Nuvi 250 - databaze radaru

Vše co se týká železa značky Garmin.

Nuvi 250 - databaze radaru

Odeslatod Anonymous » 25.01.08 20:11 (Pá)

Zdravim.
Do Nuvi 250 jsem nahral podle pokynu zde (IMHO snad dobre) databazi radaru. Lze nejak overit funkcnost bez toho, abych zacal projizdet republiku? Treba v simulaci GPS?
Predem dekuji za radu.
Paf
Anonymous

Re: Nuvi 250 - databaze radaru

Odeslatod Kodýl » 25.01.08 22:30 (Pá)

Ano, simulací lze vyzkoušet poi v GPS.
Naposledy editoval Kodýl dne 16.07.08 8:41 (St). Počet editací: 1x.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Path » 26.01.08 0:43 (So)

Paf napsal:... Do Nuvi 250 jsem nahral podle pokynu zde (IMHO snad dobre) databazi radaru. Lze nejak overit funkcnost bez toho, abych zacal projizdet republiku? Treba v simulaci GPS? ...

Tím zde máte na mysli server poi.cz nebo přímo program Radary POIcz pro Garmin? Vypadl vám z textu odkaz...

Funkčnost ověříte buďto v praxi nebo v simulačním režimu GPS (v přístroji). Simulační režim je dost nepraktický, protože v něm nelze nastavit rychlost pohybu - můžete odzkoušet pouze radary, u kterých je nastavena velmi nízká rychlost.

GPX soubor s radary můžete otevřít také v MapSource, kde u každého radaru bude graficky znázorněn rádius, reps. zóna pro aktivaci upozornění. Ve vlastnostech bodu můžete zjistit, zdali je vše nastaveno správně. Kdysi mě napadlo zkusit naimportovat tyto gpx soubry do aplikace nRoute, kde lze pohyb rovněž simulovat, ale varování se mi nepodařilo aktivovat. Test v reálu je tedy asi jediná cesta, o které vím.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 26.01.08 9:49 (So)

Nejdříve jsem instaloval radary primo z poi.cz (uplne nahore nad listou - radary pro Garmin) pomoci POI Loader, ale vcera jsem pouzil postup dle Radary POIcz pro Garmin. Trochu me zarazilo, ze se nejednalo pouze o jeden soubor gpx, tak jsem postupne navod aplikoval na celou databazi? Asi to tak ma byt.
V MapSource se mi radary ukazuji, tak uvidim.
Dekuji za reakci.
Paf
Anonymous

Odeslatod Path » 26.01.08 21:33 (So)

Ještě k těm souborům... Databázi bodů zájmu (POI) spravuje tým nadšenců na serveru poi.cz a pokud vím, jedná se o největší databázi bodů zájmu pro Českou republiku. Nejvíce žádaná data jsou radary (stacionární, úsekové, mobilní) a instalované kamery v křižovatkách. Všechny tyto radary lze ze serveru poi.cz stáhnout v několika formátech, pro různé typy a značky GPS přijímačů. Uživatele značky Garmin asi nejvíce zajímá formát souboru gpx.

V tomto jediném gpx souboru jsou obsaženy všechny sloučené radary se základní informací o poloze, typu a názvu radaru a měřené rychlosti. GPS přijímače Garmin umí pracovat také s grafickými symboly, akustickým upozorněním a členěním POI do samostatných kategorií. Proto další nadšenec Bloodik (ze serveru opevneni.cz) napsal skript, který tento gpx soubor umožnil rozčlenit na samostatné soubory odpovídající příslušné kategorii a automaticky jim přičlenil odpovídající grafické symboly. Tuto konverzi bylo možné provést online na stránce radary.opevneni.cz. Online konverze však začala přetěžovat server, což následně vedlo k ukončení této aktivity a její převzetí serverem poi.cz. Dnes je tedy tento výstup dostupný přímo na stránkách poi.cz, právě pod ikonou Obrázek v horní části stránky a uživatel si tak stáhne připravená data pro export do GPS za pomocí programu POI Loader.

Program Radary POIcz pro Garmin je v podstatě velmi podobný konvertoru Bloodika, který připraví výstup podobný výstupu v současnossti dostupnému na poi.cz. S tímto programem je možné navíc upravit, resp. opravit názvy v radarech případně odstranit diakritiku, definovat název výstupních souborů, přiřadit vestavěné nebo vlastní mp3 soubory pro alarm a nastavit vzdálenost pro jeho aktivaci. Vždy však vyžaduje zdrojový gxp soubor, v kterém jsou sloučené kategorie všech typů radarů.

Je tedy úplně jedno, který výstup použijete. Záleží na vás, jaké máte na samotný výstup požadavky.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: GPS přijímače