Garmin 3790T- problemy s bluetooth

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin 3790T- problemy s bluetooth

Odeslatod mira » 28.03.11 19:14 (Po)

Máte někdo zkušenosti s odstraněním tohoto problému?

Týden staré nuvi 3790LMT. BT nejdřív funguje, telefon lze spárovat. Po dalším zapnutí přístroje je BT vypnutý. Pro pokusu o zapnutí BT cca 5 sekund na displeji svítí nápis "zapínání blutetooth", pak samo od sebe cca 5 sekund "vypínání bluetooth". Někdy ještě následováno nápisem "Inicializace bluetooth selhalaa". Obnovení původního nastavení BT to neřeší. Prostě stručně - BT nelze zapnout. Přestoža na tom přístroji již fungovala a spojení s telefonem bylo funkční.
mira

Registrace: 26.03.11 23:56 (So)

Re: Garmin 3790T- problemy s bluetooth

Odeslatod Garmin OC Letňany » 28.03.11 19:31 (Po)

Pokud máte poslední verzi firmware včetně doplňků (aktualizace přes webupdater) a nefunguje to správně, tak bych přístroj reklamoval u prodejce
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod mira » 28.03.11 20:29 (Po)

Diky. Ano firmware je aktuální. Teď jsem přišel na to, jak BT zprovoznit (dočasně) - po napojení do WebUpdateru (i když jsem nic neupdatoval protože nebylo co) a po následném zapnutí nuvi toto hlásí že načítá mapy apod - pak lze BT zapnout (tak že zůstane zapnuté i po vypnutí a opětovném zapnutí zapnutí nuvi). BT pak lze i normálně vypnout a zapnout. Ve skutečnosti se mi již dříve povedlo takto BT zprovoznit, ale neviděl jsem souvislost s WebUpdaterem. Teď to zafungovalo opět. Jakmile tedy po čase nastane stejná závada (BT nelze zapnout), je potřeba dát nuvi do WubUpdateru a tím způsobit takové to "důkladnější zapnutí přístroje" po kterém lze zapnout i BT. I tak je to samozřejmě na reklamaci.
mira

Registrace: 26.03.11 23:56 (So)

Odeslatod Path » 29.03.11 0:32 (Út)

Pokud jste přes WebUpdater opravdu neaktualizovat firmware pro Bluetooth, pak tady žádná souvislost s tímto programem není. Jediné co se mohlo stát, že při odpojení od PC se nuvi vypnulo, kdežto pouhým krátkým stiskem vypínače přejde nuvi pouze do režimu spánku. Takže to vidím tak, že bylo nuvi potřeba vypnout a znovu zapnout. Další možnost vidím jako problém ve firmware, a to je více pravděpodobnější.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Honza » 29.03.11 9:53 (Út)

U mého přístroje nuvi 3760 bluetooth funguje, ale takto: telefon nokia 3760i, navigace v telefonu musí být "autentifikovaná" a telefon nemusí být v režimu "viditelný všem". A v navigaci ten příslušný telefon musí být již přidaný. Když pak sednu do auta s telefonem v kapse se zapnutým bluetooth, pak probudím navigaci ve stojánku ze spánku zapnutím zapalování (nebo krátkým stiskem zapínacího tlačítka). Zařízení se začnou sama hledat a toto hledání nějakou dobu trvá a to asi tak půl minuty. Takže není to hned! Spojení pak už "drží".
Podle mně nestandartní je, pokud sednu do auta s vypnutým telefonem, navigaci zapnu dřív, pak zapnu telefon, tak se spojení samo už nevytvoří. Podobně, když sednu do auta se zapnutým telefonem a již zapnutou navigací, tak se spojení také nevytvoří. A naposled, když se s již vytvořeným spojením s telefonem od navigace vzdálím, spojení se přeruší, pak se opět přiblížím, spojení se již neobnoví. To pak lze obnovit 3-mi různými způsoby: V telefonu ručně vyhledat zařízení - navigaci a potvrdit, nebo zapnout již přednastavený příslušný telefon v navigaci, nebo krátce vypnout a zase zapnout navigaci. Pak se zařízení najdou.
A ještě bych se rád zeptal: podporuje vám někomu navigace SMSky? Mně ne a nevím jestli je to správně.
Honza

nuvi 3760T
Honza

Registrace: 24.02.11 10:45 (Čt)

Odeslatod Path » 29.03.11 11:07 (Út)

Blade SMS nepodporuje.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače