.07.10 14:56 (Po)

Zpět na Garmin: GPS přijímače