Problem - Garmin Oregon 450

Vše co se týká železa značky Garmin.

Problem - Garmin Oregon 450

Odeslatod JohnyShorty » 01.01.11 22:16 (So)

Ahoj,
Měl bych takový problém a k němu otázku. Mám cca 4 dny po koupi Oregána. Ze začítku vše v naprostém pořádku, mapy jsem nahrál a nainstaloval 4.32 beta. Pak jsem koupil microSD kartu SanDisk kterou mi Oregáno vůbec nezchroustalo, tak jsem jí vyměnil za Kingstona a den šlapala bez nejmenší chybičky. Dnes ráno jsem navigaci zapnul a šla také bez problémů, načež po dvou hodinách jsem jí chtěl opět zapnout ale už nenaskočila. A to trvá doteď. Objeví se akorát úvodní obrazovka s nápisem "garmin" s tím malým písmem pod, ale jakmile by mělo naskočit MENU, tak klekne, a to tak, že na displeji se stále drží onen nápis, který postupně mizí do čisté obrazovky. Něco jako kdybyste z tetrise vytáhli baterie a na obrazovce byste stále měli postupně mizející cihličky. Baterie jsem zkoušel měnit a dosáhl jsem naprosto stejného výsledku. Ani kabel na PC přístroj nenastartuje ani nenačte jako datový svazek.
Neví někdo čím by to mohlo být, než přístroj pošlu na reklamaci?
Děkuji Kráťa
Obrázek
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Registrace: 01.01.11 22:02 (So)

Re: Problem - Garmin Oregon 450

Odeslatod JohnyShorty » 01.01.11 22:34 (So)

Teď koukám že tu někdo má stejný problém s DAKOTOU ...Obrázek
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Odeslatod Garmin OC Letňany » 01.01.11 22:40 (So)

Jsem si téměř jistý, že v tom má prsty beta verze firmware. Pár podobných problémů jsme již na prodejně řešili. Doporučuji downgrade na nějakou starší verzi firmware 3.xx a poté přehrát zpět na poslední neBETA. Mělo by vše fungovatObrázek
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod JohnyShorty » 01.01.11 22:46 (So)

otázkou je jak na přístroj nahraji nebeta verzi když se nespojim PC a Oregáno... je možné nahrát FW na kartu a tu pak vložit do Oregána? Zchroustá si to nebo kartu při spouštění bude ignorovat? Jsem v tom úplný nováček tak se ptám
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Odeslatod Path » 02.01.11 1:44 (Ne)

Ano, firmware lze aktualizovat i z karty. Poslední oficiální verze je 4.20, kterou můžete stáhnout zde. Soubor po stažení přejmenujte na GUPDATE.GCD a zkopírujte na kartu do složky Garmin (<x:>\Garmin\GUPDATE.GCD)

Po spuštění se vás Oregon zeptá, zda má zavést starší firmware.

Poznámka: Po provedené aktualizaci soubor GUPDATE.GCD z karty odstraňte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod JohnyShorty » 02.01.11 1:55 (Ne)

Děkuji, Snad to vyjde.
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Odeslatod JohnyShorty » 02.01.11 11:57 (Ne)

Tak bohužel, Oregáno se mi vypne dřív než vůbec zjistí že v sobě nějakou kartu má. Vždycky se vypne po naběhnutí těch bílých tří řádků pod nápisem Garmin na černým pozadí. Prostě jen úvodní obrazovka a prd. Obrázek
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Odeslatod Path » 02.01.11 13:50 (Ne)

Zkuste tedy vyjmou kartu, pak zasunout USB kabel do Oregonu a přidržet zapínací tlačítko cca na 30 sekund. Oregony by se měl chytnout v režimu propojení s PC. Pokud se povede, zkuste odstranit vše, co jste tam nahrával.

A ještě zkuste reset: Při zapnutí přidržet prst v horním levém rohu obrazovky. Po pár sekundách budete dotázání na odstranění všech uživatelských dat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod JohnyShorty » 02.01.11 14:20 (Ne)

Tak bohužel. Naprosto to samé. Po dobu (cca 30 vteřin) držim tlačítko napájení a drzí se tam stále úvodní obrazovka s těmi třemi bílými řádky. Jakmile pustím tlačítko zapínání, celé se to zase vypne. Stejně tak s držením prstu v levém horním rohu obrazovky. Mě spíše překvapuje, že se to stalo z ničehož nic. Jednu chvíli to šlape bez nejmenších problémů a najednou nic.
Děkuji
Obrázek uživatele
JohnyShorty

Odeslatod Path » 02.01.11 15:01 (Ne)

Zkuste to ještě jednou tak, aby se ty tři řádky nezobrazovaly. Po zasunutí kabelu a podsvětlení displeje stisknout a držet tlačítko zapnutí - nesmí se zobrazit nic jiného než nápis Garmin. Jakmile se zobrazí stavové řádky, už je pozdě a musíte celý postup opakovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače