Problem Garmin nuvi 760

Vše co se týká železa značky Garmin.

Problem Garmin nuvi 760

Odeslatod Fulltank » 09.06.10 15:57 (St)

Dobry den..
Vzhledem k tom, ze moje predchozi navigace Mio uz byla znacne zastarala rozhodl jsem se pro koupi navigace Garmin nuvi 760.
Za slusny peniz sem od teto navigace cekal predevsim spolehlivost, ale ted zacinam pochybovat.
Popisi Vam svuj problem: Obrázek

Navigace pomerne casto zamrzne. Napriklad jsem jel do jedne vesnice pred MB, navigace me uplne zapomnela oznamin sjezd z dalnice a mlcela. V kolonce "pocet km,m do dalsi zmeny" byla nula, ale ona si me vesele navigovala porad dal po dalnici az sem dojel do MB a tam si toho vsiml.
Pri pokusu zadat opet adresu a zkusit znovu vyhledat trasu mi pri nacitani mapy nic neukazala a furt nacitala mapu. Pomohlo az opetovne vypnuti a zapnuti. Pote uz fungovala bez problemu.

Dalsi dost neprijemna udalost se stala predevcirem kdy jsem spechal do centra Prahy. Jel sem kolem sveho domu od znameho kde mam v navigaci zaznamenan bod "Domov" a pri prujezdu kolem tohoto dumu opet zamrzla a to se ji stalo neco podobneho celkem dvakrat nez jsem dojel do Prahy Obrázek
Nehlede na to, ze vypnuti a opetovne zapnuti plus zadani ciloveho mista zabere dost casu Obrázek

Zkousel sem v navigaci nastavit detaily map na co nejmin ale to nepomohlo. A celkove se mi zda ta navigace zpomalena, na necekanou odbocku nereaguje, bud radsi z toho necekanyho obratu zamrzne a nebo si toho vsimne az za x metru Obrázek

Jsem vazne zklaman, nevim kde hledat chybu uz k teto navigaci nemam vubec duveru.

Budu rad za kazdou radu. Diky
Fulltank

Registrace: 09.06.10 14:05 (St)

Re: Problem Garmin nuvi 760

Odeslatod mr.mates » 09.06.10 16:18 (St)

Příčin může být několik, třeba zapnutých víc map, ... Moje 765-tka třeba zamrzala se zapnutou starou mapou AtlasCZ. Dodnes nevím proč zrovna s touto mapou.
Pak třeba ještě někde v nastavení (zkus pročíst viewtopic.php?f=19&t=69&st=0&sk=t&sd=a&hilit=nuvi+760#p102) a nebo může být vadná navigace Obrázek
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Path » 09.06.10 20:07 (St)

Fulltank: Problémy které popisujete s nuvi 760 nemívám. Určitě by takovéto chyby v navigaci mohlo způsobovat více aktivních map, jak už v předchozím příspěvku zmiňuje mr.mates. Vždy mějte aktivní pouze jednu mapu!

Dále aktualizuje firmware pomocí aplikace WebUpdater. Předpokládám, že nejste první majitel tohoto přístroje, zkuste tedy přístroj resetovat (při zapnutí přístroje přidržet prst v dolním pravém rohu displeje a po zobrazení dialogu o odstranění uživatelských dat klepnout na ano).

Zamrzání přístroje mohou občas způsobovat nekorektní POI. Pokud jste nějaké do přístroje nahrával, zkuste je dočasně odstranit (složka Garmin/Poi/*.gpi).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod pega111 » 10.06.10 0:36 (Čt)

Ešte by som doplnil, ak bude aktualizovať FW Webupdaterom. Ten mu tam nahrá FW v. 4.9. Tento FW sa mi neosvedčil, garmin zamrzal. Ale s FW v4.8 pracuje korektne, za posledný rok ani raz nezamrzol.
Garmin nüvi 760
Nokia 5530 + OVI maps
pega111

Registrace: 09.08.08 13:53 (So)

Odeslatod čert » 10.06.10 16:54 (Čt)

Přesně jako pega 111 souhlasím s FW 4.8.
čert

Registrace: 29.03.08 11:47 (So)

Odeslatod Fulltank » 11.06.10 9:35 (Pá)

Zdravim.
Podle vasich rad sem resetoval navigaci a pro jistotu i prehral mapy. Zatim navigace funguje bez problemu Obrázek

Ted se ale nemuzu rozhodnout zda mam pouzivat pro navigaci mapu

Atlas Czech 7NT

City Navigator Europe NT 2008

TOPO czech 1.20

Jezdim predevsim po Praze a okoli.

Dekuji Obrázek
Fulltank

Odeslatod mr.mates » 11.06.10 10:36 (Pá)

Tak toť otázka do pranice, vše je zastaralé.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Fulltank » 11.06.10 11:28 (Pá)

To je pravda.

Lze pouzit do navigace napriklad stazenou mapu City Navigator Europe NT 2010? Obrázek
a nebo neni jina moznost nez mapy oficialne zakoupit?

jakou mapu doporucujete? Obrázek
Fulltank

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 11.06.10 11:59 (Pá)

Pokud tu navigaci budete pouzivat intenzivne, tak bych zauvazoval nad nakupem lifetime aktualizuaci .. cili kazdy rok dostanete 3-4 aktualizace a to az "do konce zivota pristroje"...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Fulltank » 11.06.10 12:44 (Pá)

Mezi kazdodeniho uzivatele rozhodne nepatrim, ale kdyz uz ji jednou potrebuju chci aby fungovala Obrázek Dat priblizne tri tisice za lifetime se mi zrovna dvakrat nechce, pro me je to pomerne slusna castka penez Obrázek

Jinak stahnul jsem si CityNavigator NT 2010 a po par pokusech funguje bez problemu. Jedine na co ted nemuzu prijit je jak rozbehat POI.
Nasel sem si zde navod na POI radary a to funguje, ale nevim jak tam dostanu ostatni POI (restaurace,hotely apod...)

Ktera dobra duse mi poradi Obrázek
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:54 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
Fulltank

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače