Garmin xtrex legend hcx - GPX, mapy.cz

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin xtrex legend hcx - GPX, mapy.cz

Odeslatod maxdamage1 » 08.03.11 20:08 (Út)

Zdravím, koupil jsem si nově tuto navigaci a chtěl bych vědět,zda tato navigace umí souvory s příponou GPX, která je například ke stažení z mapy.cz když si tam naplánuji trasu. V Mapsource se mi tato trasa dá otevřít,ale když ji odešlu do GPS,nemůžu ji ani v ní najít. Nejde to ani po zkopírování na SD kartu. Funguje to vůbec? Poradte. Děkuji
maxdamage1

Registrace: 08.03.11 20:02 (Út)

Re: Garmin xtrex legend hcx - GPX, mapy.cz

Odeslatod Jarous1 » 08.03.11 20:18 (Út)

Nefunguje... Pracovat s GPX soubory umí až Colorado, Oregon nebo Dakota.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod Monoid » 08.03.11 20:34 (Út)

Soubor GPX jde nahrat do Mapsource, z Mapsource by pak melo byt mozne exportovat trasu do GPS. Nevim, jak je to u eTrexu, ale u turistickych Garminu to slo vzdy.

Nekopiruje se do GPS GPX soubor, ale exportuje trasa (mozna spise stopa - neznam ceske nazvy) z Mapsource do GPS.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Jarous1 » 08.03.11 21:55 (Út)

Ano, poslat z MapSource data jdou. A mám takové tušení, že k tomuto účelu pouze jako "stopa".
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod maxdamage1 » 09.03.11 18:32 (St)

A ještě bych se chtěl zeptat,jaký formát teda podporuje tato GPS?? A existuje ještě nějaký program kromě Mapsource,který dokáže odeslat trasy do GPS a aby to fungovalo? Díky
maxdamage1

Registrace: 08.03.11 20:02 (Út)

Odeslatod Monoid » 09.03.11 19:50 (St)

Asi primo nepodporuje zadny format, t.j. data je treba nahrat do GPS pomoci programu k tomu uzpusobenych.

Umi to Mapsource, asi i Basecamp (oba od Garminu), pak treba freeware g7Win a mnoho dalsich programku tretich stran.

Musis rozlisovat trasu a stopu. Jde navigovat po obou.

Kdyz pouzijes stopu, tak mas jistotu, ze pojedes, tak jak je naplanovano, ale GPS asi nebude davat zadne instrukce k odboceni. Nikdy jsem to v praxi nepouzil, tak nevim, jak to vlastne naviguje.

Kdyz pouzijes trasu, tak GPS spocita trasu podle prujezdnich bodu. Pocet prujezdnich bodu muze byt limitovany. Lacinejsi autonavigace umeji jen jeden prujezdni bod a trasa do nich ani nahrat nejde. :-((
Pokud v GPS nemas mapu s autoroutingem, tak se prujezdni body spoji vzdusnou carou.

Nevim, jestli mapy.cz delaji soubor trasy nebo stopy. At tak ci onak, existuji programy, ktere umeji prekonvertovat soubor se stopou na soubor s trasou a naopak.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače