chyba nahranych map

Vše co se týká železa značky Garmin.

chyba nahranych map

Odeslatod mlhov » 06.01.08 15:30 (Ne)

ahoj mam street pilota c510 kamarad mi do nej mel dat mapy a ted se mi pri zapnuti ukaze :" nahrane mapy nepodporuji autorouting. s temito mapami nelze pristroj spravne pouzit :" a nejde s ni pracovat moc se v tom nevyznam a nevim co s timObrázek poradite mi? Obrázek
mlhov

Registrace: 06.01.08 15:25 (Ne)

Re: chyba nahranych map

Odeslatod Path » 06.01.08 19:52 (Ne)

Neuvádíte, o jaké mapy se jedná, ale je poměrně dost nekomerčních map, které data routingu neobsahují (naprostá většina). Takovéto mapy pak můžete použít pouze jako datový podklad, tj. nebudete je moci použít pro navigaci od křižovatky ke křižovatce. Nejedná se však o chybu.

Hledáte-li informace, jak se mapy instalují, zkuste se kouknout také sem.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod mlhov » 07.01.08 17:57 (Po)

ja prave nevim jake mapy do toho daval to je na tom to nejhorsi a nejde mi o to ze nejedou ale ze mi nejede vubec navigace a nevim jak je odstranit jsem na to bl...
mlhov

Registrace: 06.01.08 15:25 (Ne)

Odeslatod Path » 07.01.08 18:49 (Po)

Mapy jsou zpravidla obsaženy ve třech souborech: gmapbmap.img, gmapsupp.img a gmapprom.img. Co který soubor znamená jsem uváděl například, zde. Odstranit mapy nebude určitě žádný problém. Stačí tyto soubory vymazat a je vyděláno ;)

Tyto soubory někam zálohujte, ale ještě je neodstraňujte!

Zkuste se nejprve dopídit, co který soubor obsahuje za mapu/mapy. K tomu vám postačí prográmek GmapTool, který si můžete stáhnout zde. Pozor, pracuje pouze v příkazovém řádku.

Informace o obsahu souboru můžete vypsat takto (e:\ je jednotka připojeného Garmina přes USB):
Code: Vybrat vše
gmaptool -i e:\garmin\gmapprom.img

A jaké mapy tam byly před tím, než vám to kamarád tak pěkně "vyladil"? Respektive, jaké originální mapy máte zakoupené k té c510? Pokud máte instalační soubory a odemykací klíče, můžete mapy znovu do c510 nahrát z PC.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 16.01.08 0:10 (St)

Mam na Vás prosbu,
v n760 mám inštalované mapy NT2008, Slovakia TOPO v2 a Slovakia Roads, podarilo sa mi ich pred časom registrovať a v pristroji pracuju, len som si dnes chcel naplanovať trasu v MapSource a zrazu problem. V mapSource sa mi ukazali mapy Slovakia Topo a Slovakia Roads (aj v rastri), ale chcel som na západ do Rakúska, a NT2008 tam nebol. Tak som sa s tým nejako hral a zrazu sa neviem dostať už ani k tým slovenským. Koncom decembra sa v menu ukazovali vsetky tri mapy. Nie som si istý že by som niečo neodborne vymazal z PC, to sa mi nevidí. Možno mám len zlý prístup k tomu.
Dakujem za poradenie. Obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 16.01.08 2:47 (St)

1. Předpokládám správně, že jste mapy CNEU NT 2008, Slovakia Roads a Slovakia TOPO do PC instaloval z instalačních médií?
2. Jedná se o zobrazení map v MapSource a ne v nuvi?
3. Máte instalovanou poslední verzi aplikace MapSource?

Pokud ano:

Máte ve složce c:\garmin\ (případně jiné, vlastní umístění) tyto adresáře?:

\FAM_715\ (Slovakia Roads)
\FAM_716\ (Slovakia Topo v2)
\CNEURONT2008\ (CNEU NT 2008)

Pokud ne:

Není co řešit, mapy nejsou instalované nebo jste je ručně odstranil.

Pokud ano:

Ověřte instalované mapy pomocí programu MapSource Registry Fix a koukněte na podrobný report, kde se zobrazí cesta k instalovaným mapám.

Registry by pro tyto mapy měly obsahovat následující hodnoty:
Code: Vybrat vše
# Pro CNEU NT 2008:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\FamiliesNT\City Navigator Europe NT 2008]
"ID"=hex:1c,01
"IDX"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\CNEuroNT_2008.mdx"
"MDR"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\CNEuroNT_2008_mdr.img"
"TRF"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\CNEuroNT_2008_trf.trf"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\FamiliesNT\City Navigator Europe NT 2008\1]
"Bmap"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\CNEuroNT_2008.img"
"Loc"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\"
"Tdb"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\CNEuroNT_2008.tdb"
"Notice"="c:\\GARMIN\\CNEURONT2008\\eula_ENU.txt"

# Pro Slovakia Roads:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\FAMILY_715]
"ID"=hex:cb,02
"IDX"="c:\\Garmin\\FAM_715\\product.mdx"
"MDR"="c:\\Garmin\\FAM_715\\MDRMAP.img"
"TYP"="c:\\Garmin\\FAM_715\\I00002CB.TYP"
"UnlockURL"="http://unlock.garmin.sk"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\FAMILY_715\1]
"Bmap"="c:\\Garmin\\FAM_715\\basemap.img"
"Loc"="c:\\Garmin\\FAM_715\\"
"Tdb"="c:\\Garmin\\FAM_715\\product.tdb"

# Pro Slovakia TOPO:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\FAMILY_716]
"ID"=hex:cc,02
"IDX"="c:\\Garmin\\FAM_716\\product.mdx"
"MDR"="c:\\Garmin\\FAM_716\\MDRMAP.img"
"TYP"="c:\\Garmin\\FAM_716\\I00002CC.TYP"
"UnlockURL"="http://unlock.garmin.sk"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\FAMILY_716\1]
"Bmap"="c:\\Garmin\\FAM_716\\basemap.img"
"Loc"="c:\\Garmin\\FAM_716\\"
"Tdb"="c:\\Garmin\\FAM_716\\product.tdb"

Pokud hodnoty v registrech chybí nebo nemáte výše uvedené složky, pak tyto mapy MapSource určitě nenajde. V takovém případě budete muset tyto mapy instalovat znovu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 16.01.08 12:58 (St)

Dakujem za odpoved, teraz som v práci , pozriem si to doma, určite som tam tie adresáre FAM videl, ale CNEURONT2008, to si nepamätám, aj som špekuloval, čo sú to za adresáre, pribudli tam po inštalovani slovenských máp, fajn teraz viem, že sú nedotknutelné. Znovuinstalovanie asi znamená to strašné cvičenie s tými 25 miestnymi kódmi? K slovenským mapám mám CD, ale k CNEURONT2008 tam nič pribalené nebolo, iba ak by to bolo v Slovakia Roads, ktorá tam bola predinštalovaná. Ja som si iniciatívne stiahol z internetu najnovšiu MapSource aplikáciu, a je možné že som podcenil tie názvy a nedopatrením aj niečo vymazal. Pozriem aj do koša v mojom PC, ale aj ten pravidelne vysypávam. Je pravdou, že som si podla vášho návodu vymazal z navigácie tie všelijaké africké a iné zvuky a nechal tam len slovenské, české, nemecké a anglické. A okrem toho som tam nainštaloval tú podrobnejšiu mapu sveta, ale to bolo všetko do prístroja a tam mi to šlape, predpokladám že som niečo asi vymazal,samozrejme že sa ozvem.

Jerry
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:52 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: mezery v textu
Anonymous

Odeslatod Path » 16.01.08 15:54 (St)

Jerry napsal:Znovuinstalovanie asi znamená to strašné cvičenie s tými 25 miestnymi kódmi?

Obrázek Zase tak hrozné to není.

Překvapilo mě, když jste psal o instalovaném CNEU 2008. Instalačku s touto mapou jste určitě k nuvi 760 nedostal, ledaže by jste ji stáhl z internetu nebo si ji zapůjčil např. od někoho, kdo si v poslední době koupil zumo. Garmin zatím extra instalační médium s mapou CNEU 2008 v nabídce nemá. Nespletl jste si to spíše s jinou mapou?

PS: Pro lepší čitelnost jsem si dovolil editovat váš příspěvek, protože slova byla "slepená" (bez mezer).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 16.01.08 17:21 (St)

[LEFT]Je možné, že si to pojmove pletiem čo jeinštalácia v garmine a čovMapSource, pretože som v tomzačiatočník - vianočný darček a pomaly sa mi rozjasnieva čoje čo, najprv som si ohmatával Garmina, lebo to bolo nové a pekné, no ateraz to musim trocha zracionalizovať, a preto som sapustil že si to pozriem v PC ako by sa to dalojednoduchšie ovládať a len skopírovať do Garmina. No a pritom som narazil na tie problémy, čo som popisoval. Z toho čoste mi teraz napísal som na pochybách, čo somvlastne inštaloval. Pamatam si že mam zaregistrované Slovakia Roads aSlovakia TOPO, ale toho Navigatora, na to si faknepamatám, bolo tohozo začiatku, vela, veľa nových pojmov anových informácií. Ospravedlňujem sa za tie zliate slová,prišiel som na to, aj somto opravoval, ale zrejme odoslal topôvodné. [/LEFT]Jerry
PS aj teraz sa mi to pozlievalo, upravoval som to asi 4x dal som si náhled a bolo to nanovopozlievané
Anonymous

Odeslatod Path » 16.01.08 17:57 (St)

Jerry napsal:... bolo toho zo začiatku, vela, veľa nových pojmov a nových informácií.

Naprosto chápu. O instalační DVD s mapou CNEU 2008 budete moci zažádat prostřednictvím účtu na webu garmin.com, ale zatím se nic neděje, tak vyčkejte až bude tato akce spuštěna.

Jerry napsal:Ospravedlňujem sa za tie zliate slová,prišiel som na to, aj somto opravoval, ale zrejme odoslal topôvodné. Jerry
PS aj teraz sa mi to pozlievalo, upravoval som to asi 4x dal som si náhled a bolo to nanovopozlievané

Někdy zlobí vestavěný WYSIWYG Editor, tak si jej příště při psaní příspěvku vypněte: Při psaní příspěvku klepněte na nápis WYSIWYG Zap/vyp v pravém horním rohu hned pod předmětem zprávy tak, aby byl nápis prošedivělý. To by mělo pomoci.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače