Zumo 220 a aktivní mapy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Zumo 220 a aktivní mapy

Odeslatod MilanGS » 07.02.11 12:51 (Po)

Zdravím, jsem čerstvým uživatelem Garmin Zumo 220 a zajímalo by mě zda v přístroji mohu mít aktivních (zatržených v nastavení) více map (Topo, atlas cr,adresy cr,evropu), nebo je vhodné mít zatrženou pouze jednu. Mám momentálně zatržené všechny, a zjistil jsem , že i když je přístroj nastaven na trasu "krátký čas" , tak navigace má tvrdošíjně snahu navigovat oklikami, delšími jak časově tak kilometrově. Je to mapami? Software mám aktuální. Děkuji Milan
MilanGS

Registrace: 07.02.11 12:39 (Po)

Re: Zumo 220 a aktivní mapy

Odeslatod Sally » 07.02.11 13:10 (Po)

...mít aktivní víc jak jednu mapu se nedoporučuje
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod Garmin OC Letňany » 07.02.11 21:17 (Po)

Já bych to formuloval jinak. Né, že se to nedoporučuje, ale že to nesmí být. Pokud budete mít zapnuty současně mapy, které se územím budou překrývat tak vám bude navigace hodně zlobit. Krom špatného navigování se bude pravděpodobně i často zasekávat.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod MilanGS » 08.02.11 21:07 (Út)

Škoda že to není zmíněno v návodu. Co jsem zde na diskuzi vyčetl tak spolu s jinými mapami mohou být zapnuty akorát "Adresy v CR" ?
MilanGS

Odeslatod Garmin OC Letňany » 08.02.11 21:56 (Út)

Přesně tak. Adresy totiž nejsou mapou jako takovou, ale jedná se o síť adresních bodů v průhledné vrstvě.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Monoid » 09.02.11 12:31 (St)

Garmin OC Letňany napsal:Né, že se to nedoporučuje, ale že to nesmí být.

Ja bych to jeste dopresnil. ;-)

Je velmi nevhodne mit soucasne zapnute 2 a vice map s autoroutingem pro stejnou oblast.

Neni problem mit vice map stejne oblasti, pokud data pro autorouting (vypocet optimalni trasy) obsahuje maximalne jedna.

Respektive, pokud by to byl problem, pak jde o chybu ve firmware pristroje.

Z map, ktere tazatel zminuje jsou bez autoroutingu pouze Adresy CR.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Meli » 09.02.11 20:57 (St)

No a jeslti je Zumo 220 aspon trochu vyspele tak uz umi adresy tahat i z City Navigatoru ;-)

Ja alespon uz ted u Zuma 660, nuvi 14XX a nuvi 37XX uz potrebu vrstvy Adresy CR rozhodne nemam ;-)
LEGEN... wait for it ...DARY!
Obrázek uživatele
Meli

Registrace: 13.10.09 11:41 (Út)

Zumo 220 a asistent řazení do jízdních pruhů

Odeslatod MilanGS » 09.02.11 21:54 (St)

Díky za vysvětlení problematiky map.
Chci se ještě zeptat co si mám představit pod pojmem "asistent řazení do jízdních pruhů" , který by tato navigace měla mít. http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto/motocyklove-gps/zuemo-220-serie/zuemo-220-lifetime.html
Já si myslel že to jsou takové modré tabulky v podobě návěstí na dálnici, které se ukáží při jízdě po víceproudé silnici jak jsem viděl na jiných navigacích. Mě se na displeji nic takového nezobrazuje. Včem tedy tento asistent spočívá?
MilanGS

Odeslatod Meli » 10.02.11 9:20 (Čt)

Pleteš si dva pojmy - jedno je "asistent řazení do jízdních pruhů" a to druhé jsou "fotorealistické náhledy před křižovatkou".

Asistent - tedy to co máš ty:
Obrázek
- v levym rohu nahoře ti ukazuje jaké budou u následující křižovatky pruhy a kam se zařadit. Je to super funkce která aktuálně funguje nejvíc v Praze - v menších městech nic takového nemůžeš čekat. To nejepší na té funkci je, že když např. doleva odbočují dva pruhy tak tě to řadí podle toho jak budeš odbočovat na následující křižovatce po téhleté (to třeba tomtom neumi ;-) )

naproti tomu foto náhledy před křižovatkou "Junction view"
Obrázek
- to je v čr jen na dálnici...
- na pohled (a na efekt před osádkou auta) jsou ty náhledy fajn, ale v reálu bych se bez nich klidně obešel...

asi tak...
LEGEN... wait for it ...DARY!
Obrázek uživatele
Meli

Registrace: 13.10.09 11:41 (Út)

Odeslatod Monoid » 10.02.11 17:37 (Čt)

A jeste bych dodal, ze ne vsechny mapy tyto funkce podporuji.

Z tech v uvodu vlakna zminenych map pouze mapa Evropy (CNEU), Topo CR a Atlas CR to myslim neumi.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače