2x tech.dotaz, Nuvi300 a Legend HCx

Vše co se týká železa značky Garmin.

2x tech.dotaz, Nuvi300 a Legend HCx

Odeslatod Jork » 28.04.10 7:29 (St)

Dobrý den,měl bych dva technické dotazi týkající se navigace NUVI 300 a GPS Legend HCx.
Připouštím že dotaz může být zcela malicherný a svět na nich nestojí,přesto mě osobně (jako laikovi) vrtají hlavou.
1/ Legend HCx. Nahrání Ikon k POI bodům,obrazovka této navigace je podstatně menších rozměrů (než v klasické autonavigaci), tudíš zobrazení ikon na mapě je (bych řekl) dost velké tak že zaslepují dost místa plochy (určitý nepoměr).
Je možné tyto ikony (které jsou součástí POI bodů) nějak upravit co do velikosti pro ruční navigaci,aniž by se ovlivnil bezchybný chod softweru?
2/ Navigace Nuvi 300. Při použití navigace během cesty je napájena 12V ze zásuvky (zde je vše vpořádku), ale jakmile zastavím vůz na krátkou dobu (odpočívadlo .....),vypnutí klíčku navigace se automaticky vypne (má to logiku), ovšem při opětném nastartování vozu se navigace zapne (též to má logiku) ale já už musím navigaci znova od začátku nastavit na cíl cesty a to nemluvim o tom pokud mám v nastavení průjezdní bod o to je celé to nastavení zdlouhavější.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně,budu rád za každou radu od Vás jak pro ot.1 či 2.
S přáním hezkých dnů Všem Jork.
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork
 
Příspěvků: 84
Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: 2x tech.dotaz, Nuvi300 a Legend HCx

Odeslatod Monoid » 28.04.10 17:38 (St)

Ad 1)
Neni uplne jasne, jestli mluvite o POI, ktere jsou v mape nebo POI, ktere si do GPS dohravate. At tak ci onak mohlo by stacit zmenit v Legendovi nastaveni od jakeho meritka mapy se maji POI zobrazovat. Legenda neznam, ale v jinych starsich turistickych GPS to nastavit slo. POI by se pak zacaly zobrazovat az pri vetsim detailu mapy.

1a) - POI v mape
Teoreticky lze upravit (tedy i zmensit) ikony POI v mape. Je to ovsem treba udelat pro kazdou mapu. Provadi se to upravou TYP souboru a je to hodne prace. K ruznym mapam se na internetu daji najit vylepsene TYP soubory. Mozna bude k dispozici i nejaky s mensimi ikonami pro Legenda. Kdybyste si chtel vytvorit vlastni TYP soubor, tak existuje celkem dobry TYP editorhttp://ati.land.cz/gps/typedit/. Jen bych upozornit, ze striktne vzato, uprava ciziho TYP souboru je zasahem do autorskych prav a casto i porusenim licencnich podminek k zakoupene mape.

Pokud byste chtel mit velke ikony v nuvi a male ikony v GPS, tak by to znamenalo mit 2 instalace Mapsource nebo 'prohazovat' dane TYP soubory podle potreby. Pokud tomu nerozumite, tak bych se do toho radsi nepoustel, protoze muzete znefunkcnit Mapsource.

1b) vlastni POI
S tim nemam zkusenost, ale asi by stacilo upravit (zmensit) ikony pro jednotlive POI a jednotlive soubory s POI znovu vygenerovat POILoaderem od Garminu.
Monoid
 
Příspěvků: 215
Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Re: 2x tech.dotaz, Nuvi300 a Legend HCx

Odeslatod Jork » 28.04.10 18:06 (St)

Děkuji za radu a názor,jako laik se nebudu do něčeho pouštět.Má lajcká představa byla (která mne napadla) byla že již stažené ikony k POI bodům (mluvím nyní o ruční navigace Legend HCx) , bych upravil třeba v programu Photo Zonerr (změna rozměro o -50%) a zpět uložil zas jako bmp soubor k POI bodu (soubor gpx).
To je asi představa mylná že?
Jen podotázka,jednolo by se už v tomto případě do zásahu autorských práv?
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork
 
Příspěvků: 84
Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: 2x tech.dotaz, Nuvi300 a Legend HCx

Odeslatod Monoid » 28.04.10 19:13 (St)

Takze se asi jedna o variantu 1b) vlastni POI

Nevim to jiste, ale mohlo by jit hromadne upravit (zmensit) jednotlive bitmapy k uzivatelskym POI (treba v tom Zonerovi) a prekompilovat to POILoaderem.

Nevim, co vse ohledne ikon POI POILoader vyzaduje, zejmena, zda pozaduje nejakou urcitou velikost/velikosti ikon.


Ohledne autorskych prav k ikonam. Zalezi odkud ty ikony jsou a s jakymi pravy jsou poskytovany. Pokud neni vyslovne uvedeno, ze je dalsi pouziti 'volne', tak je ciste pravne jakakoliv jejich uprava zasahem do autorskych prav. Ovsem prakticky Vas tezko nekdo bude pronasledovat, zejmena pokud si upravu udelate pouze pro vlastni potrebu a nebudete to sirit dale.

Ta ma poznamka ohledne autorskych prav byla spise 'osvetova' (a tykala se spise TYP souboru) a ve Vasem pripade bych se tim prilis netrapil. Dopravni predpisy take vetsina ridicu i chodcu porusuje kazdodenne. Jde jen o to uvedomit si, ze existuje nejaky autorsky zakon a ze ho timto mozna prekracuji i kdyz fakticky nezpusobuji nikomu zadnou skodu.
Monoid
 
Příspěvků: 215
Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)


Zpět na Garmin: GPS přijímače

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a 1 návštěvník.