Co jako nástupce eTrex Vista -> Oregon, Dakotu nebo GpsMap?

Vše co se týká železa značky Garmin.

Co jako nástupce eTrex Vista -> Oregon, Dakotu nebo GpsMap?

Odeslatod superkutil » 30.08.10 10:07 (Po)

Díky tomu, že se mi eTrex ztratil při záruční opravě, tak hledám náhradu. Zvažuju Oregon 450 jako kombinaci outdoor a silniční, Dakota prý má špatné podsvícení a GpsMap 62s zase špatný poměr velikosti displaye a celého přístroje. Jaký je váš názor?
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Re: Co jako nástupce eTrex Vista -> Oregon, Dakotu nebo GpsM

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 30.08.10 11:05 (Po)

Hele, a je treba to resit na dvou forech soucasne, kor kdyz na vedlejsim uz ti milion lidi napsalo? nebo snad jsme ti poradili navigaci, kterou ty nechces, tak si musis najit jiny forum a cekat, jestli ti tu lidi nanhodou nedoporuci neco jineho?

ty navitgace (resp. teda oregon a dakota se od gpsmapu) lisi celkem dost (co se ovladani tyce), takze to neni o tom, co je a co neni lepsi (to si zjistis v porovnani produktu treba na garmin.com), ale o tom, co ti sedne vic. a to ti tu nikdo neporadi.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Monoid » 01.09.10 13:13 (St)

Je to jak rika Tragedie. Zalezi na tom, cemu davas prednost.

Ja bych si zvolil GPSmap. Ma vyborne citelny display, jde ovladat tlacitky (t.j. poslepu, v rukavicich). Vzhledem k vetsi antene bude mit asi i lepsi prijem (a tedy i urceni polohy za horsich prijmovych podminek).

Je odolnejsi, nema choulostivy dotykac.

Jedine minus je, ze se pomaleji zadavaji udaje, displej ma mensi rozliseni (coz ovsem muze byt vyhoda pro lidi, kteri vidi hure na blizko) a neni tam Wherigo (ktere tam mozna pribyde v nekterem pristim firmware).
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod superkutil » 04.09.10 13:04 (So)

Tragedie_v_JZD: Víc míst, víc informací.Obrázek
Oregon 450, Nuvi 765T
Obrázek uživatele
superkutil

Registrace: 21.12.09 19:20 (Po)

Odeslatod timi.m » 13.09.10 17:09 (Po)

Ahoj,

pouzivam nekolik let Garmin eTrex Vista HCx. Ted jsem si chtel udelat radost a koupit rychlejsi s vetsim displejem a vetsi pameti na TrackLogy. Tato ma 10.000 bodů/20 tras. Kdyz se jede na delsi dovolenou a neni kam stahovat tak to proste nestaci. Oregon 450t PRO (kterou jsem chtel) ma to same. Na garmin.cz sem nahodou objevil, ze nizsi trida Dakota ma 10.000 bodů/200 tras.
Znamena to, ze misto 20ti tras az o 10 000 bodech jich zaznamena 10× vice?
Chapu to dobre?
Vyznate se v tom nekdo?

Tomas
timi.m

Registrace: 13.09.10 17:07 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 13.09.10 19:30 (Po)

ty prosle trasy vubec nemusite resit... vsechny dakoty, oregony, colorada a jim podobne automaticky veskere prosle trasy (navic, jako "bonus") ukladaji na kartu/do pameti jako soubory , a tam jste omezeny jen a jen mnozstvim mista na karte/v pameti.

mam pocit, ze to uz mely i gpsmap 60csx a jim podobne.. .bych se divil, kdyby to nemel ten hcxovy extrex.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Monoid » 14.09.10 13:11 (Út)

Ano, 60CSx mel ukladani tracklogu na pametovou kartu. Vzdy jeden soubor pro jeden den. Nedelal to tusim automaticky, ale bylo potreba to nekde navolit.

Take bych se divil, kdyby Garmin eTrex Vista HCx tuto vec neumoznoval. I kdyz u Garminu jeden nikdy nevi.
Monoid

Odeslatod timi.m » 15.09.10 12:47 (St)

Dekuji za odpovedi.
Mam v eTrexu zaskrtnuto, aby se tracky ukladali na kartu. A skutecne se tam delaji kazdy den nove soubory.
Jenze kdyz se pak v mapsource da prijmout ze zarizeni, nejspis se prijme jen z pameti pristroje. Garmin take na displeji nejspis zobrazuje jen ty trasy v pameti - proto asi pri mnoha kilometrech zaznamu tam ty stare ubyvaji. To co je na karte uz nezobrazi.
Vzdy po delsim viletu jsem vse vymazal, takze trasy z tech souboru bohuzel nemam.

Take mi bylo receno, ze musim navigaci k PC pripojit jako mass storage. Pak si muzu ty soubory stahnout. A nejspis nejak pujdou nacist do mapsource? To jsem jeste nezkousel.
timi.m

Registrace: 13.09.10 17:07 (Po)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 15.09.10 13:47 (St)

ty soubory jsou obycejne Gpx ... takze mapsource je upolne normalne zobrazi.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Monoid » 15.09.10 17:23 (St)

timi.m napsal:Dekuji za odpovedi.
Take mi bylo receno, ze musim navigaci k PC pripojit jako mass storage. Pak si muzu ty soubory stahnout. A nejspis nejak pujdou nacist do mapsource? To jsem jeste nezkousel.

Ano. Tracklogy nejdou nacist z GPS pomoci Mapsource (klasickou cestou).

Je treba, dat GPS do modu MassStorage (nebo kartu vyndat a dat ji do ctecky) a pak treba pomoci Mapsource soubory nacist (volba Otevrit soubor - ne Nacteni dat z GPS). Jde o bezne GPX soubory, takze jdou nacist do mnoha GPS programu.
Monoid

Zpět na Garmin: GPS přijímače