Oregon 450 - chybné údaje počítače kilometrů

Vše co se týká železa značky Garmin.

Oregon 450 - chybné údaje počítače kilometrů

Odeslatod BOREK11 » 13.03.11 9:35 (Ne)

Prosím o radu - mám nový Oregon 450 PRO, který používám pro turistiku a přístroj nesprávně ukazuje počítač kilometrů dílčí trasy. U Oregonu jsem na začátku cesty vymazal data cesty, profil nastaven na "Rekreační". Počítač kilometrů dílčí cesty zobrazoval 0 km. Po ušlé trase asi 22 km ukazoval počítač kilometrů dílčí cesty asi jen 16 km a nesprávně zobrazil dobu zastávek (zobrazen delší čas) a čas pohybu (zobrazen kratší čas). Přístroj jsem po celou dobu výletu nevypínal ani jsem nebyl v žádné budově, baterie jsem neměnil. Celkový čas byl ale v pořádku. Pokud ale ve správci tras zobrazím na mapě ušlou trasu, je zde správná vzdálenost 22 km. Jinak přístroj pracuje normálně. V čem je problém ? Obnovení nastavení z výroby nepomohlo. Připadá mi, že pomalou chůzi přístroj zaznamená jako zastávku a kilometry nepočítá do počítadla dílčí cesty.
BOREK11

Registrace: 13.03.11 9:01 (Ne)

Re: Oregon 450 - chybné údaje počítače kilometrů

Odeslatod Path » 14.03.11 9:02 (Po)

Jakou máte verzi firmware?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod BOREK11 » 14.03.11 18:34 (Po)

Včera jsem pomocí www.garmin.cz do přístroje nahrál novou verzi firmware. Na displeji je zobrazeno: Software Version 4.20, Verze softwaru GPS: 4.52.
Ale s tímto novým firmware jsem navigaci ještě nezkoušel, číslo původní verze bohužel nevím. Navigace ale byla koupena 28.2.2011 společně s mapou TOPO Czech PRO 2010. Na výlet jdu až v sobotu 19.3.2011.
BOREK11

Odeslatod BOREK11 » 20.03.11 8:34 (Ne)

Přístroj Garmin Oregon 450 stále vykazuje chybu v počítadle kilometrů dílčí cesty. Po nahrání nejnovějšího software verze 4.20 (software GPS verze 4.52) do přístroje Oregon 450 jsem podnikl turistický výlet na Milešovku. Po vystoupení z vlaku na začátku pěší trasy jsem přístroj zapnul a v nastavení jsem vymazal data cesty (stopky, průměry atd.), odstranil jsem všechny trasovací body a vymazal jsem aktuální trasu. Na zobrazené mapě jsem ověřil, že navigace správně ukazuje mojí aktuální pozici. Přístroj jsem nepoužíval k navigaci, pouze k záznamu aktuální trasy. Zapnutý přístroj s uzamčenou obrazovkou jsem měl trvale umístěn v kapse bundy, přístroj jsem nevypínal a baterie jsem po cestě neměnil. Na konci výletu jsem měl na displeji přístroje zobrazeny tyto údaje:
Poč. kil. díl. c.: 19,96 km
Správce tras - současná trasa - Zobrazit mapu: Vzdálenost: 21,0 km
Správná vzdálenost je 21,0 km (ověřeno podle jiných přístrojů GPS ostatních turistů). Takže přístroj stále špatně zobrazuje údaj "Poč. kil. díl. c.", rozdíl byl asi 1 km, takže se na tento údaj v průběhu cesty nemohu spolehnout. Po překopírování aktuální trasy do počítače je zaznamenaná trasa v naprostém pořádku. Pokud je tento rozdíl v počtu kilometrů u tohoto přístroje běžnou věcí, určitě bych si ho NEKOUPIL.
BOREK11

Odeslatod Path » 21.03.11 0:45 (Po)

Ohledně nepřesností k celkové vzdálenosti dílčí trasy jsme diskutovali zde. Zkuste prostudovat.

V současnosti je o Oregonu nejpalčivější problém s interpretací celkové vzdálenosti u odometru, který měl být vyřešen ve verzi 3.90, přesto nebyl. Kdyby Garmin zveřejnil, jak přesně zaznamenává vzdálenost pro Odometr a jak pro dílčí trasy, nemuseli bychom spekulovat. Je několik teorií, proč se záznam prošlé vzdálenosti liší, ale to samozřejmě koncového uživatele nezajímá. Ten chce vidět identické hodnoty a nelze se divit z jeho rozčarování. Řeč je pořád o odometru. U dílčích tras jsme to už probrali.

Nicméně doufám, že na tom Garmin konečně zapracuje a firmware dotáhne do uživatelsky srozumitelnější podoby.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače