Garmin Oregon 450 - tracklog

Vše co se týká železa značky Garmin.

Garmin Oregon 450 - tracklog

Odeslatod timi.m » 17.01.11 11:24 (Po)

Mel bych par otazek ohledne tracklogu.

Na garmin.com uvadeji u pristroju rady Oregon toto:
TrackLog: 10,000 points, 200 saved tracks

Na ceskych eshopech nachazim toto:
Track log: 10.000 bodů/20 tras

Jsem skoro presvedceny, ze drive bylo na garmin com take pouze 20 tras.
Vite o tom nekdo neco? Mohli pristroje vypepsit o vice tras?

Tomas
timi.m

Registrace: 13.09.10 17:07 (Po)

Re: Garmin Oregon 450 - tracklog

Odeslatod timi.m » 17.01.11 11:31 (Po)

Jeste bych se rad zeptal, jetli si ukladani tras dobre vysvetluji.
Znamena to, ze se mi do pristroje ulozi a i na displeji v Oregonu vykresli 200 tras a kazda o maximalne 10 000 pointech? Takze kdyz pojedu na mesicni dovolenou do zahranici, budu si moci rovnou prohlizet kudy jsem chodil a nebudou mi trasy mizet?

Mam ted Garmin HCX Vista. Kdyz jedu na delsi dovolenou, po delsi dobe zaznamu mi v pristroji na displeji zacinaji mizet na zacatku nachozene trasy. Vycerpal jsem jakysi limit. 10 000 bodu / 20 tras. Oni se pak ukladaji jakesi gpx soubory na kartu kazdy den. V tom jsou trasy ulozene. Ale nejsou jednoduse viditelne primo v Garmin ani v mapsource.

Polepsim si s Oregonem a udajnym zaznamem 10 000 / 200?
timi.m

Odeslatod Dula » 17.01.11 14:59 (Po)

Nevím, jestli je to nějak omezené, ale u mého Oregona 300, kterého mám po výměně od července, se mi zatím uložilo všechno. Aktuální tracklog se ukládá do adresáře Garmin/GPX/Current. Tento tracklog lze vyvolat v Mapsource přímo povelem Přijmout ze zařízení. Tento je také vidět na displeji Oregona. Starší tracklogy jsou automaticky uloženy v adresáři Garmin/GPX/Archive. Mám jich tam momentálně 19. Všechny tyto soubory zatím zabírají 17MB. Jednotlivé soubory jsou až 1,7MB velké a obsahují až 17652 bodů v 30ti stopách. V Mapsource se k nim lze dostat přes Soubor/Otevřít/Garmin Oregon/Garmin/GPX/Archive. V Oregonu vidět nejsou.
U starého Garmina gpsmap176 jsem měl paměť omezenou a musel jsem hlídat, aby se nezačala přemazávat stará data. V případě, že se paměť zaplnila bylo nutno ručně uložit danou trasu. Množství takto uložených tras bylo omezené a data takto uložená neobsahovala všechny údaje.
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

Odeslatod timi.m » 17.01.11 20:14 (Po)

Dekuji Ti za podrobnou odpoved. To vypada vcelku dobre. Jen porad cekam, jestli Garmin vyleze s necim novym na trh. Preci jen Oregon uz se prodava vcelku dlouho.

Tomas
timi.m

Zpět na Garmin: GPS přijímače