Stránka 1 z 1

eTrex Vista Hcx - metoda výpočtu trasy

OdeslatOdesláno: 07.11.10 20:17 (Ne)
od milmar
Testoval někdo jak změní chování navigace změna nastavení Metody výpočtu (nejrychlejší výpočet,rychlý výpočet,lepší trasa, nejlepší trasa)? Při standartním nastavení na "lepší trasa" navigace při neuposlechnutí příkazu k odbočení (jsou možné dvě varianty jak se dostat z Jindřichova Hradce do Suchdola nad Lužnicí-přes Třeboň, či přes Chlum u Třeboně), dost dlouho trvá na tom, abych se dostal na původně vypočtenou nejrychlejší trasu a to i za cenu návratu na původně vypočtenou trasu přes různé mizerné cesty nebo i skoro polňačky. To se pak člověk diví, kudy že ho ta navigace chce vést.
Uvítám každou informaci či zkušenost s tímto nastavením. Díky.

Re: eTrex Vista Hcx - metoda výpočtu trasy

OdeslatOdesláno: 07.11.10 23:54 (Ne)
od Path
Nastavení výpočtu nemusí být tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát. Garmin rozdíly ve výpočtech nikdy pořádně nepublikoval a dokonce se algoritmy výpočtu s dalšími aktualizacemi firmware měnily. Dříve platilo pravidlo, že čím náročnější výpočet, tím větší jistota jízdy po hlavních trasách (kvalitnější trasa). Ještě víc se situace zamotala přítomností několika vývojových týmů, které na optimalizaci trasování pracovali a díky tomu dnes nelze s jistotou říci, která zařízení používají stejný algoritmus výpočtu. Některé algoritmy se také "ořezávaly" z důvodu šetření baterií, zvláště u outdoorových modelů atp.

Doporučením tak může být pouze metoda pokus-omyl v praxi za volantem. Za sebe bych volil "nejlepší trasa". Více neporadím, tento model jsem už delší dobu nemám k dispozici.