NUVI 1490TV - bluetooth

Vše co se týká železa značky Garmin.

NUVI 1490TV - bluetooth

Odeslatod Pavel M » 18.03.11 11:16 (Pá)

Zdravím, chtěl bych se zeptat na problém ohledně připojení telefonu přes bluetooth.

Jedna věc je ta, že při spojení telefonu s Nuvi 1490 se mi vůbec nenačte adresář a druhý problém je, že se nespojí automaticky (přesto, že je telefon spárovaný), tzn. že musím jít na telefonu do mých zařízení a dát ručně připojit. Pak se normálně připojí, handsfree funguje, ale nenačte ten adresář. Tzn. že když někdo volá, napíše "neznámé číslo".

Je to sice čínskej telefon neznámé značky, ale v podstatě kopie nějaké nokie... ale:

před 1490tkou jsem měl Nuvi 760 a tam to fungovalo naprosto ukázkově :frown:

Při zapnutí bluetooht v telefonu, okamžitě naskočilo na Nuvi připojení, během mžiku se načetl adresář a vše fungovalo, jak má.

Čistě teoreticky, nedal by se někde vykopat software na bluetooth, co je v tý 760 a nějak naimplementovat do 1490tky ??
To je asi blbost co ?? :D

A nebo, nedají se někde stáhnout a nainstalovat do Nuvi jen starší verze bluetooth softu, že bych postupně zkoušel, jestli bych to s jinejma verzema nerozhodil. :?
Garmin NUVI 1490TV, NUVI 760, CN 2012.10, Atlas 2011, TopoCzech, TopoSlovakia
Obrázek uživatele
Pavel M

Registrace: 03.03.11 11:18 (Čt)

Re: NUVI 1490TV - bluetooth

Odeslatod Galloway » 18.03.11 12:24 (Pá)

Dobrý den,

obávám se že spojení s telefonem neznáme značky bude skutečně problém. Jediné co mohu poradit je vyzkoušet update softwaru na nuvi na poslední verzi a stejně tak i na telefonu.

Pokud telefon podporuje odesílání vyzitek přes BlueTooth , vyzkoušejte všechny kontakty označit a odeslat do nuvi. Většinou to pomuže a přístroji si pak kontakty začne natahovat sám.

downgrade softwaru pro BLuetooth bohužel nic nevřeší, stejně tak není možné "vykopat" sw ze 760 a nahrát jej do nuvi 1490.
Technická podpora Garmin.cz
Znalostní databáze: podpora.garmin.cz
Obrázek uživatele
Galloway
Moderátor

Registrace: 03.10.08 9:03 (Pá)

Odeslatod Path » 18.03.11 12:32 (Pá)

Pavel M: Nejprve se přesvědčte, zda vám WebUpdater nenabídne aktualizaci software pro BlueTooth modul. Tento software se ale může od verze pro 7xx lišit a pokud není váš telefon kompatibilní, Garmin se s vámi na podpoře bavit nebude. Seznam kompatibilních telefonů najdete zde.

Moc nevěřím, že by firmware určený pro BT bylo možné využít v jiném modelu. Firmware přístroje by ho musel rozpoznat a nainstalovat do specifického regionu v paměti přístroje. Ale když nad tím teď přemýšlím, tak to by se vývojáři v Garminu museli hodně seknout, aby tuto operaci umožnili.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Pavel M » 18.03.11 14:30 (Pá)

Seznam kompatibilních telefonů mi nepomůže, protože se jedná opravdu o čínu, která nemá ani pořádný název. Je to individuálně dovezeno a počeštěno.
Blbý je, že v kombinaci s tou 760tkou nebyl sebemenší problém :evil:
Garmin NUVI 1490TV, NUVI 760, CN 2012.10, Atlas 2011, TopoCzech, TopoSlovakia
Obrázek uživatele
Pavel M

Registrace: 03.03.11 11:18 (Čt)

Odeslatod Path » 18.03.11 15:09 (Pá)

S modelem nuvi 760 nelze žádný jiný srovnávat. Je to asi jediný typ navigace, kde fungoval veškerý podpůrný software přesně tak, jak měl. Bohužel (možná bohudík) se jedná o zastaralý kousek a nikdo už pro něj firmware nevyvíjí. Pořád můžete zkusit podporu na support@garmin.com.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod alfi166silver » 18.03.11 15:14 (Pá)

Zde platí, čím novější, tím horší asi.... Mě např. na Nuvi 660 fungoval BT s HTC620 excelentně, ale s Nuvi 765T mi blbne mikrofon u HF přes BT. Zkoušel jsem znovu párovat a updatovat.... Chvíli to chodí správně a pak zas nic :x :x
alfi166silver

Registrace: 06.03.11 16:27 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače