Garmin nüvi 37X0 (Blade)

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Garmin nüvi 37X0 (Blade)

Odeslatod BLooDiK » 02.07.10 10:43 (Pá)

Takze naposledy k POI bodum a MP3 ... zkusil jsem uz uplne tu posledni moznost (cunarnu) a nacpal jsem mu misto malinkejch mp3 souboru obrovsky(no dobre ... tak rekneme o dost vetsi) wav soubory ... a co byste rekli ? Funguje to ... a moje teorie o ignorovani <link href> jde tim padem do (_._) ... takze se preci jen jeste jednou podivam na ty obrazky k POI ... treba bude zrat bmp soubory :)
Takze panove, diky za spolupraci ... holt to zatim budu(budeme) muset resit takto ... :)

Data prikladam ... http://radary.opevneni.cz/CZ-radary_a_dopravni_vystrahy_nuvi_37xx_plus_sox.zip

Par poznamek:
- je to rozdelene do dvou adresaru (Radary a Dopravni_vystrahy) alebrz POI loader a potazmo garmin odmita vic jak 32 kategorii (gpx souboru) v jednom adresari
- prilozil jsem Vam k tomu i "vyzkouseny a funkcni" soubor SOX.EXE ... POI loader ho kvuli tem wavum chce, ne vzdycky ho ma a pak pada na chybe, ze nema sox.exe (garmin ho posledni dobou nejak nepriklada k instalaci, pokud to vybec kdy delal). Nahrajte ho do C:\Garmin\sox.exe .
- data jsou z POI.cz a jsou cca 2 dny stara ... samozrejme jsou upravena, kvuliva tem wavum
So long and thanks for all the fish ...
Obrázek uživatele
BLooDiK

Registrace: 24.06.10 10:29 (Čt)

Odeslatod Path » 02.07.10 10:46 (Pá)

Takže jenom WAV, hmm... Snad to Garmin ještě doladí. Každopádně díky za info. Až si najdu víc prostoru, zkusím připravit nějaký testovací vzorek v trochu jiném formátu.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Path » 02.07.10 10:48 (Pá)

Tragedie_v_JZD napsal:mel jsem to na mysli tak, ze kdyz uz si teda tu trasu naklikam v navigaci a mam ji tedy v trasach a dam "navigovat" po teto trase, tak se me navigace zepta, do ktereho z bodu po te trase chci navigovat. ten vyberu, a navigace me pak naviguje nejkratsi cestou do vybraneho bodu.... takze pravdepodbne nove pojeti garminiho planovani po vice bodech je takove, ze v kazdem bode bude muset clovek rucne vybrat, ze chce dalsi bod :(

Rozumím, to opravdu nezní moc dobře. Zkusím taky detailněji otestovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 02.07.10 20:24 (Pá)

Takze ted jsem se tomu venoval trosku .. a je to tak, ze kdyz to dojede do toho prvniho dilciho vybraneho cile, tak po dojeti k nemu automaticky naplanuje dalsi kus cesty a jede se dal ... nicmene na mape neni videt cela naplanovana trasa a i v datovych polich to zobrazuje vzdalenostia acas y do dilcich cilu .. tak jak jdou po sobe.. a ne az do finale ...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod hurkar » 03.07.10 23:00 (So)

napadla ma otázka, je rozdiel v presnosti (kvalite príjmu signálu) medzi polohou landscape a portrait?
Obrázek uživatele
hurkar

Registrace: 28.03.08 16:22 (Pá)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 04.07.10 11:09 (Ne)

zadny jsem vcera nezaznmaneal ... ale zaznamenal jsem vcera pri 1500km po rakousku a cesku nasledujici "featury"..

informaci o aktualni povolene rychlosti (omezujici "znacka" v rohu displeje) dokaze byt i casove zavisla...na tauernske dalnici je pres noc omezena rychlost na 110 .. musim rict, ze se vcera v 22 stalo s navigaci necekane... uderem 22 zacala automaticky misto 130ky ukazovat 110 .. wow :)

dalsi pekna featura je, ze kdyz podle mapovych dat zajede ridic do tunelu , tak se navigace na dobu jizdy v tunelu prepne do nocniho rezimu...

a ted dve negativa - cas od casu prestane navigovat, jako by doslo k resetu, a clovek musi rucne zadat trasu znova...

... a (jiz zmineme) ponekud divne navigovani pri pouzivani predvytvorene trasy s vice prujezdnimi body. kdy naviguje po jednotlivych bodech vcetne casu dojezdu a pak automaticky (obcas) vybere dalsi bod. je zvlastni, ze kdyz clovek vytvori "multi point" trasu tak, ze da navigovat do nejakeho bodu, pak znovu a vybere to jako vlozeny cil, tak naviguje jako garmini obvykle navigovali.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod BLooDiK » 04.07.10 12:33 (Ne)

A neco ode mne .... pri navigovani podle AtlasCzech2010 ma sklony "navigovat" (malovat ruzovou trasu) podle Basemapy, tedy linearne s par zlomy (jel jsem po D1), bez ohledu na to, ze Atlas mel silnici uplne jinde. U TopoCzech jsem toto (cestou zpatky) nezaznamenal. Vzdy byla zapnuta prave jen ta jedna mapa (Atlas, Topo).

ad zmena povolene rychlosti podle casu .... nesouvisi to nejak s temi "do nebes vynasenymi" Traffic trends ?
So long and thanks for all the fish ...
Obrázek uživatele
BLooDiK

Registrace: 24.06.10 10:29 (Čt)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 04.07.10 12:45 (Ne)

myslim, ze urcite ne... imho je to proste featuramapoveho formatu, ze ten atribut "rychlost na silnici" co tam maj, umoznuje (mozna nove, mozna ho jen nove umi nove navigace interpretovat) specifikovat vice limitu v zavislosti na case...:)

ty traffic trends... bohuzel zatim nikde neni napsano, jak to vlastne funguje.. tak to mam zaple.. ale buhvi , jak se to projevuje.. chtelo by to nejaky hlubsi info od garmina :)
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Path » 07.07.10 9:20 (St)

traffic trends... zkoušel jsem pátrat a zatím jsem nic nevyšťoural. Vzhledem k tomu, že mám pouze zapůjčený přístroj, nechci ho registrovat ani jinak vystavovat na my.garmin.com. Není tedy možné, že právě prostřednictvím tohoto účtu se budou informace vyměňovat?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 07.07.10 10:56 (St)

ja mam podezreni, ze to je nejaka pevna databaze ve forme mapove vrstvy.. usuzuji tak z toho, ze v prehledu map mam i mapu traffic trends 3.0 .... a ze to cas od casu zaktualizujou... sice garmin v pr pise, ze by se to melo nejak ucit, a kdyz nekde clovek zustane v zacpe, tak ho to tamtudy uz priste navadet nebude ... ale buhvi jak to funguje.

dalsi vec... nejak porad cekam, kdy zacne fungovat ta dalsi featura (zaboha si ted nezvpomenu, jak ji garmin rika), ze by mi to melo v zavislsoti na mem jezdeni nabizet po zapnuti rovnou trasu, ze uz by to clovek nemusel znovu naklikavat.. schalne ted uz tyden jezdim porad tentyz trasu rano tam, vecer zpatky, a niceho jsem si nevsimnul ... :( :)
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače