NuLink 1695 nebo Nuvi 3790T?

Vše co se týká železa značky Garmin.

NuLink 1695 nebo Nuvi 3790T?

Odeslatod fhofer » 16.09.10 20:47 (Čt)

Behem mesice ci dvou bych si rad koupil novou navigaci Garmin. Motivaci je pro mne zejmena fakt, ze moje soucasna navigace nepodporuje cidlo ecoRoute HD, ktere bych si rad poridil (moje auto nema palubni pocitac). Jelikoz mam v soucasne dobe pomerne zanovni navigaci 1350T (predam k dalsimu uziti v rodine), rad bych, aby mi nova navigace prinesla i dalsi vylepseni krome podpory ecoRoute HD. Nakonec se muj zajem uprel ke dvema high-end navigacim, NuLink 1695 a Nuvi 3790T.

3790T skvele vypada a ma hezke vychytavky jako 3D budovy a rozpoznavani hlasu, velmi rychle startuje a taky se dobre vejde do kapsy. Prinos na strane navigacni funkcionality ale vidim spise u NuLink 1695 (nastupce Nuvi 1690, u nas bude v prodeji v rijnu) - hlavni prinosem jsou lepsi dopravni informace. V CR jsou dopravni informace zatim nic moc (viz tema nuLink services), ale technologicky potencial je u nuLink mnohem vetsi nez u RDS-TMC...

Zatim mi v prodejne GPS i na technicke podpore Garminu radi volit 3790T, vzhledem k nedokonale podpore nuLink v CR.
Co si mysli ostatni? Obrázek
fhofer

Registrace: 15.09.10 21:51 (St)

Re: NuLink 1695 nebo Nuvi 3790T?

Odeslatod eidz » 16.09.10 22:25 (Čt)

Jsem zastáncem nových technologií, ale až tady bude nüvilink fungovat, tak už bude nástupce 1695, bude jiný protokol a součet (nové hw a sw nároky) dá, že budete donucen ke koupi opět nové navigace... A je to hlavně o tom, kolik % aut bude mít navigaci nüvilink či kompatibilní.
RDS-TMC je v tuto chvíli v ČR - no, jsem slušný, takže nemůžu napsat, kde je. Jak dlouho tam bude? Podle mě dlouho, neboť prachy tečou, tak wocode. Že to nefunguje? A komu to vadí.....
Princip google traffic je určitě prima. Nemá to chybu. Ale jen potřebujete, aby to mělo co nejvíc aut. Pokud to google uvolní a bude to free (pro symbian, garmin, tomtom, mio, windows mobile, atd.), tak je šance, že nejenom navigace, ale i PDA či mobil s GPS bude přenášet potřebné data. A já sázím právě na ty PDA, protože tam většinou klient už má SIM s neomezenými daty...
Čím víc open to bude, tím víc lidí v tom bude. Je možné někde získat info, kolik dat tam teče z ČR? Google má určitě zpracovanou statistiku, kolik je potřeba pro nějaké min. fungování. To by chtělo získat...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod fhofer » 16.09.10 23:03 (Čt)

Co se tyce uvolneni technologie google traffic i pro jina zarizeni nez Garmin navigace, tak tam myslim problem neni. Pole toho, co se pise v clancich nize, dochazi ke sdileni dat o pohybu po silnicich pri kazdem pouziti google navigace ve smartphonu.

http://googleblog.blogspot.com/2009/08/ ... affic.html

http://www.brighthub.com/hubfolio/josh- ... 46896.aspx

Tedy domnivam se, ze google traffic je free. Ten poplatek za nuLink je asi spis za datove prenosy vcetne roamingu. Obsah je zdarma (muj nazor, mozna se mylim).

Co se dari posbirat v CR je otazkou. Zapnuti vrstvy "Doprava" na http://maps.google.cz/ (je potreba mapu nejprve oddalit, aby byla videt nejlepe cela Evropa -- az pak se vpravo nahore tlacitko "Doprava" objevi) v Cesku neukaze nic. Ale jak zminoval kolega Kofolytik v tematu nuLink services, neco tam preci jenom je Obrázek

Dopravni informace nuLink mozna bere i z Navtequ, viz http://www.navteq.com/ -> Traffic. Ale ani tady pro CR nic neni, ackoli pokryti Evropy je lepsi nez u google map.
fhofer

Registrace: 15.09.10 21:51 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 17.09.10 15:45 (Pá)

ja bych to vubec neresil. existenci nulinku bych v cechach a blizkem okoli vubec neresil a uplne vymazal jako kriterium vyberu.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače